Всички ли сте освещавали дома си преди да влезите в него ?

  • 16 365
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Предстои и ми да вляза в нов (стар) апартамент (нов за мен ) задължително ли е да се направи освещаване каква друга алтернатива би могло да има ?

# 1
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Ох, не е задължително естествено. Ние не сме правили и няма и да правим. "Осветихме" го само с приятели, но не и със свещеник, кандила и светена вода.

# 2
  • Мнения: 537

Аз спазих традицията да осветя дома си.
Правя го и при всяко ново начинание - например при изкоп на нова сграда Grinning

# 3
  • Мнения: 2 211

Ние го осветихме 6 месеца след нанасянето. Мисля, че трябваше да го направим още първият ден. Чувала съм, че новолунието е най - подходящ ден за преместване в нов дом - за да се пълни къщата  Laughing

# 4
  • Мнения: 419
Ние също го осветихме, но никой не може да те задължи с това,както и с много други неща. Традиция си е, ние в нас обичаме традициите. Wink

# 5
  • Мнения: 3 376
Ние не сме го осветили още,макар че живеем вече почти 2 месеца тук.

Обаче да споделя-електроуредите ни започнаха да се чупят един след друг,постоянно има някакви течове,все нещо не е както трябва.Не че съм суеверна,но съжалявам,че не го направихме преди да се нанесем.

# 6
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Можеш да си вземеш светена вода от църквата и да напръскаш както ти обяснят там. Щом апартамента е стар, е добре да се направи, той още е зареден с енергията на предишните собственици.
В нашия "стар" апартамент имаше случай на смърт от злополука, после смърт от старост, които аз първоначално сметнах, че са останали в миналото и не бива да обръщам внимание на това. Странното обаче беше, че едва ли само от непохватност, се изпочупиха почти всичките ни стъклени чаши, а върха беше, когато стъклената кана, ей така както си стоеше кротко на масата ,направи Пук! и се счупи Shocked Е, подразбира се, че после сме направили нещо по въпроса Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 211
Има резон в поста на Любознателна.

"...Ако разглеждате квартира, в която вече е живял някой, то нещата малко се усложняват. Съгласно фън шуй, да се нанесете в такъв дом означава да „влезете в кожата“ на предишните собственици. Навиците, начина на живот и даже съдбата на тези, които са живели в жилището преди вас, в една или друга степен могат да ви повлияят. Това влияние ще се усеща няколко години, защото техните мисли, чувства и постъпки са сформирали емоционалната аура и енергийното пространство на дома, в който се каните да живеете..."

Преди 7 години, след мащабен ремонт, се нанесохме в ново жилище. Мога да кажа, че тогава целият ми живот се сгромоляса на всички нива и това е най - нещастният период от него. Както писах в по - горният пост, не си направихме труда да осветим жилището веднага /не знам, дали и това щеше да помогне/. В течение на една година, всичко, което бяхме отремонтирали и сменили, по един или друг начин се развали и трябваше да го правим отново. Отношенията със съпругът ми се обтегнаха. Със съседите също. Загубих работата си. Родих преждевременно. Детето разви тежка алергия. Изобщо, тотален ад откъдето и да погледнеш. Всичко това се случи през първите 3 години.

Когато купувахме апартаментът, собственичката ни каза, че след построяването на кооперацията, бил даван под наем няколко месеца и си е направо нов. По - късно научих, че тя е живяла там 1 год., заедно с дъщеря си, която е наркоманка, баща и парализиран от десет години на легло, самата тя - разведена. След това наистина е имало наематели - мутра със семейството си. Добре са ни постелили  Mr. Green, нали.

Въпреки огромните средства, които инвестирахме в многократни ремонти на това злополучно жилище, решихме да го продадем и да се махнем. Новото е построено на общински терен, на ливада. Мисля да го осветим в деня на нанасянето, пък каквото сабя покаже  Grinning



# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Не. Не смятам за важни подобни неща.

# 9
  • Мнения: 147
и аз не съм много суеверна, но май е хубаво да се освети, особено ако някой е живял в него преди това.. нашето е съвсем ново, но както на EASpirit всичко се чупи, все нещо става.. Sad поканихме приятели, почерпихме ей така за неформално освещаване 2 месеца след като се нанесохме, сега май са по-добре нещата, ама знам ли...дано вече всичко е наред Simple Smile

# 10
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Не сме го освещавали.

# 11
  • Мнения: 3 456
Нашето жилище е старо, т.е там са живели други хора. Не сме го освещавали, но сега правим основен ремонт на част от жилището и мисля поне със светена вода да го напръскам.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 675
Освещаване направихме няколко месеца след като се нанесохме.

# 13
  • Мнения: 3 770
Не сме го освещавали.В смисъл ритуал с поп , почерпката с приятели не я броя като освещаване.Ново строителство е , живеем 8 години , всички уреди ми са здрави.Имали сме и добри и лоши моменти , но не мисля , че лошите са свързани с това , че не е осветен.По принцип мъжът ми вярва на такива неща , но нямам спомен защо не го осветихме ?! Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 4 300
Не сме. Не съм религиозна, нито суеверна. Не съм забелязала поредица от нещастия нито в предното ни жилище, нито в това, пу пу.

Общи условия

Активация на акаунт