Той е объркан......

  • 5 749
  • 67
  •   1
Отговори
Здравейте,

Имам нужда да споделя с някого това,което ми се случи.С моя приятел сме заедно повече от 5 години.Аз сам на 24,той на 25.Живеем и учим в чужбина.Никога нищо не сме делили - нито разходи,нито материални неща.Не сме се карали,като изключим някои дребни щуротии,когато някой не е бил на кеф,но винаги ни е минавало след 10 минути.
Преди около месец му се наложи да се прибере по работа до България за 1 седмица.След като се върна беше изцяло променен,което е напълно разбираемо - България,семейство,приятели много ни липсват и първите дни винаги е много кофти,като се върнеш в чужбина.Имах чувството,че вече не може да разговаря с мен.Каза ми,че вече незнае какво изпитва към мен-дали ме обича или е останало само приятелство.Много неща сме били преживяли заедно,много бил привързан към мен,не можел да си представи живота без мен,но вече не ме виждал като жена.Запознал се с някакво момиче на 18 години и бил останал много впечатлен от нея.Не са имали нищо.Виждали са се само 1-2 пъти и то в компания,но му била привлякла вниманието и не знаел какво изпитва към нея.Аз останах като втрещена.Не мога да ви опиша как се почувствах.През цялото време с нищо не си е проличало,че нещо между нас не е както трябва.Говорихме много.Предложих му ако иска да бъде с нея,нека опита.Все пак човек не може да отговаря за  чувствата си и ако е влюбен това е положението.Не го обвинявам в нищо,нека бъде щастлив,ако смята,че с нея ще му е по-добре.Той ми каза,че не може да се влюби за два пъти виждане, а и много добре осъзнавал,че дори и да са заедно това няма да продължи повече от 1-2 седмици.Не искал да е с нея,не искал секс,не искал нищо,просто му било приятно да си говори с нея и да бъде с нея.От друга страна искал да е свободен без приятелка и то не за да ходи по жени,а с приятели по кръчми и дискотеки.Не знам какво му се върти из главата,но постоянно си противоречи.Да си имаш приятелка не означава да си само с нея.Връзката ни никога не е била няква задушаваща-всеки когато си е поискал е излизал без другия, без да си се обяснаваме къде си,кога ще се върнеш.Каза ми,че не мове да си представи да е с друга.За него съм била перфектната жена и че друга като мен няма да намери.Просто бил объркан,това според него било моментно,но не искал и да ме лъже,че всичко е наред.Искал време и разстояние от мен,без целувки,прегръдки,секс и т.н.Всичко,което каза беше честно и най-разумното,което можехме да направим.Не мога да си представя да ми каже,че не ме обича и аз да продължа да го целувам и притеснявам.За това и се разделихме.По-скоро вече не живеем като мъж и жена,а като съквартиранти.Мислехме вариант да живеем по отделно,което би било най-добре,но няма как да стане.Тук жилищата се напускат с 3 месеца предизвестие.Мога да отида да живея и при приятелка за малко,но ние работим заедно по 10 часа на ден и пак няма да има смисъл.Не става също и да се прибера в България,защото уча и няма как да пропусна.Доста е трудно да живеем така.Вече мина месец.Сега с нея си пишат постоянно е-мейли,скайпове и т.н.Уж приятелски, но кой знае.Не мога да кажа,че не ми е гадно,но не мога и да го спра,а някакси и не искам,не защото не го обичам,а защото нямам право да му държа сметка.Нали вече не сме заедно.Много е объркано всичко просто.Все ми се струва,че изпитва нещо повече,но го е страх да си признае и пред него и пред мен.Спряхме и да говорим за това,защото все буксуваме на едно място и няма смисъл.Явно така няма да си изясни какво чувства.Никой не знае и колко ще трае и аз колко търпение ще имам да го чакам.Не го притискам с нищо,защото не това е начина и знам,че и той се мъчи от всичко това.Не искам да остава с мен от съжаление и само заради това,че сме били 5 години заедно.Искам да е свободен и да изживее всичко,което иска,без да мисли за мен.Знам,че ще ме боли и после едва ли ще сме заедно,но може пък да е по-щастлив с нея,макар сега да не вижда бъдеще с нея.Никой не е казал,че ще сме вечно заедно.Сега не мога да си представя друг мъж до мен.Обичам го с цялото си сърце,но сме все още много млади,за да го спирам да обича и да бъде щастлив с друга.Сега ще си ходим за Коледа в България-той при неговото,аз при моето семейство.Тогава ще се видят и с нея.Мисля си,че ще се върне още по-увлечен отколкото е сега.Може би му се струва някаква далечна,невъзможна любов,интернет,ала-бала...За това не ми е ясно изобщо кога това ще има край-независимо дали положителен или отрицателен.Само месец е минал,а вече не издържам така.Май много мисля ми се струва.Знам,че само времето ще покаже,но ми е много трудно в момента и имах нужда да споделя.Както са казали хората: "Ще поживеем и ще видим..."

