Пак за онанизма при децата

  • 7 155
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 517
От известно време дъщеря ми, на година и три месеца, както си седи започва да се клати и да гледа съсредоточено пред себе си. Може да го прави доста време без спиране. Струва ми се освен това, че го прави когато й е скучно и няма с какво друго да се занимава. Днес я вдигнахме от пода, както се беше отдала на това занимание, и тя се разрева силно. Майка ми, която е на гости за няколко дена, е много притеснена и иска да я водя на лекар. А аз мислех, че е едва ли не нормално и всички деца го правят по един или друг начин. В края на краищата никой не я е учил на това, следователно е естествено, греша ли? Вие имате ли подобен проблем, смятате ли го за притеснително, трябва ли да се предприеме нещо? Единственото, което ми се струва най-добро в случая, е да й отвличам вниманието с нещо друго. Много са деликатни тези въпроси и съм доста объркана.  Confused newsm78

# 1
  • Мнения: 3 861
Калоян напоследък много си клати главата и ме притеснява с поведението си...Не реве като го спра, а просто продължава...Не мога да разбера защо така прави???

# 2
Можеш да се сонсултираш с психиатър или детски психолог. Това, което описваш, най-вероятно НЕ Е ОНАНИЗЪМ Simple Smile Обикновенно при него движенията са насочени към притискане на половите органи или те директно се пипат с ръка. Има много деца, които правят такива ритмични движения като поклащане на главата /най-често/ или дори си я удрят в стената или леглото Sad Казват, че това са деца, на които им липсва внимание или се чувстват самотни Sad  Също казват, че това преминава с времето и ако не е силно изявено и водещо до травми, не е необходимо специално лечение. Но най-добре това ще ти обясни специалист. Не се притеснявай, аз имам трима познати с деца имащи същия "проблем" /но по-скоро това е проблем на родителите, явно/.  thumbsup

# 3
  • Мнения: 1 517
Можеш да се сонсултираш с психиатър или детски психолог. Това, което описваш, най-вероятно НЕ Е ОНАНИЗЪМ Simple Smile Обикновенно при него движенията са насочени към притискане на половите органи или те директно се пипат с ръка. Има много деца, които правят такива ритмични движения като поклащане на главата /най-често/ или дори си я удрят в стената или леглото Sad Казват, че това са деца, на които им липсва внимание или се чувстват самотни Sad  Също казват, че това преминава с времето и ако не е силно изявено и водещо до травми, не е необходимо специално лечение. Но най-добре това ще ти обясни специалист. Не се притеснявай, аз имам трима познати с деца имащи същия "проблем" /но по-скоро това е проблем на родителите, явно/.  thumbsup
Ама тя не си клати само главата, а просто както седи, се клати цялата напред-назад и се търка в пода... как да го обясня...  Embarassed За мен не е чак такъв проблем, дори да е това. Но майка ми се притеснява, че щяло да й стане навик, само това да прави, да ме излага пред хората, била твърде малка за такива неща...  Embarassed Rolling Eyes И аз мисля, че не детето има проблем, а проблемът е в морала и предразсъдъците на родителите, абе не знам какво да мисля...

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Александра е така. Още от бебе  Shocked Освен да я разсейвам, друго не правя. Джи пи-то каза, че момиченца с по-изразен клитор маструбират, а нейният е такав май. Каза, че ще ни даде талон за ендокринолог да й направят хормонално изследване.

# 5
  • Мнения: 1 517
Много ми е странно, че дори малки бебета правят такива неща.  Shocked Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Аз пък съм направо изумена #CrazyОт вас чувам за това явление...Божкеее, с какво ли не ни застелват тия хлапетии Laughing

# 7
  • Мнения: 108
Не виждам място за притеснение. Почти всички деца го правят, поне едно 95 %. Явлението е напълно нормално. Всичко друго е пуритански морал и предрасъдъци, останали от миналото. Ако искате да разберете същността на явлението, може да прочетете някоя книга на Зигмунд Фройд, например "Детската душа". Така ще разберете, че децата също си имат собствена сексуалност, и начинаите, по които я изразяват. Изобщо не се притеснявайте от подобни сцени. Успех! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 400
Александра е така. Още от бебе  Shocked Освен да я разсейвам, друго не правя. Джи пи-то каза, че момиченца с по-изразен клитор маструбират, а нейният е такав май. Каза, че ще ни даде талон за ендокринолог да й направят хормонално изследване.

А какво значи "по-изразен клитор"?  #Crazy  newsm78

Нямам момиченце, но мисля и че едните и другите могат да "разберат" в един момент за състоянието в което се изпада, когато има търкане.
Както писах в една друга тема - пък аз се притеснявам, че като заголвам пишата на малкия - НЕ му е приятно!!!

А мисля, че като Господ ни е дал клитори (сори) - те не са там за украшение!!!
А детето на Петти според мен без да иска е намерило Джи точката (не мисля че е шокиращо, въпреки, че за пръв път чувам за бебенце), но мила ако това те притеснява, наистина дрънни една жица на педиатъра  newsm10

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 605
според мен без да иска е намерило Джи точката (не мисля че е шокиращо, въпреки, че за пръв път чувам за бебенце

 newsm78 Джи точката едва ли може да се стимулира външно...
Че случайно детето е намерило начин да си доставя приятни усещания е факт, но според мен това не някакъв медицински проблем. Би трябвало постепенно да отшуми с времето. Проблемът е точно както казваш в МПС-то на възрастните. Можеш да се консултираш с педиатъра, най-вече за да успокоиш майка си. Иначе съм убедена, че ще намериш начин да разсейваш детето, за да не ви излага пред хората.

# 10
  • Мнения: 400


 newsm78 Джи точката едва ли може да се стимулира външно...


 Joy Да - исках да кажа втората джи точка Wink

# 11
  • Мнения: 6 155
И аз от известно време се притеснявам по същия въпрос.  Rolling Eyes
Дребния като го оставя в леглото и му е скучно, ляга по корем и си мушка някоя плюшена играчка /дистанционно, чаршав или каквото му попадне под ръка/ между краката. И започва да се търка в нея  Embarassed Няколко пъти в такъв случай му свалям пампата, за да видя дали не го убива нещо, а то пишката му станала на кокалче Embarassed Rolling Eyes
Мислех да го водя при лекарката, но изчаквам да видя дали ще отшуми.
Предполагам, че не знаят какво правят и се израства това и че проблема е в главите на родителите  Thinking... , но все пак се притеснявам newsm78


Ако има мами, минали през този период, нека споделят израства ли се това, нормално ли е, въобще каквото се сетят по темата  Praynig

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 765
Петти според мен единственото което можеш да направиш е да изчакаш това да отшуми . Казвам ти това защото вече ми се е случвало с  каката . Не можеш да я спреш . Когато аз забелязах че прави така тя беше може би на година и половина две . Икато при тебе бабите се намесиха , само че тогава нямаше откъде да прочета нещо по въпроса . И взех че послушах бабите и сгреших . Като я видех я вдигах , по късно като порасна повече даже и се карах .  Резултата беше че тя започна да се крие .И когато понякога я сварех  се стряскаше , гледаше ме виновно , затвори се в себе си и ми отне доста време да преодолеем това положение . В началото започна както казваш ти , после започна да си стиска краката , ставаше вир вода , цялата се зачервяваше . Но постепенно отшумя и може би вече година не съм я виждала / може и да се крие незнам , но то се разбира дори и да не я видя в момента /
  Моят съвет е когато я видиш да и отвлечеш вниманието като си съвсем спокойна / ако можеш / , да не я стряскаш или да и се караш . Този период отминава . Аз имах чувството че колкото повече се карам става по лошо .
  Сега най - вероятно ме чака същото нали имам пак момиченце , но след това което изчетох и в този форум / някъде имаше статия за онанизма при децата / и другаде , стигнах до извода че онанирането при децата е нещо нормално . Най - вероятно и ние сме правили така  , а и бабите и т.н.
  Горе главата и не се давай на бабите . Не прави моята грешка .Това е част от природата ни .

 newsm10

# 13
  • Мнения: 46 492
А на каква възраст започнаха? Чела съм за това, но не мислех, че процента е толкова висок.

# 14
  • Мнения: 7 821
Според мен това е съвсем нормално, а на майка си кажи да си гледа работата  Wink. ЕТО повече по въпроса и ТУК нещо интересно.
Успех

Общи условия

Активация на акаунт