Ползвате ли/ бихте ли ползвали общо помещение за колички в блока си

  • 2 539
  • 91
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 183
Въпросът ми е провокиран от чисто професионален интерес.
Напоследък проектирахме голям комплекс от жилищни сгради, и тъй като инвеститорът е от чужбина, поиска всякакви екстри, включително и помещения за колички и велосипеди на партерния етаж.
В крайна сметка, обаче квадратурата на общите части значително скочи, което към момента представлява лек проблем при продажбата на жилищата.
Бих искала да споделите мнението си:
Ако все пак разполагате с асансьор в блока, безрезервно ли бихте използвали такава обща стая, или имате някакви притеснения относно достъпа на прекалено много хора, съответно потенциалния риск количката ви да бъде открадната, недобросъвестно изцапана, или "полазена" от насекоми, гълъби, гризачи и др. подобни?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Ами ние нямаме такова помещение, но и да имахме сигурно нямаше да се възползвам  Confused
То все пак зависи от много неща, ама. Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 9 814
Отговорих с последната опция- т.е. не  бих ползвала при сегашните обстоятелства, в сегашната панелка, където живея.
Но ще го направя, ако помещението е специално предназначено за съхранението на детски колички, велосипеди и пр. и е защитено от кражба, т.е. ако е с ключ и/или сградата има и охрана, която не допуска неживеещи в кооперацията.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 064
Бих ползвала, ако, както сега, нямам асансьор. Иначе нищо не ми пречи да я държа вкъщи. В момента я държа на една от площадките, ама количката е толкова неугледна, че не е интересна за никого. Хубава количка не бих оставила. Изобщо, проблем ми е това.

# 4
  • Мнения: 1 949
Отговорих с първа опция. Имаме такова помещение. Отначало не оставях там количката, но когато няколко пъти пропуснахме разходката, понеже асансьора не работеше, а аз нямаше как да сваля количката от горе, започнах да я оставям долу - покрита с дъждобрана, за да не се цапа вътре. отделно всеки ден постилах по нещо за детето. Като порастна достатъчно, вече не се втелясвах толкова  Peace

# 5
  • Мнения: 3 312
отговорих с 3 опция
бих ползвала такаова помещение , ако е с  ключ и до него имат достъп само хора от блока и е специално само за детски колички и велосипеди   Peace 
за сега с тази цел ползвам гаража  Simple Smile 

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ние имаме асансьор , но не знам как ще я прибирам вкъщи постоянно , но няма подходящо общо място , където да я оставя и да бъда спокойна  Thinking

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Не, нямам доверие на хората.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 101
Не, не бих ползвала такова помощение. Като знам какви са ми съседите ....

# 9
  • Мнения: 11 003
Не, не бих ползвала. Предпочитам да я държа в апартамента, в краен случай в гаража.

# 10
  • Мнения: 3 869
Бих ползвала, въпреки, че сега живеем на партерен етаж - дори тези 15 стъпала са пречка. За да се възползвам обаче, ще държа помещението за колички да е преградено и разделено от това за велосипеди, шейни и пр. От чисто хигиенна гледна точка. Иначе повечето колички вече са с отделни кошове, така че бих си взимала коша с бебето, а "ходовата част" бих оставяла спокойно дори в общо помещение с велосипеди.

# 11
  • Мнения: 8 999
Да, бих ползвала. Но за съжаление никога /където и да съм живяла/ е нямало такова помещение. Хич не ми е било приятно да вкарвам вкъщи количката с мръсните колела, които са газили по улиците и са настъпили какво ли не.
Сега имаме голямо мазе и държим там велосипедите, но количката на бебето не бих сложила в мазето, колкото и хубаво, сухо и чисто да е то.
Но в общо помещение до входа на кооперацията бих складирала всичко, що е на търкала.
За жалост обаче, не всички семейства в една кооперация имат бебета и малки деца. Другите, които нямат такъв дребосък, който ползва ежедневно количка или колело, с право биха поискали своята част от такава стая. И там със сигурност биха сложили стария хладилник, изтърбушения диван, с една дума - ще го превърнат бързо във вехтошарник. Единственият начин да се парират такива настроения е, тези с количките да плащат наем на тези, които нямат колички и така помещението да се използва единствено по предназначение.
Та, мисълта ми е, че едно такова пространство би се превърнало в ябълка на раздора за съкооператорите. Майките ще искат там да е чисто и да има само колички, а другите собственици ще претендират за своята идеална част, която са заплатили заедно с жилищната си площ, а пък реално не ползват.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 183
Мнението ми от личен опит е, че бих ползвала такова помещение, когато детето ми вече е проходило: първо, че човек вече значително се е "приземил" на тема хигиена, и второ, че ми се вижда безкрайно неудобно да нарамя бебе и багаж, и тепърва да слизам с асансьора и да ги намествам в количката.
От друга страна, гледам какво са ни поискали инвеститорите да предвидим в проекта, за който вече писах - ами в единия вход са 80 апартамента, и на всички тях се полага помещение от 7 кв.м.
По теория на вероятностите е напълно възможно да има поне 3-4 семейства с малки деца, респективно колички, и като сложиш още 5-6 велосипеда.... Доста се обезмисля цялата работа.
Иначе не би беше хрумнало това, че някой ще поиска да си складира старите хладилници.

# 13
  • Мнения: 4 335
Не,не бих ползвала такова помещение.Предпочитам да си я пребирам.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 227
"Не бих ползвала такова помещение при никакви обстоятелства", защото съм недоверчива и много гнуслива.

Общи условия

Активация на акаунт