Повръщане от нерви... май...

  • 13 585
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Пиша да помоля за съвет...

Вече за трети път тази година ми се случва следното нещо:
стомахът ми се свива на топка, започва да ми се гади и до няколко часа започвам да повръщам, става ми все по-лошо и това продължава около 2 дена. Sad Най-напред си мислех, че съм яла нещо развалено, но се оказа, че не е така, а е на нервна основа явно.  Например, когато трябваше да дам детето на ясла за първи път - явно съм се притеснила е за няколко часа се превърнах в парцал. Sad Тази седмица пак - трябваше да организирам едно обучение в работата, пък детето болно и си беше вкъщи и аз явно пак така от притеснение дали ще успея - повръщах и едвам ходех два дена.
Sad
И да кажа, че се смятам за доста уравновесен човек, динамчна съм и обичам да имам задачи, да тичам насам-натам, харесва ми да работя, детето обожава да ходи на ясла и т.н. Най-лошото е, че ми е ясно, че е на психическа основа, но някакси не мога да се накарам да се успокоя... И днес пак ми е зле... тази вечер е това обучение, подготвена съм, ама пак ми е зле.... Sad 

Искам да помоля на някой ако му се е случвало, да ми даде съвет какво да предприема.... Sad

# 1
  • Мнения: 741
И при мен е същото,точно както го описваш.От години съм така,но откакто родих стана по-зле.Направо се разболявам всеки път,когато и детето ми не е добре.Ужасно много се притеснявам за него и все си представям някакви лоши неща и явно ми влияе на нервите.И аз като теб не мога да се успокоя,докато не отмине.Нищо не съм предприемала,явно просто съм по-лабилна.А и едва ли е поправимо,все пак от мен си зависи Peace

# 2
  • Мнения: 37
Сега като ви чета,същата съм.Ужас направо,даже и Т ми се покачва до 37.5,не ми се яде,сърцебиене...

# 3
  • София
  • Мнения: 790
И аз имам склонност към подобни нервни състояния  Tired Гледам да се разсейвам и да не си мисля за нещата, които ме притесняват. Слушам хубава музика, чета книжки, повече разходки н ачист въздух  Peace Ей такива неща помагат, защото иначе става нещо като омагьосан кръг "притеснявам се, че се притеснявам"

# 4
  • Мнения: 27 524
Да, нервен стомах му се казва. При мен е само сърцебиенето, майка ми е от повръщащите  Tired Хора сме, слаби сме, какво да се прави. Поне не си болна, така че не се притеснявай  Hug

# 5
  • Мнения: 104
От няколко години съм същата и аз - основно преди изпити/интервюта за работа и други мероприятия от сорта, ужасно гадене до степен да ми се повдига даже като си вкарам четката за зъби в устата, повдигане само при мисълта за храна... за щастие много рядко се е стигало до повръщане и обикновено е еднократно... Ако ви кажа кое ми помага най-много, когато ми се гади, сигурно ще ми се смеете - студен чай (идея нямам защо), но май оправяне за постоянно от това няма...

# 6
  • Мнения: 1 545
Пиша да помоля за съвет...

Вече за трети път тази година ми се случва следното нещо:
стомахът ми се свива на топка, започва да ми се гади и до няколко часа започвам да повръщам, става ми все по-лошо и това продължава около 2 дена. Sad Най-напред си мислех, че съм яла нещо развалено, но се оказа, че не е така, а е на нервна основа явно.  Например, когато трябваше да дам детето на ясла за първи път - явно съм се притеснила е за няколко часа се превърнах в парцал. Sad Тази седмица пак - трябваше да организирам едно обучение в работата, пък детето болно и си беше вкъщи и аз явно пак така от притеснение дали ще успея - повръщах и едвам ходех два дена.
Sad
И да кажа, че се смятам за доста уравновесен човек, динамчна съм и обичам да имам задачи, да тичам насам-натам, харесва ми да работя, детето обожава да ходи на ясла и т.н. Най-лошото е, че ми е ясно, че е на психическа основа, но някакси не мога да се накарам да се успокоя... И днес пак ми е зле... тази вечер е това обучение, подготвена съм, ама пак ми е зле.... Sad 

Искам да помоля на някой ако му се е случвало, да ми даде съвет какво да предприема.... Sad

Ако не можеш само да се справиш можеш да пиеш мента, глог и валериан - да те оптуснат малко, а и на стомаха добре ще ти отрази. С чиста съвест мога да кажа че няма да ти навредят. Има и таблетки, и сиропче  - опитай и не се измъчвай. Всички се притеснява, но просто при тебе явно проявата е по-тежка.

# 7
  • видин
  • Мнения: 358
при мен това състояние е от много години, особено сутрин, не е свързано с особени притеснения, просто като ме хване и ме държи 3-4 дни. много ми помага ядене на банани. не зная защо , но само това ме спасява. всичко друго ме кара да повръщам.а бананите си ги хапвам, явно вече е въпрос на самовнушение, ама щом се наложи, прилагам бананоядене и всичко е наред Simple Smile

# 8
  • Мнения: 352
Момичета, благодаря ви за отговорите... съжалявам, че и на вас ви се е случвало.  Sad  Ще пробвам и с чай, и с мента, глог и валериан. А за бананите - и аз вчера само един банан ядох, така че може би наистина са някакси по-леки за стомаха...  Thinking
Блонди, мерси за насочването - ще се поразровя из нета за инфо за нервен стомах...
Ох, чудя се дали да не ида на гастроентеролог...  Thinking Въпреки че вчера съм яла само един банан, днес стомахът ми е подут все едно съм преяла...

# 9
  • Мнения: 3 146
При мен е абсолйтно същото. Появими се, след няколко разболявания на детето, но при мен е само разстройство, малко и сърцебиене...  Sad

Нищо не предприемам... а може би трябва. Но повръщане е по-неприятно просто, дано ти помогнат чайовете.

# 10
  • Мнения: 2 257
И аз съм така. Не повръщам, но ми идва да. При най-малките нерви, мисли, залитания в грешна посока, ми става зле на стомаха. Той самият е здрав - проверяван и прошнурован е надлежно и периодично, но е "нервен", горкият. Не се подува, обаче.

Благодарение на тази "диагноза'', поддържам чудесно тегло. Laughing

# 11
  • Мнения: 1 237
Онзи ден и на мен се случи нещо подобно.Малката повръща цяла нощ,страшно се бях притеснила,не бях спала и на другия ден взе да ми се гади и да повръщам.

# 12
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
И аз да се наредя тук. Тъкмо се чудех какво ми е (какво ли можело да ми е, де Laughing). Разбира се, чудех се и как да НЕ ходя на лекар.  Laughing
От няколко месеца вечер (не всяка, но често се случва) ужасно ми се повдига. Не съм бременна, но затова пък съм преуморена.  Rolling Eyes И аз съм много дейна натура, само че напоследък силите ми взеха да изневеряват...

# 13
  • Мнения: 433
А на мен като малка ми се случи 2 пъти да припадна от притеснение преди състезание.Нищо не помнех като ме свестиха.Сега също ме свива корема като се притесня,най-вече за децата.Мисля ,че разковничето е в промяната на мисленето.Гледай по-философски на нещата,света няма да се свърши ,ако не се справиш с дадена задача.

Общи условия

Активация на акаунт