Ревматоиден артрит !!!

  • 14 665
  • 49
  •   1
Отговори
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Доскоро сте пърхали и скачали като пеперуда, и изведнъж става така, че всяка крачка правите с труд. Пръстите на ръцете не ви слушат и не изпълняват работата си, която до вчера е била обичайна за тях. Те се изкривяват и подвижността на ставите бавно, но сигурно върви към нулата. А на всичкото отгоре и боли - угнетяваща, отравяща живота, засилваща се с всеки изминал ден болка. Това не е фрагмент от филм на ужасите за непознат вирус. Става дума за болест, известна на лекарите. И тя се нарича ревматоиден артрит.
lekar.bg

Автоимунни болести
Състояние на организма, при което той не може да разпознае своите собствени съставни части (чак до единици, по-дребни от молекулата) като свои, което предизвиква имунна реакция срещу неговите собствени клетки и тъкани.

Всяка болест, която настъпва вследствие на анормална имунна реакция, се нарича автоимунна болест. Най-известни и широко разпространени заболявания от този род са болестта на Крон, захарният диабет тип 1, целиакията, лупусът (вълчанката), синдромът на Сьогрен, ревматоидният артрит, хроничният гломерулонефрит и др.

Всяка автоимунна реакция се възприема като ненормална и се предполага, че е свързана с болестно състояние. Днес е прието, че автоимунните реакции са жизненоважни за развитието и функционирането на имунните системи при гръбначните и играят централна роля в развитието на имунен толеранс (поносимост) към собствените антигени. Това се нарича „естествен автоимунитет”.

полезни страници

ПОМОЩ-Ревматоиден артрит в много ранна възраст

РЕВМАТОИДЕН АРТРИТ - ПАТОГЕНЕТИЧНИ АСПЕКТИArthrytis Rheumatodes  … athogenic Aspects

винаги удря неочаквано

Ревматоиден артрит - симптоми, причини и механизъм на заболяването
Ревматоиден артрит - лечение
Още за РА
Ревматоиден артрит - белези и симптоми
Ревматоиден артрит
Терапия на ревматоиден артрит със стволови клетки
Ревматоидният артрит атакува след грип и силен стрес







Клиника по ревматология
 ул. “Урвич” 13,
тел.: 02/ 958 29,42,25,27

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 21:32 от Чародейка

# 1
  • Мнения: 1 248
Аз първа. Hug
Чародейка, мерси.  bouquet
 Дано всички да влизаме тук, само за да се хвалим, че сме добре. Wink

# 2
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Пожелавам на всички  от здраве да не се отървете :Hug:   bouquet !

Последна редакция: чт, 20 ное 2008, 21:35 от Чародейка

# 3
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Много полезна информация,доста време ти е отнело да я събереш на едно място,благодаря!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 237
Благодаря ти за информацията !
Сестра ми страда от ревматоиден артрит вече няколко години и знам какво е  Sad Много е тежко и болезнено, в най-тежките моменти се налагаше и на ръце да я носим, защото не можеше да ходи.Искам да ви попитам - знаете ли жени които страдат от РА дали могат без проблем, когато са в ремисия, да износят и родят бебе ?

# 5
  • Мнения: 1 248
Близначе, разбира се, че могат... На там съм се запътила с божията помощ. Peace

# 6
tony_t а пиеш ли в момента някакви лекарства като искаш да имаш бебе?

# 7
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Аз имам приятелка ,която е болна от Лупус а сега и откриха и Хашимото ,има здраво детенце вече  на 6 години ,преди години лекарите я предупредиха ,че не е желателно да ражда ,но тя рискувала и е имало защо ,като споделих с нея че по време на бременностите съм си търпяла всички болки и освен кремчета за външно приложение не съм пила нищо ,тя каза че цялата бременност изкарала на урбазон .
Така че момичета не се отчайвайте  Peace
tony_t на теб и на сестричката на  blizna4e пожелавам скоро да се похвалите с добри новини  Praynig

# 8
  • Мнения: 1 248
mimi 80, в момента пия метотрексат с цел да се стабилизирам. След това ще трябва да изчакам няколко месеца, за да се изчисти организма ми от него и чак тогава ще започваме опитите ( по скоро ще ги продължим). Peace
А урбазон може да се приема по време на бременността, дори се предписва при АРТ процедури за понижаване на риска от отхвърляне на имплантираният ембрион.
Разбира се, всичко това го правя под лекарски контрол, бавно е, но си заслужава.
Относно наследяването, лекарите смятат, че при мен риска е нисък, тъй като съм единствена в рода ми с автоимунно заболяване.

Чародейка, мерси. Hug Скоро няда да е, но аз съм се въоръжила с търпение. Tired

# 9
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328

Относно наследяването, лекарите смятат, че при мен риска е нисък, тъй като съм единствена в рода ми с автоимунно заболяване.


Това не го бях чувала  Thinking,и аз съм единствена с такова заболяване Rolling Eyes и се моля никое от децата ми да го няма  Praynig

# 10
  • Мнения: 1 248

Относно наследяването, лекарите смятат, че при мен риска е нисък, тъй като съм единствена в рода ми с автоимунно заболяване.


Това не го бях чувала  Thinking,и аз съм единствена с такова заболяване Rolling Eyes и се моля никое от децата ми да го няма  Praynig
Гаранция ... Франция Tired... Гледам да не се плаша предварително.
Но съм чела, че отделно по женска линия е по рядко срещано онаследяване. Дано да е така. Praynig

# 11
tony_t благодаря за отговора желая ти искрено успех

# 12
  • Мнения: 1 220
Момичета, имам още един въпрос. Като ви се подуват ставите къде точно е отока?  Днес имам проблем със ставите на показалците, но отока е само на възглавничката, т.е на меката част на дланта. 
А някой ревматолог да ви е задавал въпрос за изхвърляне на песъчинки? Мен ме питаха , а никъде не прочетох че това може да провокира ревматоидни проблеми. 

Дано оплакванията ни са по-малко!  Hug

# 13
  • Мнения: 178
Здравейте и от мен,Чародейка,благодаря за новата тема и оформлението,много добре се получило  bouquetМОя  преглед при....доц.Стоилов мина.Той каза,4е съм в начален стадии на РА./това поне добре/.Да си пия саазопиринчето и след 6 м ,трябвало да има ремисия.На въпроса ми,защо нищо не пия за спадане на отока и възпалението,каза че ако издържам на болката да си трая така,докъто се насложи салазопинина,ако са адски болките да ми сложат дипрофос(който аз избягвам,поне докъто мога),физиотерапия 2 пъти годишно и ако мога да сваля някое кило,за да не ми страдат краката.В общи линии това е!

 Nadq,мила и при мен меката 4аст на дланта е подута,като напомпена,когато са ми  възпалени ставите в основата на пръстите/както и сега/,малите стави на фалангите също са подути и сякаш под налягане...Така са ми много отдавна,понякога пове4е.....та 4акам да влизам в ремисийка и аз.Пожелавам ти успех!

# 14
  • у нас
  • Мнения: 443
Чародейке, благодаря  bouquetза хубавата тема.

Общи условия

Активация на акаунт