Болки в гърдите

  • 914
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте!
Преди около месец се завърнах от чужбина и почти веднага отидох на лекар защото докато бях там открих на лявата ли гърда някаква малка бучка която много ме притесни.По принцип гърдите си ме боляха преди менструация което си е съвсем нормално но в последните месеци усетих постоянни болки в едната гърда.Бях си правила профилактични изследвания преди година и половина и тогава лекарят каза че всичко е наред.Но сега след като личната ми лекарка ме изпрати първо на хирург не знам защо,се оказа наистина че имам някакво образование.Хирургат ме изпрати на мамография за по сигурни резултати но тя не показа някакви изменения всичко е в норма.Пих антибиотик и витамини и се мажа с един мехлем.Но ме притеснява факта че хирурга иска да отстрани проблема чрез операция а на мен сякаш ми се иска да отида с изследванията до специалист онколог.
Моля ви дайте ми съвет как би трябвало да постъпя защото съм притеснена и ми се иска да знам кое е най удачно веднага да се подложа на операция или да търся и друго мнение.
С най добри пожелания  Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 783
Ако има бучка, боли те и лекарите ти нямат точна диагноза, отиди на мамолог - онколог. Те са достатъчно опитни да преценят имаш ли проблем, има ли нужда от допълнтелни изследвания, биопсия и т.н. Разчитането на мамографията, както и на всяко друго изследване  евъпрос на субективизъм, познания и опитност.

Къде  е образуванието, има ли увеличени лимфни възли?

# 2
  • Мнения: 17 546
Не може да няма конкретно заключение какво представлява бучката и докторът ти да иска да я премахне оперативно. Направи както те съветва Имелда. Трябва да се направи биопсия, ако преценят онколозите! И не си поставяй сама диагнози, за да се стресираш допълнително. Може би е просто фибром, но това ще кажат само при обстойно изследване на бучката. Успех!

# 3
  • Мнения: 9
Благодаря ви за бързото откликване.
Бучката е в задната част откъм подмишницата.
Днес след обяд отидох при лекаря си и той ме увери че няма за какво да се притеснявам излишно понеже от прегледа установява,че няма вид на злокачествено образование но единственият начин да се установи със сигурност това е да се отстрани и да се изследва.

Общи условия

Активация на акаунт