питанка за имен ден на Яна

  • 7 138
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 946
Еми това е...  Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 5 718
на Еньовден е  Peace

# 2
  • Мнения: 3 621
Аз съм Яна и празнувам на Еньовден, имам приятелка Яна което празнува на 15 декември на св.Ана , а са ми честитили и на Ивановден, но аз си признавам за именден Еньовден

# 3
  • Мнения: 530
Адашката празнува на Еньовден             

# 4
  • Мнения: 1 795
На Еньовден Peace
Даже не съм чувала да има друг вариант newsm78

# 5
  • Мнения: 3 621
На Еньовден Peace
Даже не съм чувала да има друг вариант newsm78
ИМЕННИ ДНИ
ами тук дават на Еньовден да празнува Янка, а на св.Ана да празнува Яна, въпреки че според мен Яна и Янка са си едно и също име

# 6
  • Мнения: 4 555
Естествено, че са едно и също име и празнуват на Еньовден.
По едно време през миналия век е станало много модерно да се кръщават децата с умалителни. Яна станала Янка, Анна - Анка, Мина - Минка, Калина - Калинка, Рада - Радка и т.н., има десетки примери. После модата отминала.

Интересни подробности за етимолигията на името Яна, може да се прочетат тук

# 7
  • Мнения: 2 609
Празнуваме именния ден на дъщеря ми на Еньов ден. Peace
Според попа, с който разговярах, Яна идва от Йоан. Каза ми да си избера или Иванов или Еньов ден, аз избрах втория, според мен Яна е по-близо до Еньо от колкото до Иван.

# 8
  • Мнения: 315
Яна, Янка, Янко, Яни, Яне, Яница, Яника, Янита и др. подобни празнуват на Еньовден.  Peace

# 9
  • Мнения: 1 364
На Еньовден Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 2 132
Аз празнувам на Еньовден, но на един Ивановден в сутришният блок на БТВ честитиха на всички производни на Яни. Тук http://www.eurofootball.bg/downloads/Dnevnik_kalendar.pdf  накрая има именник, според който имам имен ден и на  Св. Анна   Grinning 

# 11
Защо си мисля, че трябва да е на Ивановден? Но който когато иска тогава да го празнува Wink

# 12
  • BG
  • Мнения: 2 217
Определено на Еньовден!  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 43 900
Официално по календар е на Еньовден -Еньо, Янко и Яна са тогава.

# 14
  • Мнения: 1 029
И аз знам, че се празнува на Еньовден, но се е случвало и на Ивановден да честитят имения ден на дъщеря ми. До сега не бях чувала името да се асоциира с празника на Св. Анна...  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт