кога усетихте първите движения?

  • 7 953
  • 81
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Кога трябва да се усетят първите движения на бебето?Аз съм в края на третия месец и лекарката ме попита дали съм го усетила,пък аз не съм усетила нищо(или не съм разбрала,че е това  newsm78). Вие кога за първи път усетихте бебоците си и за какво усещане трябва да се подготвя?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 545
Всичко е строго индивидуално и зависи от дебелината на маточната стена, на дебелината на коремната стена, на разположение на плацентата - ако е предна движението по-трудно се долавя и прочие.
Лично аз го усетих някъде около 20-21 седмица.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
В края на 20 г.с.

# 3
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
С първата бременност в началота на петия месец, с втората- по-рано, в началото на 4 месец.

Движението е усещане като потръпване на мускул, на този по-ранен етап. Peace

# 4
  • хасково
  • Мнения: 378
Аз го усетих за първи път 23-24 г.с.,не се притеснявай за това кога ще го усетиш.Важно е като ходиш на прегледи всичко да е наред.Усещането е строго индивидуално и зависи от много неща.

# 5
  • Мнения: 451
Първият път ги усетих в 4м, а вторият - в 5м!Но както са ти казали момичетата преди мен - всичко е строго индивидуално!

# 6
  • Мнения: 4 053
при всеки е различно,
първия път в 18, а втория в 16 седмица

# 7
  • Мнения: 354
Аз го усетих в началото на 18г.с., но беше съвсем леко ритниче. Истински силните движения са към 23-24 г.с, поне при мен  Peace

# 8
  • Враца
  • Мнения: 2 142
аз усетих в 15 г.с!!!
по дебелите книги пише че за първа бременност е по-късно, но очевидно, като всичко друго в бременността , е строго индивидуално.

# 9
  • София
  • Мнения: 673
Аз мойто го усетих някъде в средата на 4-ия месец:)))) а ми е първо бебе

# 10
  • София
  • Мнения: 4 585
В 18 г.с го усетих за първи път. Heart Eyes Беше нещо като гъделичкане, потрепване, не знам как да го опиша точно... Grinning

# 11
  • Русе
  • Мнения: 7 765
Първото някъде след 17-18 г.с..
Това вече го усетих.
Индивидуално е.

# 12
  • Мнения: 9 814
За мое учудване, макар че, ми беше първа бременност усетих движенията на бебето в края на 16 г.с.

# 13
  • Мнения: 641
В 17 гс.Все едно имах пърхащи пеперуди в корема.Много приятно ми стана защото веднага усетих,че това е бебка.

# 14
  • Мнения: 6 711
15 г.с. усетих бебка! Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт