Образование за децата ни

  • 756
  • 14
  •   1
Отговори
Здравейте,
Знам,  че много от вас са мислили как да осигурят образованието на децата си.
Аз също. И затова бих искал да споделя решението, което един мой познат ми намери.
Та той ми направи договор към пенсионен фонд, в полза на детето. Избрах да внасям по 60 лв на месец, като за тези пари не плащам данъци. Но за разлика от спестовния влог  тук разполагам с парите си по всяко време. Ако реша утре да ги изтегля -  отивам и ги вземам. И освен това мога да си следя  средствата от нета. Това ми дава възможност да заделя някой лев за висшето на малката. Освен това има и лихва.
Надявам се да е от полза на някого. Също така ще се радвам ако някой сподели неговия опит.





# 1
  • Мнения: 7 362
                 Мила ми 5ko , ти телевизия не гледаш ли,вестници не четеш ли,радио нямате ли си? Не ми се обиждай ,ама ако си слушала внимателно точно тези пенсионни фондове изпищяха,че световната криза ги е "ударила" защото били инвестирали. Sick Ако не бях в БГ сигурно щях да им повярвам,но ..... уви.Дано имаш късмет с малката , но ако купуваш злато например всеки месец за 60 лв май ще осигуриш образованието на малката по-лесно след 10-15 години.Така наречените "доброволни пенсионни фондове" са първите радетели за увеличаване възрастта за пенсиониране.И това защото първите хванали се на въдицата за втора пенсия скоро / 2014 година/ ще трябва да я получат, а паричките ги няяяямаааа! Моя приятелка отиде да си изтегли парите,които може да ползва всеки момент /по регламент на договора/ и уви.....първо -не можа да ги изтегли когато тя искаше и второ - удържаха и от скромната и сума такси за предсрочно теглене,такси за извършената финансова операция и такса за обслужване на този вид договор.Така,че някрая едвам взе половината и не съм я чула да е направила следваща вноска.Каза ...по-добре да ме съдят за нарушение на договора отколкото да ме лъжат.
                Та това е една друго мнение за инвестицията,която си направила.
                С най-добри чувства,но първо разпитайте,а после се хвърляйте във водата.Така навремето имаше фонд с много високи лихви "Лайфчойс" Още хората си оплакват спестяванията,а шефовете му карат луксозни коли до палатите си в южните покрайнини на София и яхтите си из Карибите.Пък излъганите чакат "върбата да роди круши".
                При това си мисля,че сайта не е рекламен,а това ми мяза на скрита реклама. Sick

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 20:54 от Didia

# 2
  • Мнения: 7 831
Само не споделяй кой е фонда, че ще е реклама!

Дидиа, подписа ти е готин, но по-голям от максимално разрешеното, Моля, коригирай го!
Хубава вечер!

# 3
  • Мнения: 1 240
Преди 3 години ме забалмосаха да направя такъв фонд, добре че се усетих навреме и изтеглих парите си още пролетта.

# 4
Здравейте дами,

И на мен ми е приятно. Simple Smile
Към Дилиа: Аз съм татко, така че можеш да използваш успешно мъжки род. Peace
В отговор на твоите забележки - имам приятели, с които се консултирам и разбират от финанси.
Те казват, че момента да се влагат парите е сега.
Затова съм много благодарен на човека, който ми предложи тази идея.  Stop
Колкото до таксата при теглене - при мен/Не казвам фонд и не правя реклама. Не е редно тук да се рекламира.
А и нямам интерес/ тя е 4 лв за цялата сума. Примерно тегля 1200 лв и имам такса за това 4 лв. Naughty
Както виждаш не казвам хоп преди да скоча. Имам добри приятели и проучвам, преди да действам.
За мен бъдещето на малката е важно и правя това което е по силите ми. Wink
Коментарите са добре дошли. Особено, ако някои има друг опит или идея.

# 5
  • Мнения: 7 362
           5ко,от сърце ти пожелавам това което си решил и направил да се увенчае с успех!За съжаление обаче до сега всички инвестиции в БГ в такива фондове са се увенчали единствено с.........провал и нерви. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Подозрителна съм към такива фондове. В БГ много лесно днес едно нещо съществува, утре го няма и става  куче влачи рейс. А и тези фондове много обичат да рискуват, защото работят с чужди пари, а не със свои.

