Имам нужда някой да ми даде кураж!

  • 2 738
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Здравейте на всички!
И моята е една мътна и кървава, в началото на бременнността като че ли не ми беше толкова гадно, но напоследък се чувствам отвратително, а като чета повечето постинги и вие в определен момент сте били така. При мен с две думи /това е постната версия/ нещата стоят така - случи се че забременях, не сме го планирали с гаджето, но впоследствие се оказа, че той не го иска, аз реших да задържа бебето, и съм много горда с постъпката си, но напоследък съм тотално скапана, защото го засичам няколко пъти, той хвърля по един поглед на корема ми и се обръща на другата страна, като тотално се прави, че не ме познава. аз май не съм очаквала да си промени мнението, но все си мислех, че поне едно здравей ще казва, или ще звъни понякога да пита как съм, но не би, та мисълта ми беше, че се чувствам все едно съм някакъв парцал, който не заслужава едно здрасти, което не само ме наранява,но и отключва една неподозирана злоба у мен Embarassed усещам, че се изкушавам на моменти да го повлеча по съдилища и да му взема поне някой лев, а вътрешно хич не ми се ще
Всеки съвет ще ми е от полза. Благодаря ви предварително!!!

# 1
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Жената по време на бременоста загубва тази привлекателност,която въздейства на мъжете.В момента той не гледа на теб съвсем като на Жена , а това че не иска детето много усложнява нещата. Дали пък не се плаши от предстоящото събитие, дали не се чувства обвързан по някакъв начин? Какво сте се разбрали по въпроса?

# 2
  • София
  • Мнения: 39 741
1во се успокой. Нервите и злобата няма да ти мопогнат. Похвално е, че искаш да отгледаш детето си.

Няма смисъл да се тормозиш заради някой си. Избрала си по-добрата алтернатива. Ами представи си, че бяхте останали заедно. По-добре дете без баща, отколкото дете с баща, който не се интересува от семейството.

Предполагам, че е ужасно Sad Но кураж мила мамо.

Имаш две алтернативи. Забравяш мъжа, който според мен не те заслужава. И ти стискам палци да намериш щастието си.

И другото, осъждаш го за бащинство. Но това може да се докаже като се роди бебче.
До тогава изгони всички лоши мисли и всичко ще си дойде по ред.

Мисли само позитивно. Ако си мислиш, че си парцал, така й ще се чувстваш. Вдигни си главата, направи нещо лично за себе си, слагай си усмивката. Може отвътре да боли, но се усмихвай. Тогава пък "бащата" може да се почувства кофти.

Успех мила   bouquet

# 3
  • Мнения: 6 472
Ох милаааа, мога да си представя колко ти е тежко в момента Heart Eyes Hug Освен, че си сама и бившото ти гадже се държи пренебрежително, трябва да се бориш и с огромното количество хормони, които в момента диктуват и без това променливото ти настроение Sad
Не само, че не трябва да се чувстваш като парцал, ми трябва да се гордееш с решението, което си взела!
Бебчо ще се роди и макар, че ще ти е много трудно в началото, слънцето ще изгрее и на твойта улица Grinning Не се терзай за човек, който просто НЕ ГО ЗАСЛУЖАВА!!! Не е единственият мъж на света, а повярвай ми (колкото и да не ти се вярва в момента), намират се много човечни хора, които ще обградят и теб и детенцето ти с любов и преданост!
За съдилищата - не знам какво точно да те посъветвам Thinking От една страна е по- добре той да няма нищо общо с детенце, защото когато си уредиш живота (а това ще стане), от яд и злоба може да почне да ти прави мръсно. След като не държи на детето, едва ли тогава ще му пука, че му вреди Sad От друга страна, това дете не си си го направила сама и би трябвало и той да носи някаква отговорност........

