Как да калим децата си?

  • 8 624
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 250
Здравейте майчета! Според вас как можем да калим децата си?

# 1
  • Мнения: 544
И на мен ми е интересно какви ще са отговорите.

# 2
  • гр.София
  • Мнения: 380
Моето дете е на 4,5 месеца и го извеждам всеки ден, независимо от времето. Дори и днес, в снега-около час и четиридесет минути. Да чукна на дърво, досега не е боледувало. Имаше проблеми само в родилния дом. Когато можем, с таткото го извеждаме на дълги разходки-обходили сме всички големи паркове в София, ходили сме и на Панчарево и сме изминавали по десетина км,бутайки количката. Когато е навън е добре облечена, но никога не слагам от найлоновите покривала върху количката. До последно у дома не включвахме печка. Дори когато я къпем. Къпането, естествено, е всяка вечер. Сега вече имаме парно, но много пъти през деня го спирам-не от желание за икономия, а защото става твърде топло. Прозорецът е почти непрекъснато отворен. Някои хора са ме упреквали, но фактът си е факт-до момента детето се чувства много добре, явно съм на прав път.

# 3
  • Мнения: 250
Peace и аз мисля така.

# 4
  • Мнения: 250
Лола, а как я обличаш в къщи и навън?

# 5
  • Мнения: 4 496
Аз съм от "страхливите " майки.
Все имам чувството, че децата ми не са облечени достатъчно и ще настинат. Embarassed
Та, ще ви чета с интерес. Laughing

# 6
  • Мнения: 616
На една от лекциите на сп.9 месеца имаше такава лекция за каляването на децата. Казаха че след навършване на 4-5 мес. на детето на няколко седмици 3-4 да се намалява температурата на водата с 1 градус и така докато детето не покаже че му е неприятна температурата. След това се къпе отново в 37 градуса и се изплаква с хладка вода (постигната температура). Като преди баня да се оставя голичко за малко. Обясняваха и за обтриване с мокра кърпа само че не ми стана съвсем ясно каква е точно технологията Simple Smile записала съм си точно ако някой го интересува ще напиша Peace

# 7
  • Мнения: 2 172
Аз съм от "страхливите " майки.
Все имам чувството, че децата ми не са облечени достатъчно и ще настинат. Embarassed


И аз съм от "страхливите" майки  Peace Никога не бих допуснала да е студено на детето ми  ooooh!

# 8
  • Мнения: 4 433
Извеждането всеки ден Peace


Познавам една майка,която за нея няма мъгла,няма студ все са навън..
детето сега е на 4 години и не е боледувал грам Wink

# 9
  • Мнения: 4 013
Закаляването освен с разходките навън  и поддържане на невисока стайна температура, го свързвам и с редовно правене на масаж и гимнастика, т.е мисля че те също се водят закалителни процедури

# 10
  • София
  • Мнения: 1 508
Извеждане всеки ден, без да се навлича детето - като правило, то трябва да има не повече от една дрешка повече от майката (изхождайки от предпоставката, че на майката не й е студено така, както е облечена). Вкъщи може да бъде облечено и по-леко - дъщеря ми редовно беше облечена само по боди и чорапки. Ако е по-студено, може да се обуят ританки или чорапогащник (за по-големите деца).

# 11
  • Мнения: 544
Аз по принцип под калено дете разбирам такова, което ходи на ясла или градина и не се разболява постоянно както става с повечето. Щом се гледа вкъщи, то е ясно че почти няма да боледува.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 508
Моето е такова - не е боледувало нито в градината, нито в училище, като изключим по някоя лека настинка веднъж годишно, която минава най-много за 1 ден.

# 13
  • Мнения: 1 372
Аз по принцип под калено дете разбирам такова, което ходи на ясла или градина и не се разболява постоянно както става с повечето. Щом се гледа вкъщи, то е ясно че почти няма да боледува.
Според мен това не е критерий дали детето е калено, защото в днешно време повечето болести са чрез вирусни инфекции и дори най - калените деца боледуват. Разибира се не отричам факта, че при калените деца вирусите ги хващат по - трудно и самия организъм ги преодолява по-лесно.
По отношение на каляването - разходки в студено и топло, слънчевите бани и морето оказват голямо вляние, да не се навлича прекомерно и да се яде сладолед /много и по всяко време на годината/ Joy Joy Joy

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Моето дете другата седмица прави две години и досега не е вдигало температура. Само хрема и дрисъци е имало 2-3 пъти.

Обличам го минимално, т.е. както и себе си, като бебе плюс завивка в количката, защото не се движи. Изкарваме лятото на къмпинг, където ходи по цял ден гол и бос, в момента  спи вкъщи само по боди и олекотена завивка (която изритва редовно!), при температура под 20 градуса. Като цяло вкъщи никога не е горещо. Излизаме всеки ден, стига да не вали или да е толкова гадно, че да не ми се излиза на мен.

Всичко това е съпроводено с много коментари от случайни баби, "Защо това дете няма шапка, ще настине", които подминавам с усмивка и търпение. В общи линии това е.

Общи условия

Активация на акаунт