# 7
  • Мнения: 24 467
Няма да се вържат много хора тук. Wink
Предпочитам да давам средства за образованието на децата си ,СЕГА, сега да ходят на английски и немски, на плуване, сега да рисуват, да свирят- според интересите си.
Ако ще инвестирам в бъдещето им, то това го правя в настоящия момент- здраве и образование. Ако  съм направила добра инвестиция след време ще се справят напълно успешно сами, така, както съм се справила и се справям аз. Предпочитам парите си да инвестирам по друг начин, в моя /и тяхна/ собственост, не си падам по пълнене на чужди фондове /джобове/.

# 8
  • Мнения: 284
имам приятели, с които се консултирам и разбират от финанси.
Те казват, че момента да се влагат парите е сега.
Правилно са ти казали - точно в сегашния момент страшно се нуждаят от пари тези фондове и макар да не казваш име на фонд, им правиш ПР услуга, при това мнооооого голяма (даже се съмнявам, че нямаш интерес от това!)

Освен това, аз не приемам някой, който казва, че не разбира от нещо, да ми дава съвети за това нещо - виж, ако твоите приятели пишат и обяснят, защо точно сега е моментът да се влагат точно там пари,  е друга работа. С теб просто няма какво да се обсъжда, защото твоето изказване е малко от сорта на "Една жена каза", а в случая става дума за пари и за бъдещето на хората и твърдения, неподкрепени с ясни аргументи, звучат безотговорно и може да се окажат твърде подвеждащи. Пробвай в някой друг форум.

# 9
Разбира се всеки би могъл да се съмнява в каквото си поиска. Naughty
Искам все пак да уточня че темата е ОБРАЗОВАНИЕ и тук е мястото да се обсъждат градивни решения.
Ако имате такива добре сте дошли, ще се радвам да обменим опит.
Засега това което описах май е най-доброто.
Опровергайте ме.
 Peace

# 10
  • Мнения: 284
Ехоооо, 5ko, хайде без такива евтини ПР номерца
Засега това което описах май е най-доброто.
- ти си отворил темата и сам да си я оценяваш е меко казано смешно.

Освен това ако сега промениш темата на "Бихте ли рискували парите си в пенсионни фондове за образованието на детето си?", никой няма да заподозре, че изначално не е била така. Може да пробваш и още доста други заглавия от рода на "Много ми се иска да ви убедя, че трябва да си вложите парите без никаква гаранция, че очакванията ви няма да бъдат напразни" и т.н.

Между другото от началото на октомври Комисията по финансов надзор, която наблюдава и доброволните пенсионни фондове, изрично разпореди рекламата на тяхната дейност да е придружена с информация, че не се гарантира положителна доходност и стойността на дяловете може да се понижи.

Това обясниха ли ти го твоите приятели?

Защото ако знаеш тази "дребна" подробност, не би твърдял, че твоята идея за образованието на децата ни е най-добрата.

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 22:03 от Aster

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Образоването не започва от университета, а много по-рано. Осигурявам й го сега.
В общи линии мнението ми се припокрива с Джудиното.

# 12
Астер, благодаря ти за активността и враждебната нагласа.
Предложиха ми милиони за едно мнение в БГмама. И аз се възползвах.
Дотолкова се увлякох, че направих вноски в 60 фонда по 1 лев = 60 лв. Grinning
А сега сериозно. Аз просто споделям моя опит. И ми е интересно какво решение са намерили другите.
Надявам се това не задължава никого с нищо.
Ще ти бъда благодарен, ако не вадиш от контекста и не ми приписваш неща които не съм казал.
пример. Naughty
ти:
Цитат
точно сега е моментът да се влагат точно там пари
аз:
Код:
Те казват, че момента да се влагат парите е сега.
Къде казах, че точно във фонд трябва да се инвестира?
Имаш и други такива. Явно или темата не те вълнува или не четеш внимателно. Peace

# 13
  • Мнения: 25 447
Мислиш ли, че ще намериш тук толкова тъпи женки, които да инвестират в някакви измислени фондове, когато спестяванията на хората от цял свят се топят като сняг?  newsm78
Не чувстваш ли, че направо обиждаш потребителките с чак такова подценяване на интелекта им? Имаш пари за хвърляне на вятъра - ОК, твой избор. Хората нямат и не желаят да го правят, защо продължаваш да настояваш?
Като представител на по-възрастните потребители, които видяха какво стана със спестяванията на родителите им през 1996/97-ма, със застраховките, които бабите на сина ми му бяха направили точно с цел образование, но които накрая не стигаха и за няколко шоколада, ще кажа: айде мерси, няма нужда!  Stop

# 14
  • Мнения: 3 456
Не бих инвестирала в такъв фонд, в момента.

Общи условия

Активация на акаунт