После какво става?

  • 6 493
  • 50
  •   1
Отговори
Един въпрос към излъганите: когато човекът, когото обичате ви изневерява, с вас какво се случва, при положение, че вие продължавате да го обичате?
Предварително благодаря за мненията, че вече сълзи не ми останаха...

# 1
  • Мнения: 768
Че как така ще продължаваш да го обичаш ?!? Теглиш му чертата и караш напред.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ближеш си раните известно време, докато не ти уври главата,
че не е болка за умиране.
п.п. вдигни малко покривалото и разкрий целия проблем  Wink

# 3
Един въпрос към излъганите: когато човекът, когото обичате ви изневерява, с вас какво се случва, при положение, че вие продължавате да го обичате?
Предварително благодаря за мненията, че вече сълзи не ми останаха...
Лично аз простих Wink/поне така си мисля/, но все още не съм забравила. В момента се опитвам да стана по-самостоятелна и ако недай си боже има втори път  #2gunfire събирам му багажа и адиос Twisted Evil Според мен всичко зависи и от човека до теб, от това той какво прави и какви усилия полага, за да продължите заедно напред.

# 4
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Ако думата беще "изневерил"  щях да ти отговоря по друг начин....но при множество изпълнения....мога да ти кажа да бягаш.
Когато си способна да обичаш много, забравяш да своите интереси.
А аз смятам, че човек преди всичко трябва да обича себе си...и децата Crazy
Но да се самоунижавам търпейки човек, който няма и грам уважение към мен  Naughty
Живота е достатъчно "сурав" и "курав", за да си го усложняваме допълнително.
Ако очакваш да забравиш - това няма да се случи, но ще е хубаво поненикога повече да не мислиш за това.
Ако искаш и можеш стегни се и продължавай живота си без него.....аз съм сигурна, че ще има мъж, който да те обича и заслужава повече.
Не се хаби напразно. Любовта е ценена, когато е желана.

# 5
# 6
  • Мнения: 18
Един въпрос към излъганите: когато човекът, когото обичате ви изневерява, с вас какво се случва, при положение, че вие продължавате да го обичате?
Предварително благодаря за мненията, че вече сълзи не ми останаха...

Как можеш да се унижаваш толкова  #Crazy.. Ти самочувствие имаш ли?

Имах една приятелка, тя беше същата. Нейният тогавашен приятел то не скиташе, то не я биеше и още каквото се сетиш. Виждала съм я как той я рита, и тя пак седнала пред врата му и чака , той да и отвори. Била съм свидетел как пиян я удря в стената, а тя вкопчила се в него не излиза от тях.
Ожениха се.. тя забременя, лежа в болница, и докато тя лежеше, той продължаваше да ходи по чуждо, кръчми т.н..
Разведоха, той искаше. Една година след това, тя продължаваше да го гони. След още една година, тя там, той онам, явно стигнаха до извода, да спят , когато си искат въпреки развода.
И тук продължавам да се питам, може ли една Жена, да се унижава толкова и да се превърне в такъв парцал. Жена, без грам самочувствие.
И тия двамцата възпитават едно слънце, за което не искам да мисля, в какво ще се превърне един ден?... но тук вече се отклоних доста от темата.....

Просто ще продължавам да се питам, как може една жена да се оставя да трият пода с нея ....

Ако си малко по-силна или по-умна дори бих казала, просто ще тръгнеш напред и няма да се обърнеш никога повече назад, въпреки болката. Времето лекува. Нито си първата, нито си последната...

# 7
  • София
  • Мнения: 7 984
Ако нямате деца и други ангажименти - няма какво толкова да го мислиш, а ще се спасяваш... Ако още преди брака и децата не може да се въздържа, след това дупе да ти е яко.... Еле пък, ако системно го прави. Сега си мислиш, че го обичаш, ще пострадаш, ще потъгуваш, ама после само ще се благодариш на Господ, че си се отървала.

# 8
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
От любов не се умира...на някои само им се струва,че е възможно...

# 9
  • Мнения: 0
Един въпрос към излъганите: когато човекът, когото обичате ви изневерява, с вас какво се случва, при положение, че вие продължавате да го обичате?

