Коментар на лекарско мнение

  • 1 180
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Не знам дали е редно, за това няма да цитирам точно изказването и на кого е било. Просто искам коментар: Във форума прочетох мнение от лекар, според което на 6 месечна възраст количеството изпито мляко трябва да е 300 мл, разделено в две хранения - сутрин и вечер.

Вярно? Да/Не/Зависи?

# 1
  • Мнения: 820
Отнесено за 7 месечно дете е пълна глупост ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 449

Достатъчно е да се направи справка с която и да било съвременна схема на захранване - в Европа, в Америка, в Австралия, LLL, където се сетите.

Препоръките варират от 600 мл до 1000 мл.
Средно около 750 мл.
Разпределя се на няколко приема т.е. всяко хранене е млечно на възраст 6 м.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 742
Според моята педиатърка количеството на млякото не трябва да е повече от 200мл. на хранене/в случай,че яде по 5 пъти на ден/.Ние сме на 7 месеца и 3 от храненията са ни мляко/по 190мл./.Като включим попарата другия месец ще се храним 2 пъти на ден с мляко/сутрин и вечер/ и ще приемаме по 380мл. на ден.

# 4
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Явно лекарката е решила,че детето ще се отбива вече. Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 2 829
Това си е препоръката на старата схема на ранното захранване-сокчета от 40-тия ден, на 6 м. 3 заместени хранения и само 2 млечни-сутрин и вечер.
За мен тази схема е абсолютно сбъркана, аз съм избрала друга схема, която ми се струва по-логична. Сина ми на годинка се препитаваше основно с кърма.
Избора е твой.

# 6
  • Мнения: 674
Това и на мен ми прилича на старата схема на захранване.Моето дете се хранеше само с кърма до 5 месеца и половина,после постепенно започнах да въвеждам нови храни и на 8 месеца (не на 6 !) започнах да я кърмя само сутрин и вечер.В интерес на истината никога не съм знаела по колко мляко изпива.И незнам дали това че намалих приема на кърма повлия,но на 9 месечна възраст,дъщеря ми се отби сама. Така че,наистина избора е твой!

# 7
  • Мнения: 2 660
И на мен ми се стори меко казано страннен съвет. Но пък от лекар уж  Thinking

Подобни мнения ме карат да поставям компетентността на лекарите като цяло, а това не е хубаво. В крайна сметка само с четене в интернет лекарска диплома не се взема...

# 8
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Невярно е, или поне - не е хубаво да са само 300 мл, предвид това, че до годинката млякото е основен източник на белтъчнини.
Колко месо може да изяде детето в едно пюренце телешко с нещо си, и колко от това месо ще усвои... предвид факта, че през първата година се отделят основно стомашни ензими, които преработват мляко...

Компетентността на лекарите - това е бездънна тема, но ако трябва да се побера в едно изречение, бих казала само - ЗАВИСИ - за кой лекар конкретно говорим. И сред тях има много добри, както и такива, които са спали на лекции или са влезли медицина, само защото мама и тате така са решили...

# 9
  • София
  • Мнения: 137
Препоръките на СЗО и т.н, да не изброявам организациите са за изключително кърмене до 6-ти месец и плавно захранване в следващата половин година, като идеята е детето да свикне с новите вкусове и консистенции, а не да се препитава вече като нас. За него все още млякото е основният източник на хранителни вещества и организма му не е достатъчно зрял, за да преработва ефективно другата храна. В такъв аспект ми се струва доста странно такова едно твърдение, но пък и на доста странни неща съм се наслушала и нагледала, що се отнася до лекари в България (за съжаление Sad ). Никога не съм знаела колко точно изсуква моето дете, но й предлагам достатъчно често като следя нейното желание, а не някакви милилитри, грамове и т.н...така както в началото спрях да гледам часовника за времето за кърмене и това спаси психиката и ми позволи да мога да го правя и до ден днешен Peace

# 10
  • Мнения: 1 219
не мисля че е редно бебе на 6 месеца да поема само по 300 мл. млякоНали до годинката поне основната храна все пак си остава кърмата!?Ние сме почти на 7 и сме още само на кърма,т.е около 7 кърмения на денонощие,но за количество не мога да говоря защото никога не съм мерила колко изсуква бебка.Все пак едва ли е 300мл.

# 11
  • Мнения: 564
Не е правилно  Naughty
До една годинка трябва млякото да им е основната храна  Peace Та сина ми сега е на година и 4 месеца и пие над 300 мл мляко  Rolling Eyes Peace

# 12
  • Мнения: 961
Има някои лекари, много добри в диагностицирането, лечението на определени заболявания, даване на направления. В същото време, като че оставят на заден план четенето и обновяването на знанията си, ако щеш и възгледите си за друга важна част, като например здравословното хранене и захранването.
Да не забравяме, че кърменето има много личностен аспект и, ако някой доктор има негативен личен опит, много вероятно съветите му да не са обективни, а пречупени през именно този негативен опит! Това може да доведе до препоръки за дохранване, ранно захранване, отричане на ползите от кърменето, емоционалната връзка м/у майката и бебето, и т.н.

# 13
  • Мнения: 559
Ужас!  Shocked
За съжаление има момичета, които слушат подобни съвети  Sad  #Cussing out

# 14
  • Мнения: 2 660
Да, майката, към която беше отправен съвета, беше страшно благодарна на лекарката.

Общи условия

Активация на акаунт