# 4
  • Мнения: 2 863
Здравей и от мен,

Докато се скапваш- поразходи се из форума и почети- ще видиш една от друга по-тъжни истории...поне ще разбереш, че не си само ти, че това за жалост се случва често и че много жени се борят със самотата.
Не казваш дали имаш кой да ти помага при отглеждането на бебчо- но и да нямаш - пак ще се справиш!
За пренебрежението- какво да ти кажа- нас "таткото" ни подмина оня ден с колата, махна за поздрав- като на  случайни познати... не си е виждал щерката от 1 месец, не вдига тел. да попита как сме.... Аз се старая да убия всяка надежда, че нещо ще се промени. Докато очакваш да се държи адекватно- ще те боли. Той ако е могъл и ако е искал- щял е да се държи така като е разбрал за бебето. МОже да не му е влизало в плановете бебе-  зависи какви са ви били отношенията. Ако решението е твое- следвай го и не искай нищо. Колкото до припознаването на детето и съденето за бащинство- хубаво мисли- ще  намериш във форума много доказателства, че смешната издръжка м/у 30 и 80 лв на месец не си струва риска след време да има претенции нито пък си струва нервите. Ако търсиш възмездие- има си Бог за тая работа- той бави но не забравя- аз поне вярвам в това. Не се товари с лоши чувства точно сега. Но ако си сигурна, че всичко между вас е приключено- наистина го приключи, спирай да го мислиш и се радвай на бременността си.
Почвай да мислиш как ще се оправяш занапред и ми повярвай, че чувството на обида и огорчение може да напълно да ти съсипе дните и радостта от това, че чакаш детенце, а не бива. То си е твое, ти си го искаш... другото ще се нареди.

# 5
  • Мнения: 1 313
Кураж мила, стисни зъби сега и гледай по-малко да се поддаваш на лошите мисли, защото здравето на бебчо е най-важно.Гледай напред и не се предавай, толкова много майчета са се справили и се справят сами, и ти ще успееш!!Много щастие и желая и прекрасно бебе!

# 6
  • Мнения: 115
благодаря на всички за милите думи, точно от това имам нужда в момента, знам, че не съм единствената с такава съдба, сигурна съм, че има жени, които са много по-зле то мен, но понякога наистина ми писва /за това допринасят и хормоните/, през повечето време не се тормозя и гледам позитивно на нещата.
колкото до това - той е човекът, който говореше, че най-добре ще бъед да си направим едно бебе /и явно господ го е чул, защото се получи от раз, без дори да съм в овулация/ а след това беше толкова учуден от факта, че съм бременна, все едно съм изстъргала с лъжичка от чаршафа еди кое си, за да забременея, луда работа, мен ако питате, защото не може да участваш в нещо /и то без да ме пита в конкретния случай искам ли, само каза: "Оппа, без да искам, сори, че не сигнализирах"/ а после да се държиш все едно е станало без дори да присъстваш.
както и да е, не съм ъпрвата, няма да съм и последната в това положение, но наистина на моменти побеснявам!
а за бащинството, не знам какъв акъл ще ми дойде, но може и се видим в съда с говедото, и то не за друго, а за да не се прави на неразбиращ, а неговите приятели да ме гледат с недоумение и да ме питат: "Ама ти си бременна, от кой и кога?" - е те т'ва няма как да забравя, поне след делото няма да ме питат от кой, а той да им разказва лъжи от сорта на това, че съм ходила на изкуствено оплождане, защото него не го харесвам и там съм си избрала млад и интелигентен донор. човешката простотия граници няма!!!

# 7
  • Мнения: 1 313
за съда много добре и внимателно помисли, защото може да имаш неприятности някой ден-например на моя приятелка бащата не пуска децата в чужбина, а недай Боже да иска да ти го вземе.малко параноично звучи, но помисли и за тези неща, неслучайно и другите момичета те предупреждават

# 8
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
За съда и аз те съветвам да помислиш. Моя бивш не плаща издръжка вече 6 г и не търси и детето.Не работи,няма доходи - иди го съди за издръжка - само неприятности. Гледай само напред и мисли за детето. А щастието само ще те намери.

