Отговори
  • Мнения: 1 258
Нормално е да се запече.Ситното акаше на 2 дена и на третия като не иска -с термометъра в дупето.Бях се притеснила дали това няма да има лоши последици(например да свикне с термометъра и да не се напъва после,а да чака помощ),но казаха че няма проблеми. Peace

И аз имам въпрос.Пламен  е на година и три месеца и още не иска на гърне.Пищи все едно го дера жив и ми се къса сърцето.Как да го науча?Все пак неговите връстници са вещи в занаята Blush

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 22:41 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 4 895
Моят син е по същия начин с гърнето. Реве и се страхува от него.
Оставила съм това "обучение" за малко по-нататък, докато свикне с него първо като предмет.
Моят съвет (съвсем не от опит!) е да изчакаш и да не настояваш, защото после ще ти е още по-трудно.
Ще следя отговорите на другите, че и мен ме вълнува въпроса!

# 2
  • Мнения: 1 258
Ок.няма да го насилвам,но се притеснявам защото както казах повечето хлапет ходят вече.Чудех се дали моето се развива неправилно,но след поста ти се успокоих.Всичко си му е наред.Всичко с времето си Hug

# 3
  • Мнения: 2 447
Ок.няма да го насилвам,но се притеснявам защото както казах повечето хлапет ходят вече.Чудех се дали моето се развива неправилно,но след поста ти се успокоих.Всичко си му е наред.Всичко с времето си Hug
Не мога да ти дам конкретен отговор тъй като на мен тепърва ми предстои.Само искам да ти кажа че на моите познати децата са по на 2 годинки(че и малко отгоре) и още са с памперси.Дано това те поуспокои малко

# 4
  • Мнения: 3 219
Големия много лесно го отучих от памперса, но това малкото.....хич не искаше да сяда, сякаш нещо го боцкаше на гърнето. За твое успокоение ще ти кажа, че е на 2г и5 месеца, памперса махнах септември месец, но още има фалове, като за акото почти не казва Tired

# 5
  • Мнения: 2 131
Нормално е да се запече.Ситното акаше на 2 дена и на третия като не иска -с термометъра в дупето.Бях се притеснила дали това няма да има лоши последици(например да свикне с термометъра и да не се напъва после,а да чака помощ),но казаха че няма проблеми. Peace

И аз имам въпрос.Пламен  е на година и три месеца и още не иска на гърне.Пищи все едно го дера жив и ми се къса сърцето.Как да го науча?Все пак неговите връстници са вещи в занаята Blush
Първо, според мен, спри да сравняваш детето си с останалите  Grinning. Ще дойде време и ще иска да седне, не го насилвай.
И Алекс трудно се застояваше на гърнето, все едно съм му сложила бодилчета вътре. С голям зор успявах да го удържа да свърши нещо.  Ама, сега като тръгна на ясла се научи. Просто там има дисциплина и няма на кого да се глези и пред кого да му минават номерата  Mr. Green.

# 6
  • Мнения: 2 111
Повечето майки,които познавам махат памперса когато децата са на 2 годинки.
Детето само ще покаже кога е готово.Тогава става много бързо-за няколко дни.Не бива да се насилва,защото стават по-трудни нещата и започва да свързва гърнето с отрицателни емоции.Можеш да прибереш гърнето за известно време да не го вижда.

# 7
  • Мнения: 1 745
И аз опитах преди около месец,обаче...  Rolling EyesНе се получи и го оставихме за пролетта! Peace

# 8
  • Мнения: 1 258
 villiana ,опитвам се да не го сравнявам,защото знам че всяко детенце е различно,но като започнат да  говорят моите приятелки:Моето е на гърне от незнам си колко време(подчертавам че има 3 дечица на възрастта на моето), и как така твоето не е .Я започвай веднага да го учиш!Как може да го изпуснеш така(пак за гърнето)>то вече трябваше да се е начило сутрин като стане и да пишка в гърнето...Направо ми призлява smile3511

# 9
  • София
  • Мнения: 43 903
sisilis - за мен щом ака всеки ден не е проблем. Може да е станало по-рядко от добавката АМ или от капките за колики - повечето наистина запичат.
И не бих мъчила детето с дуфалак....и в никой случай не бих му бъркала с каквото и да е в дупето - още повече с термометър.

Мама терорист - много е рано за гърне. като е готово детето става бързо. Някои са готови на 2, други на 3-3,....нито е страшно , нито трагично.
Много деца изобщо прескачат гърнето и се научават направо на тоалетната.
Преди 2 годинки...еле пък на 1 за мен си е дресировка, а не съзнателно умение да ходи детето на гърне.И то дресировка за родителя, да дебне за сигнали, да ги познава и да изпишква - изаква детето.
Иначе моят син го на 2,5 се научи да пишка в тоалена за седмица. С акането - още не желае. Като му се доака - казва си и казва искам памперс...и му слагам, той си върши работата,махам го. Не правя трагедии от това, не ме интересуват и връсниците му кой как се справя. Лятото по съвет на педи се опитах да го принудя да ака без памперс като не му тго слагах - резултата беше че стискаше с дни и седмици...после дуфалаци, не знам какво...айде сиктир...детето ми е по важно. Като реши, че е готово, само ще си каже.
Също и спи с памперс, защото ми е по-важно да се наспи вместо да сменям дрехи и чаршафи по 10 пъти на нощ....

Та не се втелясвайте с тези гърнета.
Така или иначе всеки човек рано или касно спира да ходи с пелени - нали?

А за коментарите на приятелките ти - казваш - ми ей така не е, ние не сме циркови животни да се дресираме, нито бюджета ме притиска, че от памперси да пестя.....в крайна сметка това си е твоето дете нали?

# 10
  • Мнения: 2 131
villiana ,опитвам се да не го сравнявам,защото знам че всяко детенце е различно,но като започнат да  говорят моите приятелки:Моето е на гърне от незнам си колко време(подчертавам че има 3 дечица на възрастта на моето), и как така твоето не е .Я започвай веднага да го учиш!Как може да го изпуснеш така(пак за гърнето)>то вече трябваше да се е начило сутрин като стане и да пишка в гърнето...Направо ми призлява smile3511

Да, разбрах, че точно за това иде реч, ама се въздържах да го напиша. Тегли им една наум... и готово. Хич не си го слагай на сърцето.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 895
Ооо, Мама Терорист, изобщо не се впрягай на подобни неща. И на мен ми ги говорят, но аз ги парирам с това, че моят идеал за гледане на дете е то до 6-ти клас да е с памперс, а до 12-ти клас - с биба. Ела да видиш как млъкват веднага, схванали иронията!
Гледай си детенцето, както ти подсказва то самото; инстинктът ти няма да те подведе!  Wink Hug

# 12
  • Мнения: 1 258
 smile3532 Kally May ,Не се бях сетила да вкарам малко ирония.Но определено звучи добре.Благодаря ви момичета.Вече със сигурност знам че си гледам детенцето  както трябва.  bouquetИ няма да им се връзвам толкова

# 13
  • Мнения: 18
Мамче терорист,споко с памперса!Моят син го отучих чак на 3г.и 6м.Преди това голяма мъка и нерви.Просто не разбираше.А после от първият път го махнахме и за вечерта.Така,че детето само ще си покаже.Януари чакам 2-ро и смятам да не хвърлям такива притеснения!

# 14
  • Мнения: 1 512
Едно въпросче - до каква възраст се води детето  всеки месец на консултация при педито?

Общи условия

Активация на акаунт