# 1
  • Мнения: 2 563
Понякога е много възбуждащо да гониш дивото.

Остави го да се пробва. Може и да установи, че домашното все пак е по-хубаво.

# 2
  • Мнения: 25 447
Отвори си очите, огледай се и... си намери друг. Даже да не е любов, просто приятел, с когото да излизаш навън, пак ще е много по-добре за теб.
И ще ме извиняваш, но приятелят ти или е идиот, или е абсолютен простак, или пет пари не дава за теб. Как може да дойде и да ти говори такива неща?
Влюбил се, увлякъл се или каквото там му се е случило, но как може да дойде да ти ги наприказва и да очаква от теб като Майка Тереза да простиш благосклонно и да му обършеш сополките?
Осъзнай се, момиче, такъв муньо не ти трябва! Жената има нужда от мъж, на когото може да разчита, а не на някакво момченце, което даже не може да разбере дали го боли, дали го сърби и да прехвърля на гърба ти любовните си терзанията.
По най-бързия начин си хвани някого, пак повтарям, даже и съвсем приятелска връзка да е, излизай, забавлявай се, бъди щастлива, поне привидно, колкото и да кърви сърцето ти.
Бас държа, че муньото ще се освести и ще доприпка с изплезен език. Ти дали ще пожелаеш да го прибереш обратно, обаче, е друг въпрос.  Wink Mr. Green

# 3
Отвори си очите, огледай се и... си намери друг. Даже да не е любов, просто приятел, с когото да излизаш навън, пак ще е много по-добре за теб.
И ще ме извиняваш, но приятелят ти или е идиот, или е абсолютен простак, или пет пари не дава за теб. Как може да дойде и да ти говори такива неща?
Влюбил се, увлякъл се или каквото там му се е случило, но как може да дойде да ти ги наприказва и да очаква от теб като Майка Тереза да простиш благосклонно и да му обършеш сополките?
Осъзнай се, момиче, такъв муньо не ти трябва! Жената има нужда от мъж, на когото може да разчита, а не на някакво момченце, което даже не може да разбере дали го боли, дали го сърби и да прехвърля на гърба ти любовните си терзанията.
По най-бързия начин си хвани някого, пак повтарям, даже и съвсем приятелска връзка да е, излизай, забавлявай се, бъди щастлива, поне привидно, колкото и да кърви сърцето ти.
Бас държа, че муньото ще се освести и ще доприпка с изплезен език. Ти дали ще пожелаеш да го прибереш обратно, обаче, е друг въпрос.  Wink Mr. Green
Peace няма какво повече да добавя

# 4
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Отвори си очите, огледай се и... си намери друг. Даже да не е любов, просто приятел, с когото да излизаш навън, пак ще е много по-добре за теб.
И ще ме извиняваш, но приятелят ти или е идиот, или е абсолютен простак, или пет пари не дава за теб. Как може да дойде и да ти говори такива неща?
Влюбил се, увлякъл се или каквото там му се е случило, но как може да дойде да ти ги наприказва и да очаква от теб като Майка Тереза да простиш благосклонно и да му обършеш сополките?
Осъзнай се, момиче, такъв муньо не ти трябва! Жената има нужда от мъж, на когото може да разчита, а не на някакво момченце, което даже не може да разбере дали го боли, дали го сърби и да прехвърля на гърба ти любовните си терзанията.
По най-бързия начин си хвани някого, пак повтарям, даже и съвсем приятелска връзка да е, излизай, забавлявай се, бъди щастлива, поне привидно, колкото и да кърви сърцето ти.
Бас държа, че муньото ще се освести и ще доприпка с изплезен език. Ти дали ще пожелаеш да го прибереш обратно, обаче, е друг въпрос.  Wink Mr. Green

Дори и на игра и аз смятам да те посъветвам това.
Той се е заплеснал по другото момиче, но с ясното съзнание (май), че ти все ще си там...и когато на него му писне..или новостите не потръгнат..знае че ще му простиш тихо и кротко и отново ще го приютиш....Смяташ ли, че това е начина........за мен е извратено подобно поведение.
Че се влюбил , добре, но да казва че не иска нищо от нея, а ти си най-прекрасна за съпруга...си е чисто лицемерие.

