когато кърмата спре...?

  • 364
  • 2
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 880
момичета, вече 10 дни откакто разбрах, че кърмята ми никаква я няма и така приключихме с кърменето. гърдите ми са меки и нито веднъж не са ми създали проблеми през тези 10 дни, но когато се къпя виждам че едната съвсем леко сълзи. баба ми е педиатър и ме съветва да изпия едно-две хапчета, за да нямам тая секреция още месеци наред (някаква жена била имала секреция от гърдите 1 година). нещо обаче не ми се ще да пия хапове, защото и без това кръвното ми е много ниско, а знам, че тези хапчета допълнително допринасят за падане на кръвното...та се обръщам към вас с молба - кажете ми как е добре да постъпя? да оставя нещата така, т. .е да не пипам гърдите или да изпия хапчетата (то друг е въпроса, че и не знам кои и колко хапчета да взема...)?

# 1
  • София
  • Мнения: 10 302
Аз спрях да кърмя преди месец... още си го имам този секрет, но не мисля, че хаповете са добра идея... виж ако усещаше дискомфорт в гърдите...

# 2
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Чай от салвия (градински чай) и компреси със зелеви листа в сутиена потискат лактацията, т.е. в ударни дози при теб би трябвало да пресушат млякото съвсем, макар че тази малка секреция не би трябвало да те тревожи, ако нямаш напрежение и бучки в гърдите - тя е нормална и наистина понякога се среща до година след отбиването.

Общи условия

Активация на акаунт