Как да избегнем вирусите?

  • 1 028
  • 12
  •   1
Отговори
Как предпазвате децата си от вирусите?Ние вече сме на година и половина и давам всяка седмица по 1 осцилококцинум и вит.С през ден по 1 ампула,но незнам дали това е достатъчно.На личната не мога да разчитам за съвет така че ако вие давате нещо друго моля пишете.А пък и всеки ден излизаме навън дори и за 15-20 мин.

# 1
  • Мнения: 431
 С Vision-повече,Sanostol-от време на време  Peace

# 2
  • Мнения: 9 973
и аз давам осцилококцинум и вит.С

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Вит.С не съм давала никога повече от 4-5 дни, и то само ако е предписано от педиатър и детето е наистина болно. Ти как така смело даваш по една ампула през ден - направо не те разбирам, аз мисля, че по-скоро можеш да му навредиш на детето.
Лекарства профилактично не давам.
Опитвам се да храня детето максимално здравословно - всеки ден яде пресни плодове и зеленчуци. Излизаме навън поне за час в много студените дни, ако времето е хубаво сме навън поне по 5 часа.
Не го събирам с болни деца.
Резултата е налице - сина ми досега е боледувал само веднъж за две години и то именно защото се зарази от друг човек.

# 4
Явно съм голяма невежа но какво може да причини вит.С ?Не се  ли изхвърля с урината ако е предозиран? #Crazy

# 5
  • Мнения: 544
И аз не давам нищо ако е здрав. Почна да боледува като тръгна на градина, защото там е пълно с болни деца.

# 6
  • Мнения: 46 477
Не можем да ги избегнем.
Можем само да направим така, че да ги карат по-леко.

Не изнежвам - т.е. пие и яде студено, ходи гола и боса, когато иска.

Давам основно здравословна храна - манджи, супи, плодове, зеленчуци.

До минимум са сведени т.нар. боклуци - шоколади, зрънчовци, вафли и всякакви подсладени храни.

Лечението също е важно - никакви лекарства, ако не е доказана с изследвания бактериална инфекция. За облекчаване на състоянието, само ако се налага - капки за нос, нещо за смучене, температуропонижаващи при Т над 38.5.

Ампулите са за венозно приложение, не давам през устата Stop витамини под формата на сироп, който си е специално за орално - профилактично не, единствено, ако се разболее.
Явно съм голяма невежа но какво може да причини вит.С ?Не се  ли изхвърля с урината ако е предозиран? #Crazy

В листовката си пише: http://www.actavis.bg/NR/rdonlyres/0EA10627-AAE1-419D-B781-82A57 … 0/VItaminC_BG.pdf

# 7
  • Мнения: 1 044
Не става. Каквото и да правиш, няма спасение. Особено ако детето си боледува често по принцип. С витамин С и имуностимулатори и без тях, вирусите ще ви атакуват и заразяват. Въпрос на време е, да се изгради имунната система на детето и то да престане да боледува често. Лошото е, че някои не престават да боледуват изобщо. Зълва ми е била нон стоп болна като дете-вирусни инфекции, бронхити, пневмониии...И сега, на 30 години,  не изкарва зима без грип и поне две други по-леки вирусни инфекции. Така че до късмет и даденост си е всичко.

# 8
  • София
  • Мнения: 212


Лечението също е важно - никакви лекарства, ако не е доказана с изследвания бактериална инфекция. За облекчаване на състоянието, само ако се налага - капки за нос, нещо за смучене, температуропонижаващи при Т над 38.5.

Никол, с какви изследвания се доказва бактериална инфекция?

# 9
  • София
  • Мнения: 6 011
Никол, с какви изследвания се доказва бактериална инфекция?
Не съм Никол, но ще си позволя да ти отговоря - с микробиология на материал /от гърло, нос, уши, може и урина и т.н., зависи какви са съмненията/.
Ако се потвърди наличие на бактерии се прави антибиограма и според нея се назначава правилният антибиотик, към който са показали чувствителност конкретните бактерии.
Обаче една такава микробиология с антибиограма струва около и над 15-20 лв., личните лекари масово си я спестяват и назначават широкоспектърни антибиотици без да са сигурни въобще, че са правилните за това дете.
Доста омагьосан кръг се получава.

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 184
Вирусите не могат да се избегнат по никакъв начин. От имунната система на човек зависи дали изобщо ще "отрази" даден вирус. Ежедневно се сблъскваме с вируси отвсякъде. Несериозно е да смяташ, че можеш да предпазиш детето си от тях.

# 11
  • Мнения: 822
Вирусите не могат да се избегнат по никакъв начин. От имунната система на човек зависи дали изобщо ще "отрази" даден вирус. Ежедневно се сблъскваме с вируси отвсякъде. Несериозно е да смяташ, че можеш да предпазиш детето си от тях.
много правилно

# 12
  • Мнения: 7 201
Не можем да ги избегнем.
Можем само да направим така, че да ги карат по-леко.
Peace

От имунната система на човек зависи дали изобщо ще "отрази" даден вирус. Ежедневно се сблъскваме с вируси отвсякъде. Несериозно е да смяташ, че можеш да предпазиш детето си от тях.
Peace Именно,за съжаление е така.

Общи условия

Активация на акаунт