Къщата на приказките

  • 6 141
  • 31
  •   1
Отговори
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Четейки една друга тема, попаднах на това (надявам се авторката да няма нищо против, че я цитирам):


Цитат
..............и си припомних една стара, но винаги актуална мечта. Винаги съм искала да имам стая-библиотека. Стените да са дървени рафтове с книги, да има камина, кожено кресло и табуретка за краката и една малка масичка за чашата чай. В тази стая да не се говори и да няма ароматизатор, да мирише на стари книги и осветлението да е меко и приятно.... Heart Eyes Нещо като стаята, която Звярът подари на Красавицата във филма на Дисни. Ох, може би в следващ живот ще я имам.

И се размечтах!  Simple Smile

И аз си имам една вечна мечта, да живея в дом като от приказките, който да изглежда горе-долу така.

 По такива коридори:


 да стигам до стаи с поолющени стени



Да заспивам в една много бяла спалня
Разбира се, къде без библиотеката:

А когато изляза навън да потъна в една малко мрачна, малко запусната, но приказна градина.


Разкажете ми за вашата приказна къща Simple Smile

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 16:45 от ljuboznatelna

# 1
  • Мнения: 3 830
Къщата на моите мечти изглежда така:

http://www.eplans.com/image-gallery.hwx/Q/Plan.HWEPL11199/ImageId.208165

A може и така:

http://www.eplans.com/image-gallery.hwx/Q/Plan.HWEPL05436/ImageId.66107

А обзавеждането си го представям такова артистично, каквото е твоето, ljuboznatelna, и в такъв стил,  в какъвто са къщите отвън - Викториански стил.

# 2
# 3
# 4
  • Мнения: 3 830

Ааа, знам я тази. И на мен много ми харесва. Невероятна е. Hug Heart Eyes

# 5
  • София
  • Мнения: 7 986
Мдам, за мен това е най-невероятната къща, в абсолютна хармония с природата. Франк Лойд Райт е гений. Другата, която силно ме е впечатлявала е http://www.rottentomatoes.com/m/lake_house/pictures/16.php# от филма "Къщата на езерото", май така се превеждаше на бг.

# 6
  • Мнения: 3 770
ljuboznatelna , моята вечна мечта се припокрива горе-долу с твоята !  Wink А пък реалността я знаеш , все пак и тя ми е мечта и се надявам да не остане вечна !  Mr. Green
Обаче не искам бяла спалня ! Много красива , но трябва да разваля приказката с битовизъм - ужасно трудно се поддържа тази снежна белота и идва момент , в който вече не изглежда толкова девствено чиста !
Mr. Green

# 7
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Нямах в предвид къщата, в която искате да живеете, а тази, която искате да имате още от детството си, тази, в измислените стаи на която сте се разхождали и сте усетили вълшебството. Нещо като вълшебството на Коледа (колкото повече наближава, толкова повече се вдетенявам Grinning)

# 8
  • Мнения: 3 770
Разбрах , затова и написах , че се припокрива с твоята !  Grinning Другото е отплескаване не по темата !  Wink

Иначе винаги съм искала да имам дом с ей такава гледка , сред борова гора , някъде високо , високо !
  Heart Eyes


     


С каменни стени , големи камини и огромни гоблени по стените ! Обаче навсякъде да е топло през зимата , не само покрай камината !  Mr. Green Да има големи панорамни прозорци през които да гледам падащия сняг , превръщаш боровете в снежни кули !

# 9
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Забележката ми не беше към теб, останах с впечатление, че не съм разбрана и затова поясних Hug
Към твоя страхотен пейзаж бих добавила едно такова дърво  Simple Smile :



Много ми е.....тролско Grinning

# 10
  • Мнения: 3 770
Дървото може да е в двора на замъка !  Mr. Green Малко ще се пообъркат - български пейзаж с тролско дърво  , но нали затова е приказката ?!   Grinning

# 11
  • Мнения: 8 999
Ох, защо не мога да се откъсна от битовизмите. Хм, бяла спалня.... дааа, добра идея, ама ух тоя косъм как личи на светлия ми под!
Гледка от върха на планината - ама как ще водя децата на училище сутрин, ами ако колата не запали /както често се случва/, или пътят не е опесъчен!?
Ах, библиотеката! Тази несбъдната моя мечта... Ау, а кой ще чисти паяжините от най-горните рафтове, онези, под купула?
Къщата на моите мечти е осакатена направо уродлива след дългогодишната ми борба със суровите природни условия насред града. Затова сега искам тази къща да е в центъра на чисто и поддържано населено място - с почистени улици, обезпаразитен и дезинфектиран. Да си пия сутрин кафето на подстригана и сресана моравка, без да ме кацат мухи. Вътре в къщата, освен четирите спални, да има отделен кабинет за мъжа ми /за да си държи там всички гадни бумаги, които сега със седмици ми се мотаят върху трапезарийната маса/, библиотека, гардеробна и една огромна зала с играчки, където да затварям малките чудовища, когато се разбеснеят много или пък им дойдат други малки чудовища на гости.
Иначе, да се похваля, поне откъм гледка и основни помещения, вече си имам къща на мечтите. На първа линия на скалите над морето. Ако гледам право напред, не виждам цивилизацията.

# 12
  • Мнения: 2 211
...Иначе, да се похваля, поне откъм гледка и основни помещения, вече си имам къща на мечтите. На първа линия на скалите над морето. Ако гледам право напред, не виждам цивилизацията.

Ох, Боже! И аз искам  Praynig

# 13
  • На морето!
  • Мнения: 5 748
Ха, това
Четейки една друга тема, попаднах на това (надявам се авторката да няма нищо против, че я цитирам):


Цитат
..............и си припомних една стара, но винаги актуална мечта. Винаги съм искала да имам стая-библиотека. Стените да са дървени рафтове с книги, да има камина, кожено кресло и табуретка за краката и една малка масичка за чашата чай. В тази стая да не се говори и да няма ароматизатор, да мирише на стари книги и осветлението да е меко и приятно.... Heart Eyes Нещо като стаята, която Звярът подари на Красавицата във филма на Дисни. Ох, може би в следващ живот ще я имам.

И се размечтах!  Simple Smile

Нямам нищо против, разбира се   bouquet Радвам се, че те е вдъхновила мечтата ми  Heart Eyes Вече обясних каква библиотека искам, сега ще ви покажа и къде искам да имам вила за лятото и уикендите , а ето и коя къща искам конкретно   Mr. Green и понеже съм общителна нямам нищо против да имам съквартиранти и с радост ще приютя за няколко години семейство Обама.

# 14
  • Мнения: 3 376
Е, тази която искам да имам от детството ако все още я искам нали би трябвало и да искам да живея в нея Laughing

Общи условия

Активация на акаунт