Идеи за оригинални подаръци за някой, който заминава

  • 16 624
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравейте! Hug
Подхвърлете някакви идеи за оригинални подаръци за приятел, който заминава в чужбина, най-вероятно за доста дълго.  Grinning

# 1
  • Мнения: 54
Домашно омесена пита се дава на изпроводяк, ако става дума за подаръче- някакъв сувенир, който би го сварзвал с нещо мило и родно. Нищо от занаятчииските изделия.

# 2
  • Мнения: 3 423
Нарисувайте му картина. Моя приятелка
заминаваше за Австралия и на партито
за изпращането беше заковала статив и
платно и всеки от гостите нарисува нещо.

# 3
  • Мнения: 2 821
Има едни малки книжки със сентенции. За любовта, приятелството и др. С твърди корици, луксозни, с калъвка. Не знам чие издание са. Подходящи са за спомен.
Или един кукер...има ги в магазините за сувенири. Различни размери са. Ушити, оплетени от вълнени конци, шарени  и с чамове по тях...за да го свързва с БГ....

# 4
  • Мнения: 2 386
Самардала, гювечета и шушони. Шегувам се, но защо не?  Laughing

Точно писах в една друга тема за дърворезбата - имам от стария Созопол, много ме радва, държа си я на камината.

# 5
  • Мнения: 4 841
Забавен колаж - снимки от купони, от места, на които сте били заедно, може и с подписи върху снимките, или някакви пожелания (примерно от изрезки от вестници)...
Всичко това - в хубава рамка.

# 6
  • Мнения: 1 558
Самардала, гювечета и шушони. Шегувам се, но защо не?  Laughing
Не е майтап. Аз, ако трябваше да замина в друга държава за дълго щях да си взема задължително шарена сол или чубрица - каквото и да поръся да ми мирише на българско.

# 7
  • Мнения: 2 386
Ми аз като заминавах си взех, ама знам ли за подарък как ще прозвучи..

# 8
  • Мнения: 9 814
Лично на мен ми подариха колаж със снимки и картички от най-хубавите места /поне според приятелите ми/ в Бг.
Също така ми дадоха за изпроводяк и една миниатюрна бъкличка с ракийка Crazy

# 9
  • Мнения: 161
Наистина снимки, на които сте били заедно, за да му напомнят за приятелите му тук в Б-я, или другото, което се сещам е някаво бижу  нещо србърно/златно, което да носи винаги със себе си, а ако може и да се гравира още по- добре. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 2 818
Фотокнига с любими хора и места.

# 11
  • София
  • Мнения: 461
Забавен колаж - снимки от купони, от места, на които сте били заедно, може и с подписи върху снимките, или някакви пожелания (примерно от изрезки от вестници)...
Всичко това - в хубава рамка.

Това мислех да предложа и аз Laughing Подариха ми такъв подарък, когато заминавах за дълго в чужбина. Имаше карикатури и снимка на всички другари и подписи с по някое пожелание. Много хубав спомен ми беше и постоянно ми стоеше на бюрото.  Heart Eyes

# 12
  • Мнения: 154
Буркан с люти чушки.  Peace

# 13
  • Мнения: 494
Кутийка с различни видове чай. От Слънчоглед. На едни приятели им подариха такава преди да заминат, изглеждаше много добре, не заема много място в багажа и може да се ползва от малки и големи.

# 14
  • Мнения: 216
Не знам, аз като заминавах си взех някои неща, после поръчах на свекърва ми да ми прати битова покривка и лепенки БГ за колите( хаха) но иначе приятелите ни ни напълниха с партакешки от рода на цървулки за колата, чипровски килимчета, дърворезби, менчета, еделваиси ( целият подлец при цум).....ооо дааааа сетих се, много се радвам на всичките си икони, които имам, и ако името му е на светец- перфектно( Димитър, Георги и т.н.). Да аз бих подарила икона.

Общи условия

Активация на акаунт