Как се изтрива Windows?

  • 6 068
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 372
Преди време реших да си преинсталирам уиндоуса, но вместо това съм го интсалирала наново и сега имам два Crazy Много бавно почна да работи компютъра и искам да махна стария. Как става това?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 402
уиндоус не се изтрива, преинсталира се като преди това форматираш диска, но първо си архивирай всички важни неща и си ги запиши на флашка/cd/dvd, каквото те устройва, форматираш, инсталираш; ако хард дискът ти е разделен на partitions, форматираш само partition-а, на който ти е уиндоуса (обикновено е С:)

# 2
  • Мнения: 3 372
Ама аз вече имам два уиндоуса Crazy Трябва да си избирам кой да стартирам, няма ли шанс да махна едниния newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 1 402
уиндоус-а не е просто програмка, която инсталираш и деинсталираш, никога не съм имала твоят казус, но ако искаш машината да ти работи стабилно, форматираш и инсталираш чист уиндоус, ще ти отнеме по-малко време, отколкото каквито и да е варианти за кърпене/оправяне

# 4
  • Мнения: 1 784
 Laughing Трябва да повториш операцията Рестарт и Ф5 , но НЕ забравяи да дадеш Формат дъ партишън юсинг НТФС  Wink

# 5
  • Мнения: 3 770
Въпросът изобщо не е за тук.В Хоби си има цяла тема , която се радва на интерес , на мен лично са ми помагали там - Дзен, или изкуството да поддържаш компютър - II

# 6
  • Варна
  • Мнения: 472
Ама аз вече имам два уиндоуса Crazy Трябва да си избирам кой да стартирам, няма ли шанс да махна едниния newsm78

Първо си архивираш важната информация от C: . Намираш bootable диск с инсталация на windows . bootable диск - е диск, от който при стартиране на компютъра зареждането става от диска /най-общо казано/.
НО първо трябва да се увериш, че в BIOS-a  е зададена опцията при стартиране на компютъра да пробва ПЪРВО да зареди от СД-то, а после от харда. По този начин ще стартираш компютъра без да зарежда никакъв  windows и ще можеш на чисто да направиш нова инсталация.

Слагаш СД-то и рестартираш. Ако всичко е наред, от СД-то директно се стартира сетъп-а на windows. Важно е в единия диалогов прозорец / не помня кой подред/ да укажеш че искаш НОВА инсталация и първо да се направи формат на дяла С:. При това форматиране цялата информация се изтрива /вкл. двете папки windows  Wink / и се започва чисто нова инсталация.


Надявам се да съм била полезна.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 384
тук е описано подробно как става това:

http://DMCA-removal-from-Google/forums.php?action=viewtopic&topicid=46513

# 8
  • Мнения: 3 372
Ама аз вече имам два уиндоуса Crazy Трябва да си избирам кой да стартирам, няма ли шанс да махна едниния newsm78

Първо си архивираш важната информация от C: . Намираш bootable диск с инсталация на windows . bootable диск - е диск, от който при стартиране на компютъра зареждането става от диска /най-общо казано/.
НО първо трябва да се увериш, че в BIOS-a  е зададена опцията при стартиране на компютъра да пробва ПЪРВО да зареди от СД-то, а после от харда. По този начин ще стартираш компютъра без да зарежда никакъв  windows и ще можеш на чисто да направиш нова инсталация.

Слагаш СД-то и рестартираш. Ако всичко е наред, от СД-то директно се стартира сетъп-а на windows. Важно е в единия диалогов прозорец / не помня кой подред/ да укажеш че искаш НОВА инсталация и първо да се направи формат на дяла С:. При това форматиране цялата информация се изтрива /вкл. двете папки windows  Wink / и се започва чисто нова инсталация.


Надявам се да съм била полезна.
Много благодаря Hug Аз така го инталирах обаче явно не съм задала нова инсталация, а пък и зададох ново име на папката на уиндоуса и може би затова стана такава каша Crazy Нямам нищо на C-то, само инталираните програми, другата цяла инормация е на  D

# 9
  • София
  • Мнения: 1 402
Ама аз вече имам два уиндоуса Crazy Трябва да си избирам кой да стартирам, няма ли шанс да махна едниния newsm78

Първо си архивираш важната информация от C: . Намираш bootable диск с инсталация на windows . bootable диск - е диск, от който при стартиране на компютъра зареждането става от диска /най-общо казано/.
НО първо трябва да се увериш, че в BIOS-a  е зададена опцията при стартиране на компютъра да пробва ПЪРВО да зареди от СД-то, а после от харда. По този начин ще стартираш компютъра без да зарежда никакъв  windows и ще можеш на чисто да направиш нова инсталация.

Слагаш СД-то и рестартираш. Ако всичко е наред, от СД-то директно се стартира сетъп-а на windows. Важно е в единия диалогов прозорец / не помня кой подред/ да укажеш че искаш НОВА инсталация и първо да се направи формат на дяла С:. При това форматиране цялата информация се изтрива /вкл. двете папки windows  Wink / и се започва чисто нова инсталация.


Надявам се да съм била полезна.

EliZ, много точно си го обяснила:)

Общи условия

Активация на акаунт