кога се нормализира менструацията след раждане

  • 1 012
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Когато родих първото дете липса на менструация не забелязах,но след второто раждане като ми спря първоначалното кървене менструация не се появява.Детето ми е вече на 4 месеца и аз си чакам,  но без резултат.Чувала съм и при други да е така , но дали е нормално и до кога?Моля споделете при вас как беше.   БЛАГОДАРЯ!

# 1
  • Мнения: 923
И след двете ми раждания менструацията ми дойде след 4 месец и след това беше много нередовна докато не спрях да кърмя.

# 2
  • Мнения: 1 353
Нормално е.Спокойно.Може и 7-8 месеца да ти се забави особено ако кърмиш.А 4 си е съвсем нормално Peace

# 3
  • Мнения: 9 814
Зависи и дали кърмиш.
При мен дойде 6 месеца след раждането и се нормализира едва след като спрях да кърмя- година след раждането.

# 4
  • Мнения: 3 929
При всеки е различно. Явно е обусловено от много неща. на мен ми дойде 4 месеца след раждането и още кърмех.

# 5
  • Мнения: 45
7 месеца след раждането

# 6
  • Мнения: 117
Само на кърма сме и на нищо друго.Струва ми се много странно,макар че една позната седми месец няма менструация.На първото раждане пък изобщо не знаех, че е нормално такова закъснение.Може би защото съм нямала този проблем. newsm78

# 7
  • Мнения: 4 335
Сьвсем нормално е,особено щом кьрмиш.
На мен все още не ми се е нормализирало.

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ами няма точно период. Това до колкото знам се нарича лактационна аменорея и при някои продължава година и половина, даже две. Дължи се на хормона, който предизвиква произвеждането на кърма. Когато нивото на този хормон - пролактин, спадне, започва овулация. Това кога ще се възстанови цикъла зависи от кърменето. За да няма менструация кърменето трябва да е на интервали не по-дълги от три часа и да е постоянно, тоест част от храненията да не се заместват с АМ. За това горе долу през периода когато започне захранване или се премахне нощното хранене, се появява менструация. Защото нивата на хормона намаляват и цикъла се нормализира постепенно. За това, лекарите препоръчват и предпазване от забременяване през този период, тъй като не е 100% сигурно, дали кърменето е на три часа и дали не е настъпила междувременно овулация.
Все пак нивата на хормона при всеки са различни и за това и периода е различен. Но горе-долу това е накратко, което знам.

# 9
  • Мнения: 2 336
Аз също смятам че няма точно определен период, 1,5м.  след раждането все още не ми се е нормализирал цикъла  CrazyНе кърмя. И докога ще продължи и аз не знам  #Crazy

# 10
  • София
  • Мнения: 4 575
Първото го кърмих 9 месеца. Дойде ми като спрях кърменето. Не мога да кажа дали щеше да се нормализира, щото ми дойде веднъж и забременях с второто. Crazy

# 11
i dvete deca gi kurmix do godinkata.sled purvoto rajdane mi doide edin mesec sled kato sprqx da kurmq.be6e kato po 4asovnik bez nikakvi anomalii.sled vtoroto rajdane mi doide nqkolko dni predi da spra da kurmq,no ve4e po4ti nqmax mlqko 4e malkata bozae6e samo ve4er.su6to zapo4na suvse redovna menstruaciq.VNIMANIE:mnogo maiki si mislqt 4e kato ne im idva nqma da zabremeneqt i ne se pazqt.ne si pravete ilyuzii.mnogo deca sa za4enati ot takova nevejestvo.ne se pritesnqvaite ,4e ne vi idva po vreme na kurmene,ako vzemate predpazni merki. e.....tova su6to e vqrno,4e te vsi4ki sa samo 99,9% sigurni,no....nadqvam se da ne se sre6tate s 0,1% estestveno ako ne jelaete.uspex KURMA4KI-4e te ve4e sa na iz4ezvane.a ne znaqt kakvo propuskat

Общи условия

Активация на акаунт