КАК ПЕРЕТЕ ПУХЕНИТЕ ВРЪХНИ ДРЕХИ

  • 32 645
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
МОЛЯ ви споделете как перете пухените си дрехи .
Казаха ми ,че при пране слагат в пералнята няколко топки за тенис на корт,но
аз немога да си обясна принципа . Прдпочитам да го изпера в пералнята отколкото да го дам на химичесто.

# 1
  • Мнения: 3 521
Ще си разбиеш барабана на пералнята с тези топки.
 Пера ги на най-бързата програма, после "простирам" в легнало положение и с ръка "разчепквам" пуха по няколко пъти докато съхне. Дрехата се обръща на всеки 5-6 часа, за да съхне равномерно и да не се степва допълнително перушината.

# 2
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Само на химическо...и якета,и възглавници,завивки...всичко на химическо,въобще не бих рискувала да ги пера в пералнята... Naughty

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 10:20 от ahasver

# 3
  • Мнения: 164
Ако имаш предвид пухени пуловери:задължително с препарат за вълнени и деликатни тъкани,омекотител и центрофугата на не повече от 400 оборота.А ако ства въпрос за яке с пълнеж от пух-гъши същите препарати,но без центрофуга накрая само изплакване,и сушиш пуловерите на закачалка а якето хоризонтално.
Трябва да се внимава с количеството препарат-не повече от указаното инъче рискуваш след като изсъхне да е на петна.
И температурата не повече от 30 градуса.

# 4
  • Плевен
  • Мнения: 250
Веднъж не се бях замислила и пуснах якето в пералнята, не бях прочела за тенис топките. Като го извадих ми идваше да ревна, целият пух беше станал на топки, изглеждаше ми че от якето вече нищо не става. Но като почна да съхне видях надежда, постоянно разчепквах пуха и го въртях напред назад, ама голяма играчка - цяла седмица. Затова по-добре на химическо чистене. И да се четат етикетите.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 508
Давам си якетата на химическо пране, а там ми го пускат на обикновено Mr. GreenНе смея да ги суша в нас.Там се сушат много бързо,макар че за първи път като си дадох якето ,направо ми призля.Беше цялото степано, сама съм му дърпала перата.Напоследък са се специализирали в сушенето, казват, че имат специална машина, която е предназвачена за подобни дрехи.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 7 690
Миналата зима имаше същата тема.Пера всички "патки" Grinning Grinning Grinning Grinning-термин измислен от дъщеря ми в пералнята на програма за ръчно пране.Ако якето е светло и има очевадна мръсотия по яка и маншети натърквате задължително с някакъв течен претарат замърсеното предварително.Ползвам само нещо от сорта на PURLAN-никакъв прах и никакви омекотители.Пране на 30гр.,центрофуга не повече от 800об. и после в сушилната на деликатни тъкани.След прането перушината верно е степана ама после в сушилната си се оправя сама.И пак подчертавам-течен перилен препарат и никакви омекотители защото в противен случай стават на петна. Успех!

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 19:05 от prinzesata

# 7
  • Мнения: 225
 с Первол (малко коли4ество) , на програма за ръчно пране, мин. градус.

# 8
  • Мнения: 581
 Всичко пера в пералнята на подходяща програма и с подходящ препарат.Не съм имала никакви проблеми за сега.

# 9
  • Мнения: 63
Топките за тенис се слагат при сушене в сушилнята!!! Аз така си пера пухените якета. Пера на 30 градуса, задължително с течен препарат. Омекотител не слагам. А топките в сушилнята при сушене разбиват и разпределят хубаво пуха и якето става пухкаво, а не степано! За да ви се изпере добре пухеното яке и да не става степано, спазвайте това.
1. Перете го само с 1 хавлия в пералнята!
За да не се намачква и степва пуха, якето се пере самостоятелно, но ако е много мръсно за да се изпере добре трябва да има търкане с друга дреха. Затова оптималният вариант е една хавлия.
2. Перете задължително с течен препарат.
3. Не използвайте омекотител.
4. Сушете задължително в сушилня с топки за тенис, иначе ще остане на топки.

Ако не можете да изпълните всичко това в къщи по-добре го дайте в пералня. Това е моето лично мнение!

П.С Също много важно нещо! Ако случайно якето ви има някъде дупчица по-добре я зашийте преди да го пуснете да се пере! Има голяма опасност пуха да излезе от там. Независимо от големината на дупката!

# 10
  • Мнения: 2 477
Винаги съм прала пухените ни якета в пералнята на 30 С с центрофуга.
Проблем не съм имала никога.

# 11
  • У дома !
  • Мнения: 700
Веднъж изпрах две пухенки в пералнята,а после едвам ги оправих......чаках ги да изсъхнат повече от седмица.....дори накрая използвах сешоара....беше кошмар.....от тогава ги давам на химическо и съм много доволна...бързо и лесно Naughty

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Както и да ги пера и суша после следва дъъъълго ръчно разчепкване!

# 13
  • Мнения: 114
якетата се перат в пералня и след това се сушат с топките за тенис в сушилня.Аз лично нямам такава и нося якето  при сестра ми .Без сушилня нищо не става не може да бухне както е било преди!!!

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Имам яке с пух вътре от 2003 година е. Embarassed Пера в пералнята на ниски градуси и после суша на закачалка. Имам сушилня, но не съм го сушила там. За толкова години нищо не ну се е случило, като ново е. Дори и днес съм с него.  Blush Една от най-сполучливите ми покупки.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт