Въпрос за климатик от технически неграмотна към някой разбиращ

  • 673
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Купихме си климатик Дайкин. Въпросът ми е следният, понеже за първи път си вземаме климатик и хич не съм вътре в техническата материя : защо скапаният уред като е пуснат да духа топло, от време на време почва да духа студено ??? Където другаде съм виждала климатик, на работа,в  разни офиси, у приятели- нямало е такова нещо. Това до настройки ли е, или има някаква специална роля на това студено духане ? Упътването е все на езици, които не знам или разбирам само донякъде.

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
защото смотания уред е нагласен от някой да си регулира температурата автоматично, и когато реши да че е твърде топло ти пуска малко хладинка.
може би трябва да укажеш на смотания уред че искаш само да топли, без да разсъждва много.
в ръководството го пише.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Там е работата, че не е толкова "твърде топло", когато започва да духа хладно.

# 3
  • София
  • Мнения: 7 173
Последното нещо, което би ми хрумнало, е да нарека климатик Дайкин "скапан".
Най-напред си поискай упътване на български, продавачът е длъжен да ти го осигури.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
А случайно да е инвертор?

# 5
  • Мнения: 40
да не сте го пуснали на програма auto. Щото тогава като стане по-висока Т, започва да охлажда. А на колко градуса е?

# 6
  • Мнения: 18
Там е работата, че не е толкова "твърде топло", когато започва да духа хладно.

Тук не става въпрос дали е твърде топло или не, ами просто ако е настроен при достигане на 15 градуса, да охлажда, той охлажда...
Всичко зависи как е настроен  Laughing

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Е значи ще се опитам да разуча настройките (не са на български, ама ще тярбва да се оправя), за да духа при максимално високата температура, която достигне, или пък изобщо да не духа хладно, ако има такава възможност  newsm78

Мерси за отговорите.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
А случайно да е инвертор?

Не, конверторен е.

Общи условия

Активация на акаунт