Паркетен лак - какъв?

  • 7 689
  • 9
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Здравейте!

Какъв лак за паркет ще ми препоръчате? Става въпрос за масивен дъбов паркет в спалнята. Монтажистът работи с някакъв немски, на водна основа, убягва ми марката. Предложи ми да си купя друг ако искам. Та сега съм в затруднение, моля за съвети относно марки, свойства, износоустойчивост и каквото се сетите. Предварително благодаря на всички!

# 1
  • Мнения: 1 426
за спалня става на водна основа, но ако искаш изноустойчивост само двукомпонентен полиуретанов лак и фугираща смола. Марките са според джоба.

# 2
  • Мнения: 47
на водна основа -гланц /по добре ми стои/ взехме го от Практикер около 40 лв беше кутията -за марката трябва да сляза до мазето да погледна кутията

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 301
Благодаря ви!

Все пак оставих тази работа на майстора, сложи от неговия, немски (пак не запомних марката), но сатен - нещо средно между матов и гланц. Но ми се струва, че ни взе множко пари- стая 14.5 кв.м. редене,циклене,фугиране и лакиране по 16лв за кв.м и отгоре за материалите - всичко излезе 470 лв.Здраве да е!

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
 Не се безпокой - така вървят цените! Peace

# 5
  • Мнения: 1 174
Да, цените са такива - няма как! Simple Smile
И нашият паркет е дъбов и за да запази цвета си съвсем натурален, използвахме лак на водна основа.Сигурна съм, че човекът, който ви е редил, циклил и лакирал, не е сбъркал в избора и препоръката на марката. Не помня нашата, само се сещам, че цената беше по-висока, отколкото на другите лакове, но и според нашия "паркетаджия" -  по-добро качество. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 311
БОНА на водна основа е ,цена за литър около 18 лева.Ако ти го лакират вземат 4 лв. на квадрат с материала.

# 7
  • Мнения: 2
Трябва да проверите дали резултатът от лакиране с лак на водна основа ще удовлетвори вкуса Ви, тъй като не на всеки човек допада. Лично аз предпочитам полиуретанов еднокомпонентен лак като може да се избира между мат, полумат, гланц - отново според лично усещане. Като марка бих Ви препоръчал Sadolin, DYO (който мисля, че вече е спрян от производство, но е много добър), както и Levis.

# 8
  • Мнения: 2 259
Лак-мат,това е решението за мен.
От 3 стаи сложих само в една и сега ме е яд  зверски.Нредихме паркета и като ламинат /по дължина/.Стана уникално според мен. PeaceЛакът беше италиянски.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Трябва да проверите дали резултатът от лакиране с лак на водна основа ще удовлетвори вкуса Ви, тъй като не на всеки човек допада. Лично аз предпочитам полиуретанов еднокомпонентен лак като може да се избира между мат, полумат, гланц - отново според лично усещане. Като марка бих Ви препоръчал Sadolin, DYO (който мисля, че вече е спрян от производство, но е много добър), както и Levis.

 Наистина! Peace

Общи условия

Активация на акаунт