Антидепресант и кърмене

  • 688
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте момичета,

Моля за съвет. Световната криза удари с пълна сила семейството ми, ама лошото е че не финансово... Кажете ми дали мога да взимам някой билков препарат с успокояващ ефект. Взимала съм Ремотив веднъж-дваж и е добър, но ме притеснява това, че пише, че няма достатъчно информация за ефекта при бременност и кърмене. Ако се сетите и друг подобен или хомеопатичен препарат, безопасен за бебка, моля дайте го насам. "Светлите" ми периоди са докато кърмя и докато ми гука дребното ми съкровище, но пусто трябва и да спи ...

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ремотив е препаратът с жълтия кантарион, нали?
Повече информация относно употребата му конкретно при кърмещи майки има тук:
http://www.kellymom.com/herbal/stjohnwort.html
Обичайните неща като валериана или сиропчето и таблетките с мента, глог и валериана могат да се взимат също - не като постоянна и ежедневна употреба, но когато наистина ти идва нанагорно.
По-сериозните неща трябва да се изпишат от лекар и да се съобразят с факта, че кърмиш - има съвместими с кърменето антидепресанти, макар че не са много.

# 2
  • Мнения: 19
Благодаря ти Хедра!

Да, това е жълтия кантарион. Не искам да взимам нищо по-различно от билка или хомеопатия. В понеделник съм на консултация и ще говоря и с педиатъра. От един час обаче набързо ми минаха емоциите, защото докато издържах беба над мивката и забелязах нишки кръв в изпражненията. Чета сега на страницата ти за този проблем. Педиатъра ме посъветва да спра млечните продукти.

Поздравления за информацията на сайта ти  bouquet

# 3
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Препочвам ти да направиш консултация с личния ти лекар, особено ако не ти е за пръв път да се чувстваш "сякаш нещо не е наред". Вече той ще прецени дали трябва направление за невролог или психиатър, който да ти изпиши адекватен препарат.
Особено, ако има и налице системно недоспиване, трябва да си обърнеш внимание.
За депресивни състояния, моята лична лекарка ми сподели, че особено благотворен ефект има хидроколонтерапията (последно време все повече се говори за нея), аз мисля в скоро време да се подложа на тази пречистваща процедура, защото преумората ми дойде в повече.

# 4
  • Мнения: 19
Елхичка, благодаря за отговора. Психолог съм и съм наясно със състоянието ми. Питам за антидересант тук, защото кърмя. Иначе колегите психиатри могат да предпишат нещо, но искам да е нещо билково. Имам ресурс за справяне, така че билката трябва да свърши работа.   bouquet

# 5
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Имам ресурс за справяне, така че билката трябва да свърши работа.   bouquet

Искрено ти го пожелавам!

# 6

Общи условия

Активация на акаунт