Кьм кого мога да се обьрна при проблем с детската ясла

  • 2 392
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Здравейте !!!Моля да ме извините ако не сьм видяла подобна тема ,но това което срещнах или беше стара тема или не намерих подобна.Моля кажете какво бихте направили в случая? Искам да споделя с вас ,един пресен случай т.е. нашия.Детето ми е родено на 7.01.2006г.и от както е навьршило 1 г подавам молба за ясла ,но уви. На 17 Ноември звьни дом.тел.-вдигам го :"здравеите г-жо ,майката на Ева ли е?-детето ви е прието обаждаме се от 5-та ясла(сьщтата тази ж която сьм подавала молба);заповядаите при мен да ви обясня какво трябва да подготвите".Да ви кажа много ,много се
зарадвах и трьгнахме веднага да правим изследвания . Имахме уговорка с г-жа Георгиева (директорката),преди да са готови изследванията да и занеса служебна бележка и копие от ваксините на детето.До тук  добре.Отивам да нося тези документи посрещна ме една друга г-жа понеже директорката я нямало  и знаете ли какво детето ми навьршва Януари 3 г  и тя ми каза :"оо Георгиева сигурно се е заблудила вие не сте за нас а  за градина ".Започнах да обяснявам че молбите за градина се подават в годината в която детето навьршва 3 г.,а приемите са Юни и Септември.Последваха реплики от  рода на :ама вижте то тук на вашето дете няма да му е интересно (аз казах че и тези 6 мес. ще са ми от полза),то детето ви  сигурно не носи памперс(което е така),тук са само бебета,така вие може да сте благодарна за тези 6 мес.но за детето ви това няма да е добре(започна да звьни на директорката ,тя обаче не си вдигна телефона).И в заключение каза:"ако в наи -добрия случаи реши Георгиева да го приеме ,няма да е за повече от 6 мес.но се сумнявам  в това ,обадете се в Понеделник  т.е. утре и ще ви кажа има ли смисал повече да идвате".Моля  кажете ми вие какво мислите и кьм кого евентуално бих могла да се обьрна? #Cussing out #2gunfire

# 1
  • Мнения: 14 133
Обърни се към съответните служби в общината по местоживеене.  Peace
Успех!!!  Praynig

# 2
  • Мнения: 9 814
Детското заведение само ясла ли е, или е ОДЗ, т.е. има и ясла и детска градина.
Ако е само ясла те са на подчинение на МЗ, ако е ОДЗ се обърни към инспектората по образование.
И при двата варианта обаче, ако съм на твое място отивам при районния кмет.

# 3
  • Мнения: 2 821
Започнах да обяснявам че молбите за градина се подават в годината в която детето навьршва 3 г.,а приемите са Юни и Септември.
Това може и да важи за ОДЗ, но за самостоятелна детска градина, тук при нас - не. Молби са подават поне една година преди детето да тръгне, въпреки съществуваща наредба. Почти същото е и с детските ясли.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 212
Гони директорката до дупка! Разбери кога е на работа и отиди да говориш лично с нея!
На мен се опитаха да ми правят подобни номера разни служителки, ама не мина.
Освен това, след като сте приети в яслата, е сигурно, че ще отидете и в първа група.
Ако не стане с дикекторката - иди се оплачи в общината.

# 5
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
към отдел просвета в общината   Hug

# 6
  • Мнения: 3 456
Ами, говори утре с директорката. Може да не се е заблудила, все пак.

# 7
  • Мнения: 88
Здравейте момичета!!! Благодаря Ви искренно за сьветите newsm51.Все пак ,в крайна сметка ,вь просната г-жа с особенна любезност ни прие документите -нямам представа на какво се дьлжи!?Обадих се на директорката и тя ми заяви че дьщеря ми се води на ясла от мига ,в който сам ги подала ,дори платих 40лв. капаро=>странното atwork в момента ми е защо само ще се води на ясла а физическото присьствие на детето ще е след 10ина дни(в смисал цитирам директорката:"водите се на ясла от мига на подаване на документите ,но физическото присьствие на детето ще го уточним,ще ви се обадя по тел. кога да го доведете ","зависи от адаптацията на децата които са преди вас".Вие чували ли сте ,за такава практика? Благодаря Ви още ведньж! smile3525

# 8
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Нещо ми се струва че куцав цялата тази история,но то ще му излезе края наяве.Важното е сега мила детенцето ти да се адаптира към новата среда без проблеми...и дано не боледувата често....успех bowuu

# 9
  • Мнения: 88
Надявам се и аз наистина да се адаптира бьрзо малката ,по принцип е доста общителна ,но знае ли човек.Все още чакам да ми се обадят от яслата за така нареченото физическо присьствие .Ще ги почакам  още малко и ще им звьнна аз.Само не ми допада нещо ,споменаха че тези дни на през които ще чакаме да ни се обадят ,ще трябва да ги заплатим-ето това хич не ми е ясно защо ,но ще питам като му доиде времето.Детето ми не е ступвало в яслата а на какво отгоре ще трябва да им плащам незная -сигурно имат разумно обяснение :roll ooooh!

# 10
  • Мнения: 88
В Понеделник сме на ясла за пьрви ден Simple Smile.Обадиха ни се все пак Wink.Говорих с една от майките ,на която детето и посещава сьщата ясла"Чуден свят" ' та тя каза :'Не задьлбавай  много с директорката ,защото е пьрва братовчетка на Кирил Йорданов и никой нищо не мойе да и каже" newsm78 а на вас благодаря още ведньж  bouquet

# 11
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Това за капарото си е нормална практика и при нас е така.Тези 40 лв се връщат след отписване на детето от градината.

# 12
  • Мнения: 88
Да за тези 40лв ми обясниха като ги внасях ,говоря за 10ината  дни през които чакахме да ни се обадят за да ми кажат кога да си заведа детето, за тях ми споменаха че ше трябва да заплатя, Rolling Eyes  това не ми е много ясно!?

# 13
  • Мнения: 139
Това дане е някакъв вид"ДАРЕНИЕ" за това ,че са приели детето?????Ако е така пак евтино си минала.

# 14
  • Мнения: 88
Не сам за 10 нито за 20 лв,вьпросьт ми е принципен.Утре ще го задам на директорката.Сега пьк следва седмица по седмица водене на детето за час ,после за 2 и така докато се получи пьлния ден.Нямало значение че детето не плачело,това бил правилника така могат да минат поне 2 месеца докато изпьлняваме правилника,а през тва време ще си плащаме цялата такса нищо че седим за по 1-2 без порцион естествено,общо взето сьм изумена от всичко това което става в една обикновенна ясла а какво ли е в някоя по голяма институция Sad-пьлен хаос цари  навсякьде май.

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 22:46 от dimanna

Общи условия

Активация на акаунт