Телефон на Хедра или Бу - моля спешно!!

  • 3 312
  • 31
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Моля някой да ми прати телефон на Хедра или Бу. Praynig
Сестра ми е от кърмещите майчета (в момента захранва) и тази сутрин е приета спешно в болница. Вливат и някакви вещества, бебчето нахранихме на обяд с пюре но трябва спешно да се реши може ли да кърми или да даваме АМ.
Писах на Хедра, но сигурно чак довечера ще си види съобщението и искам да и звънна (или на Бу). Ако се сещате къде другаде мога да питам  казвайте Praynig

За всеки случай ще напиша и тук какво и вливат ако може някой да даде съвет (диктувано ми е по тел, може да има грешки):
содиум хлорид 8,6г
калциум хлорид дехидрат 0.330
потазиум хлорид 0.300
вода за инжекции до 1000мл
общ осмоларитет приблиз 309 М0SM/l

# 1
  • Мнения: 925
НБМ, пробвай на спешния тел на кабинета по кърмене, на първа страница на този форум го има, сега ще го потърся Peace
Ето телефона: 0896 418 488

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Мерси, обадих им се, обещаха да ги проверят  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 2 249
NBM, само това ли й вливат? Това е някакъв електролитен разтвор (използва се за баланс на солите и оводняване при загуба на течности) и може спокойно да си кърми.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Да, така ми казаха и от кабинета по кърмене, така че вече кърми детето. Обаче все пак ще се наложи АМ, понеже ще остане в болницата известно време. Бебчето е на 7,5 месеца, сега се захранва, досега никога не му е давано АМ. Какво да купим сега - от 0-6месеца или от 6-12 месеца?

# 5
  • София
  • Мнения: 2 249
Съжалявам, NBM, нямам представа. Но педиатърът на детето би трябвало да може да ви препоръча.

# 6
  • София
  • Мнения: 4 381
По-добре от 0-6, ако до сега не е опитвал АМ.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
0-6 мес.Дано да иска да го пие обаче...Пило ли е изобщо нещо от биберон някога?

# 8
  • Мнения: 961
Да, млякото трябва да е 1, някои мисля, че се водят от 0-4! А биберонът може би трябва да е с две или три дупки? Добре е да питате и педиатъра, и дано бебчо да не се възпротиви много на шишето! 
Бързо оздравяване!   bouquet

# 9
  • Мнения: 3 926
Аз бих препоръчала, освен да е 1-чка млякото и да е ХА (хипоалергенно) Peace
Надявам се сестра ти скоро да се оправи и да си гушка и кърми сама бебето Praynig

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
Благодаря много Hug
Купихме Аптамил Комфорт 1. Обаче Ивчето мисли, че бибата е за дъвчене, та вчера се е наложило да и дават с лъжица Confused

# 11
  • Мнения: 961
А от време на време да суче от теб?  Thinking Много налудно ли звучи?

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 9 711
А от време на време да суче от теб?  Thinking Много налудно ли звучи?


Никак даже, но тя е в Пловдив за съжаление, а аз в София Confused Обмисляхме и този вариант да я взема тук. Сестра ми е във ВИП стая, така че през деня ще си я кърми докато започнат да и дават другите лекарства, а ако те се окажат несъвсестими с кърменето сме помислили и за този вариант.

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Дано не се налага - но ако се стигне дотам, взимаш двете бебета и ще ти покажем как да ги храниш едновременно, все едно са близнаци, със системка на гърдата, за да могат да си получават цялото мляко на гърда Laughing

# 14
  • Мнения: 961
Наистина дано не се стига до там! Бързо да оздравява сестра ти!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт