Болки в кръста-какво да правя

  • 4 027
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
Мъжът ми май си е сецнал кръста и не може да се навежда, постоянно го боли.Може да е вдигал нещо тежко на работата, пък може и да е настинал. Досега 2 дни се мажеше с Фастум гел, но нямаше никакъв ефект.Казва ми, че ако загрее мястото, където го боли, временно болката се притъпява.Днес ще си купува аулин, че направо не се трае.Моля, напишете какво да прави, евентуално с какво да се маже, може и бабешки рецепти.Лично аз му предлагам масаж с ракийка да го загрее. Мой познат казва, че може и да е от прищипан нерв, ако е така трябва ли да взема Неуробекс.Мерси за отговорите.

# 1
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
Здравей!Защо не идете на лекар?Той ще каже какво точно е и от какво се е получило.Така както го описваш май наистина е прищипан нерв,освен ако досега е имал и други подобни оплаквания през разлизни периоди от време–то тогава можем да говорим за дископатия.Аз и сестра ми сме с дископатии,нея като я схване точно като съпруга ти нищо не успокоява,едва върви.Забранени са масажите в тоя момент,пие Бипрофенид или Диклофенак(на базата на кетопрофена са и двата),Неуробекс също и инжекции,но не си спомням какви бяха.Пастичките от типа Фастум гел,Топогел и т.н. също са кетопрофен,но в случая не й помагат особено!

# 2
  • Мнения: 835
Направете Ro снимка, за да се види точно какво му е.Ако се наложи и скенер.Може да са толкова много неща, хубаво е да знае точно какво му е.

Иначе лекарства - бол.Каквото и НСПВ да вземе ще го отпусне малко.

# 3
  • Мнения: 4 053
най- добре идете на лекар,
а, между временно може да пробвате с Диклак за болката

# 4
  • Мнения: 3 675
Мъжът ми е пил аулин и каза, че леко го е поотпуснал, днес не е на работа и пази леглото.Ако се задържи така ще се ходи при джипито.

# 5
Привет
Аз съм на 26 и ми откриха дископатия.Казаха че няма лечение.Трябва да се пазя .Да си купя космодиск.И да спа на твърдо легло.Мажа се с див конски кестен обилно кадето те боли.Много помага.Струва 8 лв.От зелената опаковка с един кон от пред.Когато те боли екошмар боли на сякаде.

Общи условия

Активация на акаунт