# 5
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Тоз младеж ми звучи като абсолютен муньо - разбирам да се беше влюбил и да дойде да ти признае, ама той даже не може да реши какво чувства към 18 г.девойка, нито към теб, нито какво иска - да я хване за гадже, за приятелка, да запази теб или какво?? Зарежи го, поне засега и си живей живота. А за по-нататък имай едно наум - все ще има девойки край него, дето ще го вълнуват и ако при всяка среща реагира така, къде ще му излезе края?

# 6
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
айде сега муньо ... ако не беше споделил и да си лафи с другата зад гърба и сигутно щяхте да го титоловате "супер пич"

# 7
  • Мнения: 25 447
Супер пичът върти няколко гаджета едновременно, без нито едно от тях даже и да подозира съществуването на другите. Ама отде толкоз акъл у ССМ?  Mr. Green
А, че въпросният е класически муньо, спор няма.  Laughing

# 8
  • Мнения: 917
Започни да се оглеждаш за нещо мъжко около теб /колега примерно/ и отидете я на кафе, я на вечеря ...   Wink
кака Сийка е права  Laughing

# 9
  • Мнения: 139
На тази безсрамно млада възраст, учаща все още, работеща също, мечтаеща може би, в малкия, но все пак достатъчно голям (широк свят) - абе я културно помоли Г-н Объркан да се надупи и му набий един як шут в гъза (поднасям извинение на четящите), приемайки последното алтруистично деяние като шокова терапия за наранената си в момента душа. После се погрижи да рехабилитацията й (на душата) - заобиколи се от приятели, отиди на пътешествие, запиши се на кик-бокс за дами, може и на латино танци, не забравяй, че има хора, които истински те обичат и никога, по никакъв повод няма да бъдат по-впечатлени от някой друг, иди преди Коледа при болни/изоставени дечица - дай близост, танцувай, плачи, преяж с шоколад, после всичко става хубаво, да бъдеш свободен не е повод за срам. Облечи очите си в най-хубавата си усмивка и ... светът те чака, а и ти дълго си го чакала.
Да не забравяме, че първата крачка е шута в гъза на Г-н Объркан (пак се извинявам) - той да си намери ново жилище, а най-добре и работа. Помоли (ако се намира) някой твой много близък приятел мъж да влезе в образа на влюбен в теб, подпомагайки операция "шут в гъза на Г-н Объркан".
На 24 години - 5 годишна връзка е нещо много, разбирам те и съчувствам. Но, дай ти Боже живот и здраве и възможност ти да си и звездата, и режисьорът на сцената на собствения си живот.

# 10
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Слушай Как`Сийка  Wink Peace


И това ще мине  Wink света не се свършва с този мъж .Предполагам  не ти е лесно  да съжителстваш с все още любимия човек  Confused но .... постепенно ще ти стане базразличен всичко с времето си ......


Мисли позитивно и весело изкарване на предстоящите празници   bouquet

# 11
  • София
  • Мнения: 7 174
Е, кофти ситуация, но решението е всъщност просто -
необходимо е пътищата ви напълно да се разделят.
И точка.
Ще те поболи, ще пострадаш, после животът ще продължи.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Хич не е объркан, ами е несигурен.
Ако нещата с новата не се получат да има билет за връщане при теб.
Само като си представя с мъжа ми да живеем под един покрив, "разделени" и той да си пише с друга и ме избива на садизъм.  Twisted Evil
Наистина послушай Как`Сийка, огледай се за нещо ново и щом имаш възможност се изнеси.Не знам как можеш да си го причиняваш това цял месец вече.
А и си толкова млада, нямате брак, нямате деца..

# 13
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Не мога да си представя, че ще живея с някой, той ще ми наговори внезапно, че е силно привлечен от друга, а мен не ме приема вече като жена, ще ми предложи да се държим като съквартиранти, а през цялото време открито ще се сваля с другата по нета, и аз ще търпя всичко това ooooh! Просто няма да стане, колкото и да го обичам Crossing Arms Да хваща пътя и толкова.

# 14
  • Мнения: 1 572
охххх тези 18-годишните , какво да ти кажа ,
мисля че си постъпила правилно , всичко ще мине с времето , аз не мисля че приятела ти е муньо и не дава 5 пари за теб , напротив , ако беше така той нямаше нищо да ти каже а щеше да продължи да лъже , дай му свобода и време да се налудува а ако не се върне при теб значи че не ти и трябва такъв човек

Общи условия

Активация на акаунт