КАК ДА СЕ ПОДГОТВИМ ЗА БРЕМЕННОСТ?

  • 3 018
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте момичета,
иска ми се лека полека да започна да се подготвям за бременност. Ако продължавам да чакам, никога няма да дойде най-подходящия момент, така, че ми се иска да действаме  #2gunfire
Ще ви помоля да споделите с мен какво е необходимо при планираната бременност - някакви изследвания, преглед от гинеколог и т.н. Зная единствено, че е хубаво да се пие фолиева киселина поне месец-два преди бременност, но нищо повече по темата.
Освен това какви хапчета мога и не мога да пия. Билковите таблетки за нервност вредни ли са?
Много благодаря на всички отзовали се по темата  Hug

# 1
  • Мнения: 1 334
Labellefleur ,имаме си толкова добре подредена Библиотека в Искам бебе.За да не се преповтарят едни и същи неща,можеш просто да хвърлиш един поглед там.Ако има някакъв конкретен,недоизяснен въпрос,винаги може да попиташ. Peace

# 2
Подкрепям Ania. Библиотеката е чудесна,има от всичко по много.  Simple Smile Поразгледай и съм сигурна,че ще намериш нужната ти информация. Успех!

# 3
  • Мнения: 1 085
Пък и има бая теми по този въпрос.

# 4
  • Мнения: 1 844
наистина има доста теми,които на авторката ще й бъдат много полезни..ето само малко съветчета накратко:
наистина е хубаво да се пие фолиева киселина преди бременност-колкото по-дълго,толкова по-добре,но минимум 2 месеца.предварителен преглед при гинеколог е задължителен-всичко е рутинно,ехограф,микробиология,цитонамазка.можеш да си пуснеш един хемоглобин,кръвна захар.препоръчително е да си направиш тест за токсоплазмоза.
разбира се поне месец предварително отказваш цигарите и алкохола,ако си им фен. Mr. Green
успех и скоро да се похвалиш с две чертички!!! Hug

# 5
  • Мнения: 304
Как да се подготвим? Като начало прочитаме хубавко написаното в библиотеката на форума. Ако имаме още въпросчета тогава питаме, а най-добре да отидем да си питаме доктора относно изследвания и хапчета.
Изключително важно е да не се пренавиваме, да не си приписваме диагнозите на другите, да не прекаляваме с четенето и искането да ни изследват абсолютно всичко възможно.

# 6
  • по света и у нас
  • Мнения: 1 176
наистина има доста теми,които на авторката ще й бъдат много полезни..ето само малко съветчета накратко:
наистина е хубаво да се пие фолиева киселина преди бременност-колкото по-дълго,толкова по-добре,но минимум 2 месеца.предварителен преглед при гинеколог е задължителен-всичко е рутинно,ехограф,микробиология,цитонамазка.можеш да си пуснеш един хемоглобин,кръвна захар.препоръчително е да си направиш тест за токсоплазмоза.
разбира се поне месец предварително отказваш цигарите и алкохола,ако си им фен. Mr. Green
успех и скоро да се похвалиш с две чертички!!! Hug
Peace

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
наистина има доста теми,които на авторката ще й бъдат много полезни..ето само малко съветчета накратко:
наистина е хубаво да се пие фолиева киселина преди бременност-колкото по-дълго,толкова по-добре,но минимум 2 месеца.предварителен преглед при гинеколог е задължителен-всичко е рутинно,ехограф,микробиология,цитонамазка.можеш да си пуснеш един хемоглобин,кръвна захар.препоръчително е да си направиш тест за токсоплазмоза.
разбира се поне месец предварително отказваш цигарите и алкохола,ако си им фен. Mr. Green
успех и скоро да се похвалиш с две чертички!!! Hug
:



Абсолютно изчерпателна информация   bouquet

# 8
  • Мнения: 1 335
Ако не ти се чете, накратко:
1. фолиева киселина
2. стандартен гинекологичен преглед (ехо, цотонамазка и микробиология)
3. спри/намали цигари и алкохол
Толкова

# 9
  • София
  • Мнения: 1 946
Като начало това, че пиеш ФК е достатъчно.  Peace Аз друго по-особено не съм правила. На гинеколог отидох след 6 месеца опити. Не пуша, но не бях спряла да пия.
Желая ти още до края на годината да се похвалиш.  Praynig

# 10
  • Мнения: 156
По принцип може би контролирането на нервите ще ти помогне повече от приема на билкови таблетки. Пази се и се храни пълноценно. Избягвай психически и физически натоварвания. Успех! Peace

Общи условия

Активация на акаунт