Защо не спи бебе на 27 дни?

  • 1 922
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Глупав въпрос, или може би аз не съм в ред...
Мислех, че нямам достатъчно кърма, все още се притеснявам, особено от следобяд нататък. Стефи за 3 седмици наддаде 510 грама, разлика от теглото при изписване - роди се 3250, изписаха ни след 2 дни на 3000, на 20 ноември беше 3510. Пълни памперсите... но почти не спи. В началото нощем ядеше 2 пъти, станаха 3 а сега и 4 - но будува много. А денем е на ръце почти, дори и тогава не заспива а е изморен. Храним се на 2 часа, но напоследък по-често - в общи линии ме използва за залъгалка. Ясно е, че не мога да очаквам да спи 10 пъти, но не знам как да го приспя наистина!!! Повивах му ръцете, топла бутилка до корема, оставям го уж заспал и ... нищо. В татко си успява и да задреме пак, но в мен трудно - сигурно му мириша на мляко, а и се изнервям, знам ли...
Факт е, че не спя и аз, днес и темп. вдигам от преумора...
Има колики, още се лутам какво да му давам и дали има смисъл въобще.
напоследък ако не суче със затворени очи е доста нервен - плюе ме, дърпа и се извива - това след 16 ч нататък, затова се чудя дали ми стига кърмата. но нощем е ужас, а имам и друго дете, което не искам да слуша крясъци и да не спи. Тикам да суче, не иска залъгалка обикновено. но после всичко отначало. Дали просто е прекалено силно зависим от присъствието ми?или аз го свикнах да го кърмя за всяко нещо?
как е при вас, как да организирам деня поне малко за да не се разболея? или просто трябва да чакам...

# 1
  • Мнения: 2 616
Ели, да ти е живо и здраво детето първо  Hug
Имам чувството, че си "позабравила"какво е с малко бебе у дома, не всички спят блаженно за съжаление. И аз като родих и все се питах, "Абе, къде ги тия бебета дето спели, ядели и толкова", моето крещеше и мрънкаше постоянно, това е-различни бебета, различни нрави.
Освен това имам едни подозрения, че имате твърде неприятни и силни колики, затова детенце има нужда да суче постоянно, не те използва залъгалка, просто миризмата ти,топлината ти,млякото ти го успокояват и му помагат да се чувства по-уютно и желано във все още непознатия му и "чужд" външен свят.
Как сте с памперсите, пишка, ака редовно? Гледам, че добре наддавате, поздравления  Peace
Имай предвид, че коликите са най силни в интервала 16-18ч, така че това е възможна причина за "бутовете"

Храните се често, интервалът от 2 часа е приблизително идеален, за бебето Simple Smile, за щото кърмата се усвоява изключително бърза за разлика от АМ, така че 10-12 хранения за денонощие не трябва да те притесняват, както и нощните ставания-изключително кърмените бебета си запазват доста дълго време нощното хранене. Доста майки си "улесняват" живота като спят заедно с децата си, така не стават нощем от топлото легло, за да ги нахранят, не се притеснявай, че ще го "свикнеш" бебето,  когато станат по-големи им става тясно при мама и тате и сами се изнасят  Peace

Планът да "оцелееш" първите месеци с кърмаче е:
1.Помощ от таткото, нека те отмени да поспиш малко. Ако двата часа  между кърменията не ти стигнат, можеш да изцедиш малко кърма и да я даде на детето с шише, лъжичка или чашка. Ако избереш такъв вариант, ще ти покажем после как става номера-за един-два пъти няма да се отбие детето.
2.Купуваш си слинг. Слагаш бебето вътре и си вършиш всичката останала работа. Така детенце хем е сгушено в теб, хем суче на поискане, хем ще е далеч по-спокойно като му мирише на теб и чува сърцето ти постоянно.
3. Опитай да спите заедно. Ще си спестиш "разходките" за кърмене нощно време, с времето ще се научиш да го кърмиш спейки, повярвай ми  Peace
4. Разходките на чист въздух облекчават коликите. Както и чаят от анасон (действа и лактогенно  Peace) и копър,които ти пиеш. Детенце, ще поеме каквото му трябва през кърмата ти. Можеш да опиташ и с капки Колиф.
5. И изпий един чай от маточина с мед, ще ти помогне не само да се отпуснеш малко, но и да поспиш хубаво. Heart Eyes

Нацелувай мишката и горе главата, ще се справиш  Hug

# 2
  • Мнения: 214
Благодаря за поздравите Simple Smile
лошото е че в мен не се успокоява особено, а не мога да го кърмя без да спирам. И на практика той суче 40-50 минути, понякога и час - суче силно казано, бях пускала тема вече, че началния теч на кърма е съвсем кратък... а после имам чувстваото че просто дърпа напразно... а следобяд става и нервен, дано да не остава гладен само... Мисълта ми е, че двата часа не са два часа пауза, а по-малко от час. Първите дни бях забелязала, че честото кърмене - например през половин час - му докарва болки в сорема, но не беше такова чудо в никакъв случай...
Как кърмите легнали?? Аз пробвах в родилния още, нещо не ми е много удобно, но явно ще трябва да се науча. Само че не знам как ще става прехвърлянето от другата страна, защото кърмя от двете гърди. Но ще опитам Simple Smile Иначе той спи при мен на спалнята, първите дни го вземах от неговото легло, но успявах да го пренеса заспал после, а сега не става...
Не мога да се цедя Sad Разни приятелки ми даваха акъл да се цедя след почти всяко кърмене, но първо аз кърмя често, второ след хранене се гушкаме и въобще не мога да стана Sad Та се отказах от цедене. С каката като отказвахме нощното хранене съм пробвала да цедя нощем, ми само тогава ставаше нещо, иначе след ядене - нищо! Аз затова с нея се заблудих, че нямам кърма и бяхме 10 месеца на смесено хранене. И тя ревеше много, но чак такова нещо не съм виждала като Стефи Sad
Колиф капките - пробвала ли си ги? Вчера четох за тях, доста са скъпи, но ако има ефект ще купуваме! Аз тази вечер давах Хамомила 200 СН, ами пак си плаче. Ентерокинд давах пради, но не забелязах кой знае какъв ефект, а и в началото коликите не бяха толкова силни!
Правя си чай от маточина в момента Simple Smile
Слинг имам, тази вечер ще ми правят инструкция как да го слагам в него, че не се справям особено добре.
Дано тази вечер спим малко по-нормално, въпреки че се съмнявам.

# 3
  • София
  • Мнения: 40
Здравей!  Peace Първо ти пращам един линк за слинг шал http://www.estetica-sling.ru/instructions/ дано да ти помогне! Аз доста кърмя легнала. Лягам на една страна, бебето и него го слагам срещу мен- корем до корем и му давам от долната гърда. Като заспи си спи където си е  Wink  като се събуди го прехвърлям от другата страна и отново му давам долната гърда. Взе ми си повече възглавници и си подпри главата както ще ти е удобно, сложи и зад гърба на бебето за да си спокойна, че няма да се изтъркули на някъде. Слагам и една пеленка под бебето, за да попива, ако потече кърма. Хубаво си решила да не се цедиш. Изцеждането води само до проблеми- хиперлактация, изцеждане на задното мляко и пр. Важно е бебето да достига до задното мляко. Първо изсуква посъбралото се мляко, после суче известно време все едно на празен ход и млякото пак потича, ще разбереш по това, че чуваш как гълта. Това може да стане 2-3 пъти на едно хранене. За да стимулираш рефлекса за потичане на млякото можеш да приложиш компресия на гърдата- притискаш силно, но не да те заболи, гърдата с палеца от едната страна и с другите пръсти от другата над линията на ареолата, после отпускаш.  Важно е и зърното да е захапано добре и да не разместиш това с натиска.  Съветът ми е да даваш на бебето да изпразни добре едната гърда преди да му предложиш другата. А двата часа включват и кърменето- 24ч :12хранения=2. Виж "библиотеката" там всичко е обяснено по-добре  Laughing. С времето всичко ще се оправи и ще ти стане мн. по-лесно. Желая ти успех!  Hug

# 4
  • Мнения: 214
Тази вечер се унася докато суче, спи 20-30 минути и кански рев после, пак кърмя... Така ли да правя?Възможно ли е да реве от глад?
Мъжът ми предлага тази вечер - след малко ще трябва да го къпем и да яде, а той яде и в момента и не знам дали ще имам кърма след половен час пак - да дам малко адапте и да видим дали ще кротне... Да пробвам ли? Започвам да се паникьосвам с това нон стоп кърмене дали е правилно, дали някога се нормализира положението...