# 9
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Наистина няма граници ,4овешката простотия.
На такива мьже им е нужно да останат цял жовот сами ,никой да не ги погледне да умрат в самота и да няма кой да им отиде на погребението.
Мила ти не се изнервяй толкова ,просто колкото и да ти е трудно да го развереш този ,когото си оби4ала в крайна сметка се е оказал един глупак ,но това май на вси4ки ни се слу4ва Confused.
Една голяма прегрьдка от мен и бьди смела а на приятелите  на бившият ти им казвай ,4е детето е от него ,но 4е той не го иска така пьк може да се засегне той........знам ли...........

# 10
  • Мнения: 1 023
аз историята няма да си разказвам.
по едно време си мислех, че да се зарязва бременна е изключение и няма равно никоя обида на света (еле пък при съзнателно правено бебе), сега само ш ти кажа, че вече и явление не е, а масовизъм.
важно е да си сигурна, че искаш бебето и че си е твое. само твое. не от някой, а твое.
пък, че ти е гадно - ми гадно е. и на мене ми беше. ма вече отминава и почти не се сещам - през толкова яд и ненавист и съжаление и сълзи минах... вече са далече.
бременността е хубава, и с това, че отсява истинските хора около теб.
мини си през яда и омразата, за да стигнеш до безразличието - без тая фаза не може.

и дето са казали други преди мен, важно е да има кой да ти помага.
аре, маце  Wink, горе главата и да не ти дреме, еле пък за некви никви дето са му приятели. ми те не са твои. за чий са ти?!

адни ми кюто, ако ти се доплаче много, или ако ти е скучно, или знам ли...


милк - нема думи вече... т'ва общество е мъртво, ей!

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
за мен не е правилно да го дърпаш в съда за детето - щом веднага е казал, че не го иска... Naughty не казвам че морално е прав - а сао, че щом не те е будалкал "искам..." и после изведнъж да го сервира...
аз казах и продължавам да казвам на моя, че не ме интересува да го занимавам с детето- искала съм го - мое  и ще го гледам, но ако той ИСКА да е БАЩА - да си напъне задника!!! иначе - некакъв баща няма да бъде

# 12
  • София
  • Мнения: 6 477
:rла, напълно те разбирам, понеже бях аналогичен случай. Само дето "донора" не посмя да ме зареже докато бях бременна по ред причини, които на него не му изнасяха...както и да е. Най-лошоте беше, че аз също усещах неговото презрение докато бях бременна и много страдах. В резултат и досега като се сетя за бременността си в главата ми изниква една дума "кошмар". Затова не позволявай и на теб да ти направят бременността кошмар! Тегли една дълга и пловдивска (тук някъде из темите се говореше, че най-сочната българска попържня била от пловдивско)..та тегли една такава на бившия и на приятелите му в комплект!!!!!!
За бащинството - помисли добре. Аз се занъпанх и сега ме е яд дотам, че съм готова да водя дело да му вземат правата! Значи издръжката трудно се взима и все име мрънкане и условия, а ако искаш да излизиш с детето в чужбина, кретена трябва да подпише декларация......И изобщо трябва да се виждаш с такъв тиквеник най-малкото заради детето после...макар, че не винаги е така!
Но каквото и да решиш - за теб ще е най-правилното решение! Hug Кураж, мила и успех! Hug Ще се справиш както се справяме и ние! Мисли за бебо, почивай сега, че после няма! Hug
Леко бременеене  bouquet  bouquet  bouquet

# 13
  • Мнения: 115
аз вече много се повтарям, но още веднъж ОГРОМНО БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ВАС, КОИТО МЕ ОКУРАЖИХТЕ  bouquet  bouquet  bouquet
наистина като чета другите теми тук се убеждавам, че воденето на дело за бащинство не си заслужава, той и без това не се интересува от мен и от бебето, после само проблеми може да създава.
аре, да си живее животеца там, пък аз ще се оправя, още веднъж сърдечни благодарности!

# 14
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз също подкрепям мнението на всички момичета дотук,  не си струва зарди едно бащинство на хартия да си имаш куп непрятностти след това..ако тои има желание ще е баща и без да го караш на сила ...но не те заслужава и да си гледа работата  #2gunfire, А ти се наслаждавай на хубаите момети и си мисли за бебо   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт