Приятел/к/и

  • 4 070
  • 43
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 987
Момичета, би ми било интересно да науча и вашите разбирания за приятелството...Имам една дружка, с която сме приятелки вече много години - над 15. Много е готина, много я обичам и ценя като човек. Но.... Често ми се сърди за щяло и не щяло. Не е по повод на казани от мен думи, а по-скоро защо не съм й се обаждала 1 седмица, примерно, или защо съм излизала с някои приятелки, а с нея не.... Това в период, в който тя беше заета до късно вечер и ми го е казвала многократно, както и многократно ми е отказвала на предложения за кафе. Като ви разказвам за тези отношения, предполагам, че оставате впечатление, че говоря за тинейджъри, ми не - и двете сме над 30. Откакто съм се омъжила положих специални усилия да не се чувства самотна, постоянно я каня вкъщи, основно уикендите, тъй като през седмицата ни е трудно да си напаснем програмите. Мъжът ми също се отнася добре с нея, винаги си клюкарстваме само двете, той не се меси, зяпаме женски филмчета и т.н. Моята приятелка няма мъж до себе си и заради това полагам такива усилия да не се чувства кофти заради това, че се омъжих. На всякакви мероприятия, които правим, тя винаги е сред поканените. 
В момента пак ми е сърдита за нещо, усещам го по отношението й. Обаждах й се на няколко пъти по телефона, но тя все ми отговаря едносрично, студено...Честно казано дори и не мога да се насиля да я питам къде я стяга шапката, защото малко тези отношения започват да ми се струват странни...Странни ми се струват, защото аз самата много трудно се сърдя чак толкова, че да не говоря на някого или да се държа по този начин. И обикновено, за да реагирам така, означава, че човекът е преминал всякакви допустими граници ...Та как бихте коментирали и постъпили на мое място?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Тайната женска завист (която дори и не осъзнава, но й променя отношението към теб), че ти имаш мъж до себе си, а тя не. Тоест, чувства се неоценена като жена.

А защо не я запиташ някой път по конкретен повод защо се държи сякаш ти е сърдита, кажи че усещаш някакво различно отношение и попитай да не би да си я обидила с нещо ?

# 2
  • София
  • Мнения: 7 987
Защото изхождам от характера на предните сърдения - не съм се обаждала, не съм я канила да се виждаме, а съм излизала с други приятелки през това време; докато учехме още - не съм й помогнала за решаването на едни задачи, когато тя не си беше научила теорията... и все такива... Някак си ми е непривично да се оправдавам като ученичка. В някакъв момент започнах да се питам и доколко всъщност това е нормално.... Вярно, че е доста изнервена по редица причини, но някак си почвам да се чувствам сякаш ми е дала 5 бона, а аз не съм й ги върнала...метаболизирано, разбира се.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Само недей да се чувстваш виновна за това, което имаш, а тя няма.

Имах подобен случай с приятелка, която я мързеше да учи, не излизаше да контактува с хора, нямаше други приятели освен мен, и веднъж в един разговор изнервена ми каза: "Да, тебе ще те приемат да следваш висше образование, винаги ти е вървяло", като си намерих гадже, дойде да ме моли да я запозная с някого и т.н. тя самата ми се извини после за тези нейни изблици, аз я разбирам, но отношенията ни не са такива, каквито бяха, тоест по някакъв начин тя ми падна в очите с това. Продължаваме да се виждаме и чуваме, но не е като преди.

Та исках с това да кажа, че ти си прави каквото смяташ, че трябва, не се чувствай виновна, а ако е дошъл момента да се раздалечите и да се прекъсне това приятелство, ами какво да направиш - приятелството не е насила или по навик.

# 4
  • Мнения: 1 432
Явно е тежък характер  Wink Или пиатш направо какъв  е проблема , или се разсърди - отговаряй едносрично и студено  Whistling........като в детската градина  Wink

# 5
  • Мнения: 4 187
Когато имам проблем с приятелка се обръщам директно към нея, за изясняване на отношенията. Може да е дребно недоразумение, може да е сериозен въпрос, не искам да гадая, да обсъждам и да се чудя!
Като не можеш да се насилиш даже да я попиташ, преустановявай отношения. Тя явно си е такава, ти явно не го приемаш. Няма какво да се мъчите и двете.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Но не е уместно просто ей така да преустанови отношенията си, тоест наложително е да покаже, че има проблем, че нещо я дразни, пак трябва да се мине поне през един разговор между двете.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 987
Явно няма да мина без разговор, ясно. Но е дразнещо все да се обяснявам с някой, който все обиден.от мен...Това имах предвид...Предното сърдене беше от пролетта и някак си започвам да се озадачавам аз ли съм най-черната...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Явно няма да мина без разговор, ясно. Но е дразнещо все да се обяснявам с някой, който все обиден.от мен...Това имах предвид...Предното сърдене беше от пролетта и някак си започвам да се озадачавам аз ли съм най-черната...

