въпрос за бронхит

  • 596
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 029
здравейте.Преди 2 седмици бях с бронхит.Сетих се, че и покрай Великден също бях го "прихванала".Смятате ли, че е възможно да е станал хроничен, при положение, че боледувам от него 2 пъти в рамките на 6 месеца?

# 1
  • Мнения: 822
Според мен,не е станал,но за всеки случай се консултирай с лекар.

# 2
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Изтупвам стара тема от праха, защото въпросът ми е релевантен на заглавието и   Simple Smile

Страдам от хроничен бронхит вече няколко години - обикновено в определен сезон, влагата и цигареният дим го обострят.

Тази година симптомите на бронхита бяха последвани от болка в областта на дробовете при вдишване, при малко усилие и, разбира се, при изкашляне. Болката е много остра и възнамерявам да посетя доктор още утре.    Sad

 Confused:  Исках да попитам как се диагностицират усложнения при бронхит, напр. белодробния емфизем?

 

Вдругиден имам планирано пътуване в чужбина и се тревожа, че ще прекарам празниците болна, или че няма да мога да пътувам, или заради пътуването ще отложа някакви важни изследвания...
Т.е. притеснено ми е.
Confused

П.П. Чисто информационно, тъй като въпросът едва ли е актуален - бронхита го смятат за хроничен, когато в продължение на поне 2 години се наблюдава заболяването за определен период от време.

Общи условия

Активация на акаунт