# 5
  • София
  • Мнения: 40
Тази вечер се унася докато суче, спи 20-30 минути и кански рев после, пак кърмя... Така ли да правя?Възможно ли е да реве от глад?
Мъжът ми предлага тази вечер - след малко ще трябва да го къпем и да яде, а той яде и в момента и не знам дали ще имам кърма след половен час пак - да дам малко адапте и да видим дали ще кротне... Да пробвам ли? Започвам да се паникьосвам с това нон стоп кърмене дали е правилно, дали някога се нормализира положението...
Не се безпокой ще имаш кърма  Simple Smile. Гърдите не са устроени да "събират" кърмата, когато бебето ги стимулира, сучейки, се задейства рефлексът за потичане на млякото и така докато се нахрани...Кърмата е като сълзите като плачеш те свършват ли? АМ се усвоява по-бавно и вероятно ще се кротне. Може би бебето сега е във фаза на усилен растеж и затова иска да суче по-често. Дали яде достатъчно можеш да разбереш по изхожданията. Как са пелените? Пълни ли ги добре? Не разбрах дали даваш вода. Съветвам те да потърсиш и консултант по кърмене, например в Консултативен кабинет по кърмене в "Майчин дом"- записване на часове за преглед на телефона на кабинета: 0896 418 488  http://karmene.wordpress.com/. Може да пишеш на Бу http://missby.wordpress.com/qa/ и/или Хедра http://xedra.wordpress.com/Вашите-въпроси/. Вземи решение и се успокой, за да си добра кърмачка трябва да си уверена в това което правиш.  Peace

# 6
  • Мнения: 5 582
Честито бебенце !Да ви е живо и здраво Simple Smile
Върна ме в началото,спомням си моето дете как не спеше ,чудех се какво му има,преуморявах се и аз много .
И на мен ми минаваха мисли за АМ,даже и кутия си имах,но не се поддадох и не съжалявам.Кърмих 1г.3м.
Бебенцата бързо свикват на лесното (биберона) и това е първата стъпка към отбиването.
Потърси съвет от по-компетентните в кърменето,просто исках да ти кажа,че не си сама в неволята,стискам палци всичко да отмине бързо и скоро да се радваш пълноценно на съкровищата у дома
 Hug

# 7
  • Мнения: 214
Тази вечер се унася докато суче, спи 20-30 минути и кански рев после, пак кърмя... Така ли да правя?Възможно ли е да реве от глад?
Мъжът ми предлага тази вечер - след малко ще трябва да го къпем и да яде, а той яде и в момента и не знам дали ще имам кърма след половен час пак - да дам малко адапте и да видим дали ще кротне... Да пробвам ли? Започвам да се паникьосвам с това нон стоп кърмене дали е правилно, дали някога се нормализира положението...
Не се безпокой ще имаш кърма  Simple Smile. Гърдите не са устроени да "събират" кърмата, когато бебето ги стимулира, сучейки, се задейства рефлексът за потичане на млякото и така докато се нахрани...Кърмата е като сълзите като плачеш те свършват ли? АМ се усвоява по-бавно и вероятно ще се кротне. Може би бебето сега е във фаза на усилен растеж и затова иска да суче по-често. Дали яде достатъчно можеш да разбереш по изхожданията. Как са пелените? Пълни ли ги добре? Не разбрах дали даваш вода. Съветвам те да потърсиш и консултант по кърмене, например в Консултативен кабинет по кърмене в "Майчин дом"- записване на часове за преглед на телефона на кабинета: 0896 418 488  http://karmene.wordpress.com/. Може да пишеш на Бу http://missby.wordpress.com/qa/ и/или Хедра http://xedra.wordpress.com/Вашите-въпроси/. Вземи решение и се успокой, за да си добра кърмачка трябва да си уверена в това което правиш.  Peace

Хедра беше вкъщи, каза, че се справяме добре, но нещата от тогава се промениха... Посъветва ме ако ще се успокоя от това - да пробвам да си увелича кърмата с хомеопатия, запазих си час при лекарката ни хомеопат. Надявам се просто ако вдигна количествата кърма, Стеф да изяжда повече на едно хранене и да не яде толкова често - дали има логика в това???
Вода не давам, не иска, всъщност не иска и шише.
Памперсите - няма как да ги преброя напишканите, не ги сменям на всяко ядене, просто е безумно. Иначе ака почти на всяко ядене, някои от тях мъничко, други повече. И тук не мога да преценя дали е достатъчно обаче..
Ако правилно съм разбрала - кърма има винаги и по всяко време? А защо тогава повечето майки се чувстват по-добре, кърмейки на 3 часа и чувствайки гърдите си пълни и напрегнати? И ако винаги има кърма, как да разбера тогава кога да го сложа на другата страна? с Хедра слушахме и ме посъветва като не чувам вече никакво преглъщане да сменям гърдата, но пак казвам  - аз освен в началото и още 2-3 пъти след това за малко, не чувам нищо, а като стисна винаги пръска... съвсем се обърках.

Тази вечер не дадох АМ, но като го търкулнах на една страна, уж заспал се събуди моментално... ей с това не знам как да се преборя. Миналата нощ така изкарахме след всички хранения... реве, аз затискам с бибата с надеждата да се унесе, а той не я иска Sad Имам чувството, че никога няма да съм уверена в това, което правя, и все не мога да взема решение...

# 8
  • Мнения: 616
... Имам чувството, че никога няма да съм уверена в това, което правя, и все не мога да взема решение...
eli_max, не се тормози излишно!
Когато моето бебе се събужда, щом го отделя от себе си, аз правя така - просто го гушвам на една страна, както си лежим, и така продължаваме да спим. Не е идеален вариант, но поне може да си починеш. Щом се размърда, предлагам отново гърдата, обикновено след две-три засуквания пак заспива, аз си го понамествам, и продължаваме да спим.  Не се мъча изобщо да го местя, така само си разваляме краткото спокойствие.
Както ми каза една педиатърка в първия месец, когато се тревожех за всичко - Нямате проблеми, просто въпрос на време е да намерите общ език с бебето, да се опознаете, и да свикнете един с друг! Пожелавам ти да го намерите скоро  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 40
Казвам, че колкото повече и по-често суче бебето, толкова повече кърма се отделя. За 3-те часа забрави те са за АМ. Кърмата се усвоява за час и половина. Моето бебе вчера, например, е сукало 7-8 пъти и то 1-2 пъти през един час, нищо че е на 6 месеца. Гърдите се напрягат, когато не се изпразват често. Аз понякога забравям от коя гърда съм кърмила предния път- няма никакво напрягане. Като гледам добре се храни твоят момък  Laughing. Не го мъчи щом не иска залъгалка, нашите две така и не влязоха в употреба. Хедра добре ти е казала да следиш преглъщането, довери й се напълно, не се свени да я потърсиш пак за помощ.  Повтарям, че най-важното е да се успокоиш Hug.  За да не го разбутваш като е заспал го кърми легнала, както ти казах, като се отнесе пробваш лекичко да изтеглиш зърното и ако не се събуди изчезваш  Simple Smile. Стискам палци да успееш още тази вечер! Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 4 127
Най-голямото ми дете имаше жестоки колики и се държеше по същия начин. За следващите 2 ползвах/ползвам infacol. Струва 10- на лева и 1 шишенце стига за 15-20 дена.  Продават го в Англия. Във форума имаше една тема, в която майките продаваха останлите им шишенца. Ако искаш пробвай с него. Аз съм доволна. Но го давам постоянно от първата седмица след раждането до 4-тия месец.

Не въвеждай веднага АМ. Бебетата с колики сучат много, реват, а не са гладни.

Дано скоро да се успокои бебенцето.

