Купувате ли често готова храна?

  • 8 003
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 675
примерно от верига Адиса или по интернет.В Пловдив има едно заведение в Кичука за готова храна, но няма да казвам името, за да не излезе като реклама, там наистина готвят вкусно, но за жалост е много скъпо.Това е удобно, когато нямаш време да готвиш в къщи, но като гледам абсолютно същите работи приготвени в къщи ще излязат много по-евтино.Не може една салата от зеле и моркови да ти е предлагат за 6 лева килото, след като за лев ще си направиш много повече от нея.
Ако нямате време да готвите какво предпочитате, нещо аламинут или готова храна?Благодаря

# 1
  • Мнения: 4 496
Предимно в почивните дни сме купували готова храна. Е, да, по-скъпо излиза, но едното е за сметка на другото.  Предпочитам да сме навън с децата по цял ден, отколкото да се въртя край печката. Но пак казвам, само през уикенда се получава така. Rolling Eyes
Иначе пици поръчвахме доста често, докато не открих хубава рецепта за тесто.  Joy

# 2
  • Мнения: 3 675
Това за пиците е ясно, имам предвид готвени манджи и салати.Ние вчера за една пържола и 400 грама салата със зеле и моркови дадохме 4 лева /пържолата беше за мъжа ми, защото аз се опитвам да отслабвам/.Впечатление ми прави, че доста хора купуват храна за вкъщи от такива заведения, особено ако са до късно на работа, при мен е обратното, точно през уикенда съм на сръчна в кухнята, въпреки че готварските ми умения са доста ограничени.Също така съм голям фен на салата Мирон и тези на Денито. Mr. Green
Намерих рецептата на Мирона и мога да я правя у дома, сигурно ще стане същата, че и по-евтинко ще ми излезе, отколкото в Била.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Ние не купуваме често, защото сме 5 ма у нас и би излязло доста по-икономически неизгодно, отколкото ако се наготви една тава или тенджера манджа. Пък и съм забелязала в готовоте храни- или прекалено мазни, или оризът хрупка, струват ми се доста нездравословни, като че ли за всичките използват една и съща мазнина, такива догадки имам.

# 4
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Откакто опитах дюнер пица в един арабски дюнер кебап тук, мога да кажа че през вечер взимаме. Направо унищожително за линията но пък ужасно вкусно. Иначе преди сме взимали обикновени пици, рядко Макдоналдс. Peace

# 5
  • Мнения: 5 001
Купувала съм пиле на грил....
Взимала съм от готвените неща на Кенар..Но отдавна и рядко съм взимала....
Сигурно защото около мен няма нищо такова...

Най-често съм на аламинути като се прибера...

# 6
  • Мнения: 3 675
А какво ще кажете за китайското?честно като си помисля в какви условия приготвят храната, ама хич не ми се иска да купувам, пак излиза скъпичко, преди бях фен на пилето със зеленчуци и гъби, но от много време не съм купувала.Обичам много ризи бизи, ризото такива неща, които предполагам у дома също могат да се направят толкова вкусно, колкото и навън.

# 7
  • Мнения: X
И ние почти не купуваме...много рядко се случва,когато съм била цял ден навън,или за много гости, за да не стоя цяла вечер в кухнята.
Специално за Пловдив съм най-доволна от магазина на Опълченска,поне храната им винаги е прясна,поне аз не съм улучвала от предишния ден.А в капана в салатения бар или както там се казва,вече два пъти ми дават храна от предишния ден.Втория път просто им я върнах ...повече там няма да се храня.

Влизала съм в кухня на китайски ресторант...няма да коментирам.Приготвям си китайско в къщи.

# 8
  • Мнения: 3 675
Аз понеже работя в Панаира често си купувах неща от тамошната Адиса, но понеже сметнах, че не мога всеки ден да давам по 5 лева само за обяд се отказах, инцидентно може, ама всеки ден да купувам.........множко идва.Понеже аз харесвам готвенко със салатка. Mr. GreenМного често пиците на парче са истинали и си купувам само от места, където има повече хора, така не застояват.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не ,не купувам често готова храна.Или си я готвя или се храним навън. Peace

# 10
  • Мнения: 489
Не, много рядко се случва и то, ако ни се дояде пица или китайско, а не ни се излиза.

# 11
  • Мнения: 645
да много често Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 4 294
Много, много рядко и то предимно салати на Кенар, печено пиле

# 13
  • Мнения: 707
Не купувам - предпочитам да отида на ресторант. Но иначе бих купила храна, която не мога да приготвя сама (китайска, тайландска, индийска).

# 14
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
много често поръчвам манджи. когато се приберем късно, например или не ми се готви (това по-често). Blush поръчваме само от едно място - пилешки или свински манджи. наистина излиза по-скъпо, но пък в магазин на отиване само за вечеря не оставям по-малко от 15лв., така че понякога ми излиза и същото като разход.

Общи условия

Активация на акаунт