За зехтина

  • 6 312
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 930
От доста време се каня да започна да се клепотя не с кремове разни а със зехтин, много хубави отзиви за него съм чувала.....
Та, моля кажете ми трябва ли да го преварявам и има ли смисъл да се цапам с него, дали да очаквам нещо по-добро от чистичките, добре миришещи кремчета Wink
Че почвам да се притяснявам да не взема да се нацепя #Crazy

# 1
  • Мнения: 1 234
ами да ти кажа и аз съм чивала че е полезен.аз лично си мажех ноктите с него,защото много се чупеха.ама за кожа.......... Thinkingняма ли някакво значение каква ти е кожата,все пак захтина си е доста мазничък,а ако и кожата ти е от по-мазните newsm78мойта е такава и затова ползвам само кремове Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 4 570
Гея, зехтинът е полезен за кожата/extra virgin/,незнам досега какво си ползвала,но аз съм много доволна от КЕЧ балсам за тяло/Първия път се мажех само с него и нямах нищо,сега продължавам да видим дали ефекта ще е същия,защото нещо са го променили и като опаковка, и като съдържание.Но много зависи и от кожата.А със зехтин много ще се натовариш в тези жеги.Иначе е добре да го превариш/Слагаш го в бурканче,затваряш добре,слагаш буркана в студена вода и чакаш 10мин след завиране/.Аз с това мажех Наско след раждането,но бебетата имат нужда от доста омазняване,за разлика от нас.
Оххххххххххх,май стана дълго Embarassed

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
От зехтина кожата става перфектна, ама как смърди.....Аз се мазах с него три месеца и повече не издържах.Сега и в салата трудничко го понасям, така съм се отвратила SickВиж Кеч балсама е перфектен....Мазах се с него последните 2 месеца, баш когато най-много се разпъва кожата - нямам никакви стрии, не мирише толкова свински и е в пъти по-евтин от стуенопресования зехтин newsm10

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Какво е туй нещо КЕЧ балсам? Я подробности, моля ви?

А пък аз , цяла бременност се мазах със зехтин. Верно миришех нощем на маслинка, надебелях с двайсет и не помня колко много още килограми, обаче кожата ми бе мека и не получих стрии. А имам доста такива от преди това... Сега отслабвам постепенно, клепотя се с мазила против стрии, против целулит, против мене си, от време на време и зехтинец.
Но бях стриктна, след всяко къпане се омазнявах със зехтин, че много ми е суха кожата,  но не съм го преварявала никак. Даже за бебето не съм го преварявала.

А защо се преварява всъщност?? Губи някакви ценни съставки при загряване, но дали са от значение за кожата?

# 5
  • Мнения: 7 186
Абе и аз имам една позната, която преди време много ми го беше похвалила тоя Кеч балсам- каза, че се е мазала с него през цялата бременност и не е имала пукната стрия. А някоя знае ли къде го продават тва чудо?  newsm78 Че и евтинийка било, май бил чешко производство или нещо подобно ми се върти в главата. 
А зехтин не съм ползвала за мазане, ма да взема да опитам и аз ли... Thinking

# 6
  • Мнения: 12
Абе и аз имам една позната, която преди време много ми го беше похвалила тоя Кеч балсам- каза, че се е мазала с него през цялата бременност и не е имала пукната стрия. А някоя знае ли къде го продават тва чудо?  newsm78 Че и евтинийка било, май бил чешко производство или нещо подобно ми се върти в главата. 
А зехтин не съм ползвала за мазане, ма да взема да опитам и аз ли... Thinking
Провери в по-евтините парфюмерии.Опаковката е жълта или по-скоро прозрачна а балсамът вътре е жълт.Има тъмно червен етикет.Повечето продавачки знаят за какво става въпрос.Тук в магазинчето до нас го има.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 328
КЕЧ балсамът е като крем или по-скоро като тоалетно мляко, но по-гъстичко - унгарско производство, навремето за неговите свойства се носеха легенди и се намираше доста трудно. Сега го има в доста магазини за козметика и опаковката му изглежда точно по начина, по който са го описали момичетата по-горе.

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
Мммда - по пазарчетата или по-евтинките магазинчета.Струва около 4, 4 и нещо, грамадна опаковка.Обаче аз лично я изхабявах за десетина дни, защото се мажех поне по 2-3 пъти дневно, цяла-целеничка.Вижте, не казвам че това е най-доброто възможно на пазара, но като съотношение цена - качество, си е една добра находка newsm10

# 9
  • Мнения: 2 784
Аз се мажех с Дева против стрии, два пъти дневно. Стрии не ми се появиха, а по принцип съм склонна- имам отпреди една-две по бедрата.

# 10
  • Мнения: 1 930
Вече се навих да потърся този Кеч балсам...ама я да попитам той миризма има ли...че снощи с тоя зехтин...много гадничко си беше Sick

# 11
  • София
  • Мнения: 4 570
Гея,има миризма,но не е много отвратителна Laughing.Напоследък нещо го скриха,нямало внос newsm78.Плюс това вече е с по-светло червен етикет.При нас го има на пазара на Младост 1.В сравнение със зехтина миризмата му е по-добра Grinning

# 12
  • Мнения: 6 155
Кеч балсама не е това, което беше  Confused
Последните няколко пъти когато го купувах нямаше нищо общо с по-стария вариант. Tired
Иначе мирише приятно, евтин е... Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт