болнични

  • 944
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 106
Здравейте мами,знам че тук не е мястото но искам да ми отговорите по скоро защото съм притеснена много.Днес дойде едно писмо от социално осигуряване че няма да ми се изплащат болничните. Пише МОТИВ:некоректен персонален регистар за месеца на правото.Какво означава това на някой случвало ли му се е и какво да правя?Много ще ви бъда благодарна ако ми помогнете за какво става дума?Излезнала съм в болничен от 13.09.08 -това е45  дни преди раждане и още нямам изплатен болничен и днес ми пристигна това писмо.
;

# 1
# 2
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А пробва ли да се обадиш на някой от телефоните на НОИ

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 537
По-добре се свържи със счетоводството на фирмата, която те осигурява, тъй като доколкото разбирам са подали болничният ти с погрешно попълнени данни или за осигурителя /което е малко вероятно, понеже едва ли твоя е първия болничен, който подават/ Thinking или твоите данни. В счетоводството ви са получели същото писмо, но най добре им покажи и твоето /ако се е получило някакво забавяне и те не са го получили още/ и това трябва да стане не по-късно от 7 дни от получаване на писмото иначе няма да ти изплатят болничния ooooh!. Успех!!! Peace

# 4
  • Мнения: 26
Подадени са или има грешни данни! Обади се в НОИ и разпитай. Обади се във фирмата която работиш!

# 5
  • Мнения: 94
Здравей, аз работя в НОИ, макар и не в сектора за отпускане на болнични. Това, което ти пише, означава, че има некоректно подадени данни за осигуряването ти за месеца, за който се отнасят болничните. Задължение на работодателя е да ги коригира. На тях също им е изпратено такова писмо. Най-добре говори със счетоводството ви, за да си сигурна, че ще оправят нещата. В НОИ и да звъннеш, няма да има нещо друго, което да направиш по въпроса.

# 6
  • Мнения: 106
БЛАГОДАРЯ ТИ.

Общи условия

Активация на акаунт