Да спра ли голямата от градина?

  • 2 380
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 636
Моля да споделят опит майчета, които са минали по този път.
На два пъти заразява дребния с градински вируси, слава Богу, леко. Чудя се дали да я спра през грипавите месеци, че тогава няма да е така безобидно. Като не ходи на градина не боледува въобще, а сега непрекъснато ги пазя един от друг /даже като е здрава не знам дали не е заразна/ и ги държа в отделни стаи , щото Гого наистина ми е мъничък. Плюсовете на спирането са  ясни - по малка вероятност от зарази, по-малко нерви за мен около опазването им един от друг, децата ще общуват по-свободно. За минус смятам липсата на контакти с други деца на нейната възраст - това не мога да го компенсирам, а тя е доста контактна. Инче имам възможност да й осигуря занимания, подобни на градинските, вкъщи.

# 1
  • Мнения: 175
здравей сени!моето дете беше на 4,5м. когато се появиха накуп двете му сестрички,той беше много болнаво дете и аз като теб реших да го спра от градина,за да не пренесе някой вирус на бебоците.да ти призная спря да боледува толко често ,но пак от време на време се обаждаше да кашля и имаше хрема,бебоците и те така,но всичко си минаваше.та съвета ми е следния,ако твоето дете по малко боледува не го спирай от ясла,на синът ми му беше много трудно да тръгне пак може би защото беше по голям.нека си ходи детенце на ясла,да си играе и общува със свойте връсници,защото реално погледнато вирусче може да донесе вкъщи и ти и тати и баба и дядо.

# 2
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Не съм спирала големия от градина. Имаше период в които си обменяха вирусите,но се преживява. Сега вече не е задължително  и двамата да се разболеят. Това да си държа децата в отделна стая превантивно ми се вижда абсурдно и параноично. Вируса може да го донесат и големите ,нищо че не са болни.

# 3
  • Мнения: 523
Моето мнение , като майка , минала по този път е следното : не спирай голямото си дете от градина . Не е задължително , ако то се разболее , да се разболее и бебето . При нас беше така . Каката си ходеше на градина , а аз си бях вкъщи с малката . Понякога каката се разболява , остава вкъщи , разболява се и малката . Но по - често се е случвало каката да си остане вкъщи болна , изкарва си 5 дни , а малката не се е разболявала . Случвало се е и малката да зарази как си с нещо . Ходенето на градина не означава непремено инкубатор на вируси и разнос по домовете от  големите на по - малките деца . 

# 4
  • Мнения: 4 451
И аз не бих спряла голямото си дете от детска градина (както не съм го и правила, когато малката беше бебе). Децата се разболяват не само в детската градина, няма как да ги изолираш и предпазиш от всичко.

# 5
  • Мнения: 284
Аз не спрях сина ми от градина, когато се роди сестра му, но забелязах, че през онази зима той по-често лепваше нещо, слава Богу дребно. По-късно чак осъзнах, че появата на сестра му, въпреки че много й се радваше, е бил някакъв вид стрес, който е смъкнал имунитета му. Може би ако подсилиш имунната система на дъщеря ти, за да не хваща лесно всеки вирус, а най-вероятно по-скоро бактерии - ще е по-добре за всички ви.

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
Не бих спирала от градина.

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
Не съм спирала големия си син от градина заради разболяването. Случи се бебето да се разболее на 2 месеца, но реших, че не мога да откъсвам големия от връсниците му. В къщи му е скучно-няма кой да му обръща много внимание, нормално е ежедневието да е концетрирано около бебето. Не съм ги разделяла в отделни стаи - това ми изглежда пресилено, освен в редки случаи, когато баткото беше наистина болен, а не предполагаем носител на вируси.

# 8
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
И аз не съм спирала Танти миналата година от градина, а и не можех-предучилищна беше. Емма беше на 3-4м по това време. Хвана на няколко пъти хрема, кашлица, но нищо по-сериозно. Дори, като беше болна Констанца, не съм ги деляла.

# 9
  • Мнения: 4 362
Според мен не я спирай,ще ти е по трудно,моята дъщеря не ходи на градина,но е факт,че от януари я пускам ,именно заради това ,че ще ми е трудно ,а и тя вече трябва да е в своята среда,мисля че със вас ще и е скучно и определено много трудно за теб  Peace

# 10
  • Мнения: 1 086
И аз се чудех какво да правя зимата. Засега каката ходи на градина и вече донесе нещо вирусно, но ни се размина леко. Сега имат скарлатина и чакам дали ще има включване.

# 11
  • Мнения: 7 362
                         Аз съм ги спирала точно при карантина.Ето сега малката Неда я спрях от яслата докато изтече карантината - скарлатина.Не виждам защо да не я спра.Ако мотива е ,че няма деца ,с които да играе не го приемам защото като се разболее ще и осигуря доста по-дълъг период ,в който няма да има детска компания.Като я запазя от повторен контакт и от заболяване ще си тръгне на градина веднага щом свърши карантината. В нашия случай - понеделник.
                        Така,че не виждам нищо лошо ако го спираш при карантини и когато има много кашлящи и сополиви деца.

# 12
  • Мнения: 8 999
С толкова малко бебе, едва ли ще можеш да осигуриш на дъщеря си пълноценен ден, който да компенсира живота й в детската градина. По-скоро ще бъде нещо от сорта на: "Бъди тиха сега, защото бебето спи", или "Изчакай малко, в момента храня бебето", или "Бебето плаче, трябва да го гушна, не мога да ти прочета тази приказка". Минала съм по този път, въпреки че моите деца бяха с малка разлика, то дъщеря ми усещаше недвусмислено, че правата й са накърнени от новопоявилия се натрапник. Всичко, което преди можеше да стане веднага, с появата на бебето се оказваше, че трябва да се отложи за по-късно.
Голямото ти дете има нужда да бъде в центъра на събитията непрекъснато. А в детската градина има установени правила, според които целият колектив играе заедно, рисува, пее, танцува и т.н. без да трябва да чака, защото има нещо по-неотложно за вършене. Представи си само как ще се чувства детето ти, като се окаже, че неговите желания и интереси са отишли на втори план. Защото неминуемо ще стане така.
Аз не бих спряла по-голямото дете от градина.

# 13
  • Мнения: 530
Не съм спирала големия от градина. Имаше период в които си обменяха вирусите,но се преживява. Сега вече не е задължително  и двамата да се разболеят. Това да си държа децата в отделна стая превантивно ми се вижда абсурдно и параноично. Вируса може да го донесат и големите ,нищо че не са болни.



 И при мен беше така те дори спяха ведна стая                                             

# 14
  • Мнения: 636
Не съм спирала големия от градина.
Това да си държа децата в отделна стая превантивно ми се вижда абсурдно и параноично.
Вируса може да го донесат и големите ,нищо че не са болни.
По линийките ти личи, че когато големият е ходел на градина, малкият не е бил малко бебе.
Очаквах не да се коментират действията ми, още по-малко така диагностично, а само да ми кажете как сте постъпили вие. Правя това, което правя по съвет на педиатърката, която каза, че не е добре малкият да се заразява, защото просто няма с какво да го лекува по безопасен начин на тази възраст.
И не, не можеш да заразиш другите с вирус, от който ти не си се разболял.

Общи условия

Активация на акаунт