Бъдеща майка моли за помощ

  • 776
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте искам да ви помоля за помощ не-знам къде да отида какво да направя бременна съм от 10 дена не-знам какво е нужно да се прави изследвания и така на татък нямам кои да попитам.Не-знам нито за майчинство нито за детски как стоят нещата.Без работна съм.МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ.БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО.

# 1
  • Мнения: 681
Като за начало иди на АГ,той ще ти направи необходимите изследвания и ще ти води бременността.Щом си безработна,май няма от къде да получаваш майчинство  newsm78 А за детските е още рано,те се получават,когато се роди детенцето.
Успех и лека бременност  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 345
А здравни осигуровки плащаш ли си?
Ако да, отиди при личния си лекар и той ще ти даде направление за женска консултация.Ще си избереш гинеколог работещ със здравната каса и той ще ти пуска всички изследвания и ще ти следи бременността.
А майчинството за безработна майка мисля, че е една година, равно на минималната работна заплата, но не съм сигурна.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Имаш и време да постъпиш някъде на работа,  за да можеш да получаваш майчинство. Трябва да имаш 6 месеца осигурителен стаж.

# 4
  • Мнения: 438
Имаш и време да постъпиш някъде на работа,  за да можеш да получаваш майчинство. Трябва да имаш 6 месеца осигурителен стаж.
Друг вариант е да си  намериш фирма, която да те води, че си на работа там и ти да си плащаш осигуровките ако имаш финансовата възможност, разбира сеПо този начин ще получаваш майчинство 2 години - първите 9 месеца ще са 90% от заплатата, на която си осигурявана, а до навършването на 2 годишна възраст на детето - минималната заплата.
 Иначе в твоя случай се получава помащ за отглеждане на дете в продължение на 1 година, която се изплаща от Социално подпомагане.Размерът на тази помощ ще е минималната работна заплата(мисля, че за 2008 г. е 250 лв.)От Социално подпомагане  се изплащат и детските надбавки.

# 5
Днес бях при личната и тя ми каза че като вляза в 3 месец тогава ще ми даде талон за  гинеколог.

# 6
  • Мнения: 9 973
всичко казано до тук е вярно.Ако не си плащала осигуровки,по-добре плати минимално колкото трябва за да родиш безплатно

# 7
Здравни осигуровки имам сама си ги плащам от известно време въпроса е дали сте мога да получа майчинство без другите осигуровки.

# 8
  • Мнения: 1 473
На гинеколог се ходи и без бременност. Не разбирам що за глупост, да те карат да чакаш чак до 3 месец и тогава да те пратят на гинеколог. Настоявай за направление, без много обяснения, защо.

# 9
  • Мнения: 822
Здравни осигуровки имам сама си ги плащам от известно време въпроса е дали сте мога да получа майчинство без другите осигуровки.
Луда Мара и sonya83  са ти отговорили на въпроса.

# 10
ОК.Ще отида още утре при нея за талон.Но за осигуровките бихте ли ми казали нещо повече.

# 11
  • Мнения: 544
А здравни осигуровки плащаш ли си?
Ако да, отиди при личния си лекар и той ще ти даде направление за женска консултация.Ще си избереш гинеколог работещ със здравната каса и той ще ти пуска всички изследвания и ще ти следи бременността.
А майчинството за безработна майка мисля, че е една година, равно на минималната работна заплата, но не съм сигурна.


Ако си безработна е така - 1 год.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Ако все пак до раждането не постъпиш на работа,имаш право на социално майчинство-100 лв на месец в продължение на една година.Изискването е доходът на член от семейството да е равен или по-малък от 300 лв.

# 13
  • Мнения: 30
Погледни тези няколко линка за да се ориентираш за паричките.....
http://semeistvo.rozali.com/konsultant-desi/p5904.html
http://www.nhif.bg/bg/simp_maichino.phtml//
http://www.bgstuff.net/content/view/465/526/
Мен ме записаха на ЖК във 9гс, а преди това ходих 2 пъти до моят си гинеколог за да види мишлето Joy
Ако искаш виж някоя от отчетните там има много инфо за всичко което може да те интересува
Леко бременеене  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт