След Зинат и Аугментин кой антибиотик би подействал?

  • 9 472
  • 7
  •   1
Отговори
Естествено, че това ще го реши лекар, но аз просто се чудя... newsm78. Аз писах и в една друга тема(дано не досаждам), но от 1месец вече синът ми е два пъти болен и е третиран с тези два силни антибиотика. Утре сигурно ще правим рентгенография. Явно в момента съм малко "крейзи" ooooh! ooooh!

# 1
  • Мнения: 2 522
Достоверна микробиология на носен, гърлен секрет или храчка би решила дилемата.

# 2
Преди Аугментина изследвахме гърлен секрет, чийто резултат излезе "чист". Не знам защо лекарят не пусна и носен, но след това каза, че щом гърлото няма бактерия ще назначи антибиотик, който добре повлиява възпаления на синусите. За храчка бил малък да я даде добре( той е на 4год.) Утре снимката ще е да се провери за пневмония

# 3
  • Мнения: 2 522
Преди Аугментина изследвахме гърлен секрет, чийто резултат излезе "чист". Не знам защо лекарят не пусна и носен, но след това каза, че щом гърлото няма бактерия ще назначи антибиотик, който добре повлиява възпаления на синусите. За храчка бил малък да я даде добре( той е на 4год.) Утре снимката ще е да се провери за пневмония

Писна ми от "чисти" резултата - имаме пет такива за последния отит, уж беше обявен за здрав и днес в неделя пак обикалях за да дам МБ.
По ЗК може да се даде талон или само за гърлен или само за носен секрет - за това. Иначе голяма заблуда на педиатрите е , че това , което го има в гърлото го има в носа.
Лично аз ако съм на твое място не бих се съгласявала с лечение "по метода на изключването".
А дете на 4 години би могло да даде храчка за секрет /поне според мен/.
Недай си боже да е пневмония и то с бактериологичен произход - как мисли доктора да я лекува? С "хвърляне на боб" ли какъв е микроорганизма и към кои антибиотици се повлиява?

# 4
  • Мнения: 2 865
Моят син пи Клацид като имаше пневмония  и му помогна, а относно изследването на храчка наскоро лекар детски пулмолог ми каза, че е достоверно само ако се вземе секрета с някакъв уред направо от дробовете.
А какво точно е състоянието на детето , че се съмняват за пневмония?

# 5
В края на октомври бяхме лекувани от пневмония, която се чу при преслушване. Той тогава кашляше само през нощта, аз дори си го давах на ДГ. Сега 3 дни беше с висока темп.(до 38,8), много обилен зелен секрет от носа, изключително отпаднал и с гордели. Събота и неделя темп. е нормална, секрета намаля, но кашлицата се очестява и задълбочава... Sad
Благодаря за отговорите и съпричастността! Аз съм от изтерзаните от прегледи майки. При какви ли не лекари и специалисти в нашия град и София. Детето ми е водено повече пъти в поликлиника, отколкото в сладкарница Cry

Последна редакция: нд, 23 ное 2008, 21:44 от atanasova

# 6
И аз съм от тези майки, които по-често са на изследвания, отколкото в сладкарница. Дъщеря ми е на 5. И ние карахме пневмония, с тежки последици. От горчивия опит мога само да кажа, че снимката най-достоверно показва има ли пневмония. Освен кашлица и температура, много е важно и общото състояние на детето - дали е отпаднало, храни ли се, повръщане, разстройство (това са симптоми при пневмония). Изследване на храчка още не можете да направите, защото е малко детето. Но рентгентовата снимка най-добре ще ти даде отговор на страховете. Понеже ни се налага често да правим такива снимки, питала съм през колко време е безопасно да се правят. Отговорът е:  когато са през 3-4 месеца няма проблеми. В Пирогов имат сравнително нов апарат. Успех ти желая!

# 7
  • Мнения: 337
Дъщеря ми (1 год. и 10 м.) тръгна на ясла от септември и започна да боледува често от края на октомври, за първи път й дадох антибиотик - "Аугментин". После пак се разболя (УНГ каза, че има възпалена трета сливица и трябва да се извади) и й предписаха "Клацид" - струва ми се, че й подейства доста по-добре от предния.
По принцип до последно се старая да не давам антибиотик, но когато се налага...

Общи условия

Активация на акаунт