Ако си "Най-черната", то всички ще се държат към теб така. Щом е само един човек, значи в него е проблемът.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 987
Не ми е известно да има други оплаквания... Laughing Както споменах, аз съм доста непретенциозна в отношенията с приятелите и не ми се е случвало да изпадам в такива дилеми с други...Това беше и причината да искам мнение тук.

# 10
  • Мнения: 1 763
Ами някои хора просто са с тежък характер, а други с са злобни, завистливи или интриганти. Ако  приятелката ти е само с по-труден характер, по-добре намери начин да се разберете. Ако е от втория тип,няма да загубиш, ако прекратите отношенията си. Аз също съм имала такъв тип приятелки. Първата, с тежкия характер, не я заменям за нищо. Дори ще ми липсва, ако се промени. С другата, с която наистина сме били приятелки много дълго време, умишлено не контактувам от почти 3 години.

# 11
  • Мнения: 2 448
Хич не се учудвам. На мен приятелката, която смятах за най близка, отказа да се вижда с мен, в момента в който родих, защото тя има проблеми с това да забременее , а много иска, а аз забременях не планувано. За няколко години сме се видели 3-4- пъти и то по моя инициатива с много настояване, накрая се отказах, макар че още ми е мъчно. Та ние преди си знаехме и кътните зъби, тя дори се цупеше, ако не и се обадя един ден.
Така, че проблема със сигурност не е в теб, а в приятелката ти.

# 12
  • Мнения: 919
Хич не се учудвам. На мен приятелката, която смятах за най близка, отказа да се вижда с мен, в момента в който родих, защото тя има проблеми с това да забременее , а много иска, а аз забременях не планувано. За няколко години сме се видели 3-4- пъти и то по моя инициатива с много настояване, накрая се отказах, макар че още ми е мъчно. Та ние преди си знаехме и кътните зъби, тя дори се цупеше, ако не и се обадя един ден.
Така, че проблема със сигурност не е в теб, а в приятелката ти.
По същата причини загубихме много близко приятелско семейство.Те нямат деца и ходехме винаги на гости у тях без нашите деца,за да не се чувстват некомфортно.Само веднъж се наложи да отидем с каката преди мнооого години,малката не беше родена.Когато пък забременях с второто  и тя ме видя с коремче,не знам коя от двете ни се почувства по -кофти!Винаги ще си спомням тоя момент ,направо се почувствах като предателка,колкото и смешно да звучи.И не знам как ,но постепенно започнахме да се виждаме все по-рядко и по-рядко и накрая съвсем спряхме.И много съжалявам за това. SadТолкова приятно си изкарвахме заедно !
Та искам да кажа поговорете си двете.Според мен не трябва да се разваля истинско приятелство само заради това,че ти си семейна,а тя все още не е.Още повече,че истински приятели трудно се намират.

# 13
  • Мнения: 1 447
От приятелството по-хубаво  няма,а като знам в днешно време колко трудно се намират истински приятели.Не мисля,че ти си черната във вашите отношения.
Ти си постъпвала доста толерантно спрямо нея.Въпреки,че вече си омъжена не си я забравила,за това седни и поговори с нея.Кажи й какво те дразни в нейното поведение това,че се сърди за дребни работи и т.н ,ако нещо я дразни в теб нека и тя го сподели.Няма смисъл да си мълчите като ученички и да се сърдите за глупости.От проведен разговор между вас двете по-добро решение няма.

# 14
  • София
  • Мнения: 397
 Не бих поддържала приятелство с такъв тип човек. Остави я да се сърди колкото иска, ако държи на теб, сама ще ти звънне. Защо все ти да я търсиш и да се обясняваш? Нали вече си се пробвала, сега топката е у нея, а ти си пас.

Общи условия

Активация на акаунт