Ми много просто... Отиваш и го спукваш от бой, после ще видиш, че ще ти е по-леко.  Peace

# 10
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
За мен е важно да знам - в сегашно продължително време ли говориш,
или имаш предвид нещо, което се е случило веднъж?

# 11
(пак аз, исках да преименувам ника, но не стана)

Благодаря за отговорите!

Първо - понеже ника е с мъжко име, мислех че е ясно, но да уточня - мъж съм.
Второ - извинявайте, че не мога да дам подробности - това е текущ казус из другите теми в този форум в момента. Така или иначе засегнатите страни четат какво става всеки ден. Но исках да видя мнения допълнителни, анонимно. Затова и този ник е на практика само за тази тема. Дано не обиждам някого.

Иначе вчера се видях с психолог. От разговора ни, успях да систематизирам следното:

Какви са вариантите при изневяра. В зависимост от ситуацията, възможностите са:

1.   Ситуация в която страните така или иначе не се обичат – ако засегнатите страни така или иначе са имали проблеми (и особено ако е имало физическо насилие), то очевидно и най-добро е да се разделят.
2.   Вариант, когато в изоставения (изоставените, че може да са двама) все така обичат половинката си – това е тежкия вариант. Има два подслучая:
         a.   Новата връзка е временна и след първоначалното й насищане, идва изтрезняването и истината, че това не е ОК. Въпросът е, че това отнема време – примерно няколко месеца – което време е доста тежко за изоставения (-те). Практиката показва, че почти всички такива ситуации завършват така.
         b.   И след няколко месеца връзката не се разпада – макар и рядко, това е възможно. Тук е въпрос на издържливост и нерви нещата да приключат окончателно възможно най-лесно.
3.   Паралелно с това се явява факторът деца. В зависимост от това дали ги има или ги няма, следват вариации. Принципното положение е, че за едно дете и за неговия вътрешен свят най-доброто е и мама, и тати да са заедно при него. Абсолютно и еднозначно, дори да е само театър, каквато ситуация може да се случи. Ако все-пак това не се получи то:
         a.   Ако детето е малко (преди пубертета) и то не е имало собствени емоции в тази сфера, то никога не би могло да разбере «защо това се случва». Нещо повече – понеже децата обичат и двамата си родители, в този момент те дори могат да започнат да се самообвиняват и да си натрапят вина за ситуацията. Това е особено неприятно.
                      i.   Ако детето е още бебе и не помни реалните си родители – тогава е възможно, ако има двама обичащи го «мама» и «тати», то да не остане обременено. Това е известна бомба със закъснител до деня, в който истината се разбере.
         b.   Ако детето все пак може да прояви разбиране, то това би било на база някакъв собствен опит, от който да знае, че това е възможно. Да, по отношение на себе си то няма да е толкова нещастно, но като цяло ще е по-лесно за него.
          c.   В случаи на насилие в семейството, със сигурност за детето е по-добре родителите да не са заедно и така пострадалия (обикновено майката, която е физически по-слаба, но има и изключения) ще бъде «спасен». И тук това е по-малкото зло за него, защото принципното положение е валидно във всички случаи.
         d.   В крайна сметка това се случвало на 9 от 10 деца (видя ми се множко, ама не аз съм спеца). Въпрос на осъзнаване е как това да им се отрази възможно най-малко.

Така че това, което ми казвате и думите на психолога за момента закрепват положението. Почнах поне да ям отново. На ход е времето.  newsm78 newsm17

# 12
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
 Thinking  не бях чувал логически схеми да помагат или да вместят всички променливи при такава ситуация, но щом помага ...

# 13
  • Мнения: 2 448
Така или иначе явно авторът не желае да разкрие конкретиката на случая, което е негово право разбира се, но на поставените принципно въпроси отговарям с моето мнение.
Не можем да се накараме да обичаме или да спрем да обичаме някого, независимо от това дали той ни наранява или отвръща на чувствата ни, но промяна все в един момент настъпва.
По въпроса за децата съм категорична - единствено насилие физическо или психическо, може да ме накара да пожелая то да живее с разделени родители. Така, че бих се постарала да направя всичко за детето според силите си, дори да е в мой ущърб. Говоря за малки деца, когато пораснат е друго.

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Жената кръшка, ти- ревеш... така ли? ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт