Кръв по изпражненията на 3 годишно дете!

  • 14 742
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 942
Днес Ники след гдадината каза, че я приболяло коремчето и седна на гърнето. Изака нормално ако по цялата дължина на което се виждаше кървава диря.

Много съм притеснена. Имал ли е някой подобен проблем? Какво се е оказало? Колко често имахте проблема и въобще кажете повече какво и как е било при вас?  Praynig

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Ясна червена кръв, неразмесена с акито? Ако е така, вероятно причината травматична и е свързана с частите на червото в областта на ануса. Заведете детето на лекар - детски хирург да я прегледа. Почти сигурно е, че не е нещо сериозно.

# 2
  • Мнения: 1 942
До колкото видях кръвта не бе размесена с акото, но имаше и такава на нишки в началото и повече към края.

Как протича един преглед при детски хирург?
За нас прегледа при лекар е дота "бурно" преживяване - не дава да я пипнат!

# 3
  • Мнения: 1 942
Вчера е изяла няколко фъстъка. Възможно ли е те да причинят такава реакция? Или да одраскат лигавиците или ануса?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 783
Не е много вероятно да е от няколко фъстъка, но пък зависи. Асо не ги е била сдъвкала добре, не е невъзможно. Ако е склонна към запек, ако ака по-твърдичко, може да се е получило някое охлузване на лигавицата на ануса.
 

# 5
  • Мнения: 1 942
Не запек няма, но определено не ги дъвчи добре фъстъците. Не изключвам и вероятността от алергия към фъстъците ...

# 6
  • Мнения: 250
И моят син беше така преди 2 седмици - няколко дни подред следи от кръв, но при забърсвате с тоал. хартия. Бях силно обезпокоена и звъннах на педито, но тя ме успокои, че е от твърдото ако / беше запекан в интерес на истината/. Наблюдавах го цяла седмица  и увеличих течностите и всичко отшумя. Обезпокояващо е ако изпражненията са смесени с кървава слуз. Тогава изследване задължително. 

Общи условия

Активация на акаунт