хол в два нюанса на сиво и бял таван??дали ще изглежда добре?

  • 13 543
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 696
винаги съм харесвала черно бяло и сило в комбинация.Решех в новият ни апартамент да направя стените или част от окаченият таван в     
сиво- светло и тъмно,разбира се и бяло!Виждала съм и ми харесварно дали ще стане доста мрачно?дайте идея как да се съчетаят нещата или какъв нюанс да добавя за акцент?никой ли няма такива боядисани стени???????????????

# 1
  • Мнения: 2 211
Пусни снимка на помещението, за да ни ориентираш. Каква е настилката?

Имам сиви стени - млечно и графитено, но те са композирани с огледален, сив под и акценти в крещящо зелено и оранжево.

По моето скромно мнение, интериор в бяло, черно и сиво стои много добре на картинка, но лично аз не бих се чувствала добре да живея на такова място, колкото и да е модерно.

Важно е как ще съчетаеш всичко цветове в помещението. Мислила ли си за мебелите и текстила в интериора?Едва когато имаш цялостна концепция и знаеш кое от къде можеш да купиш, вземи последно решение какви да са цветовете. Въпреки че, ако настилката е сложена, това до някъде вече те ограничава в определени цветови нюанси.

За новото жилище, което обзавеждам в момента, тръгнах от цвета на настилката, след това определих цвета на мебелите и накрая на стените, просто защото е по - лесно да ти забъркат всеки цвят боя, отколкото да намериш мебел с точно определен нюанс. За спалнята и коридора имах ясна концепция от самото начало и слава богу успях да намеря всички материали в точният цвят.

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 09:43 от tety

# 2
  • Мнения: 1 844
от сиво до сиво има разлика Laughingвиждала съм стени в сиви нюанси,които бяха направо толкова подтискащи,че ми се доплака.иначе в новото ни жилище в хола имам тапети цвят графит и са супер,нищо депресиращо няма.така че пусни снимки ако можеш. Stop

# 3
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Окаченият таван  на кухнята ни е в бяло и сиво,но стените са 2 червени и 2 бежови.Според мен трябва да има някакъв цветен акцент,иначе става много мрачно.

# 4
  • Мнения: 696
скоро ще направя и ще пусна снимки на помещението-голямо е 50кв.а сега е на шпакловка,все още няма подова настилка

# 5
  • Мнения: 5 900
Какво е изложението на стаята?Сивото би било подходящо за много светло и слънчево помещение.Макар,че никога не бих направила в жилището си стая,в която да преобладава сивото.Много офисно ми стои.И студено за дом.
И аз се присъединявам към мнението,че обезателно трябва да има цветен акцент.

# 6
  • Мнения: 696
момичета най накрая се реших ще боядисваме хола след няколко дни-в два нюанса на сиво-тъмно и светло и слонова кост.като стане ще пусна снимки

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Червено или бордо също ще стои като акцент. Peace Но най-добре пусни снимки. Какво е изложението?

# 8
# 9
  • Мнения: 8 999
Сивото е елегантен цвят. Тези стени може да се комбинират с някой ярък цвят на мебели или на текстил. Ще е шик. Бели мебели също ще стоят добре.

# 10
  • Мнения: 1 305
При комбинирането на цветовете имай предвид, че стените, които се огряват пряко от слънцето ще изглеждат по-светли и съответно стените в сянка - по-тъмни. Този факт сам по себе си можеш да го използваш, за да постигнеш даден ефект.

# 11
  • Мнения: 696
момичета ако не сиво то тогава какво??имам още два дни за да реша,преди да купим боята

# 12
  • София
  • Мнения: 7 987
Разгледах снимките на хола...Имаш част от помещението, което е като ниша без пряка слънчева светлина. Поне според мен, сивата гама не е най-удачния избор, защото имаш само един малък прозорец. Ако го боядисаш в сиво, ще стане много мрачно. Всъщност ти и сега можеш да придобиеш идея за сивото като цвят в хола, защото шпакловката е сива.
Сиво, бяло и черно е наистина елегантна комбинация, подходяща за големи пространства като твоето, но.... аз винаги съм си го представяла за помещения с огромни френски прозорци, с изобилие на слънчева светлина.
Аз бих се замислила за друга гама - ябълково зелено, оранжево, нещо топло в комбинация с бяло и сивото да остане като акцент. В твоя случай бих заложила на светли, топли цветове. Сетих за един проект, който мярках наскоро, може и да почерпиш идеи от него. Обърни внимание на второто предложение на дизайнера, не на първото:
http://field.dibla.com/index.php?PHPSESSID=dc781c20e35a96d2ccc0e … &topic=4648.0

# 13
  • Мнения: 637
Аз също те съветвам да е друг цвят, нещо по-фънки, по-ярко и по-живо. Можеш да го съчетаеш с нещо др. от обзавеждането.Аз имам коридор със сива настилка и сега ме е яд да го гледам Confused

# 14

Общи условия

Активация на акаунт