# 11
  • Мнения: 2 616
Благодаря за поздравите Simple Smile
лошото е че в мен не се успокоява особено, а не мога да го кърмя без да спирам. И на практика той суче 40-50 минути, понякога и час - суче силно казано, бях пускала тема вече, че началния теч на кърма е съвсем кратък... а после имам чувстваото че просто дърпа напразно... а следобяд става и нервен, дано да не остава гладен само... Мисълта ми е, че двата часа не са два часа пауза, а по-малко от час. Първите дни бях забелязала, че честото кърмене - например през половин час - му докарва болки в сорема, но не беше такова чудо в никакъв случай...
Как кърмите легнали?? Аз пробвах в родилния още, нещо не ми е много удобно, но явно ще трябва да се науча. Само че не знам как ще става прехвърлянето от другата страна, защото кърмя от двете гърди. Но ще опитам Simple Smile Иначе той спи при мен на спалнята, първите дни го вземах от неговото легло, но успявах да го пренеса заспал после, а сега не става...
Не мога да се цедя Sad Разни приятелки ми даваха акъл да се цедя след почти всяко кърмене, но първо аз кърмя често, второ след хранене се гушкаме и въобще не мога да стана Sad Та се отказах от цедене. С каката като отказвахме нощното хранене съм пробвала да цедя нощем, ми само тогава ставаше нещо, иначе след ядене - нищо! Аз затова с нея се заблудих, че нямам кърма и бяхме 10 месеца на смесено хранене. И тя ревеше много, но чак такова нещо не съм виждала като Стефи Sad
Колиф капките - пробвала ли си ги? Вчера четох за тях, доста са скъпи, но ако има ефект ще купуваме! Аз тази вечер давах Хамомила 200 СН, ами пак си плаче. Ентерокинд давах пради, но не забелязах кой знае какъв ефект, а и в началото коликите не бяха толкова силни!
Правя си чай от маточина в момента Simple Smile
Слинг имам, тази вечер ще ми правят инструкция как да го слагам в него, че не се справям особено добре.
Дано тази вечер спим малко по-нормално, въпреки че се съмнявам.


Почвам нещата едно по едно, щом Хедра е била у вас сигурно ти е казала повечето неща, но все пак  Peace

Това, че суче на малки интервали и често не трябва да те притеснява, пак да ти кажа всички бебета и майки са различни, Хедра ще ми се скара за подобни коментари Simple Smile, НО, и моето детенце се хранеше така в началото. Да, неприятно е, да, натоварващо е, но ще отмине. Причината при нас беше, първо че аз не съм особено лактогенна и второ, той имаше рефлукс (освен всички други проблеми), така че единствения шанс да се нахрани и да наддава това дете беше често хранене по малко  Peace Така че пий си маточиата Simple Smile и се успокой, ще мине.
Знаеш ли мен пилешките пържолки ми действаха супер лактогенно  Mr. Green, защо не опиташ да хапваш някакво месце някъде навън по обед (предполагам нямаш време само да готвиш  у дома) може да ти засили кърмата и малчо да се успокои-въпреки, че аз все още залагам, че причина за "висенето по гърдата" са ви коликите.

За кърменето легнала? Ти роди нормално, нали, никъде нищо не те боли? Легни по корем, леко извита на една страна, така,че ако си легнала на лявата си страна, дясната ти гърда да "падне" отгоре към устата на детенце, като "свърши" тази гърда, просто се надигни малко, за да успее да "лапне" лявата-според мен обаче ще трябва да опиташ тази поза към 2-3 месец, когато дребосъчко е малко по-координиран, мисля че аз чак тогава успях да се "наместя" с тази поза.

За изцеждането, съкън нИдей Simple Smile Няма смисъл, защо? Ако идеята е да имаш повече мляко, само ще ти докара хиперлактация, следващата ти тема ще е "Препълнени са ми гърдите, какво да правя?". Първо е неудобство, второ няма смисъл, освен ако кърмата ти не намалява вечерта и това е начин да дохранваш вечерта вместо АМ (пак от личен опит говоря  Embarassed)-давай на детето да суче,когато пожелае и колкото пожелае, то ще си регулира количеството  Peace

И да питам нещо, за да съм сигурна, че съм разбрала правилно-ти като казваш, че стой на гърдата ти-колко време суче бебето и чуваш гълтането и после какво прави-държи ли ти гърдата "цокайки" или те ближи или нищо не прави, просто се гушка? Кога ти пуска гърдата само? И ако опиташ да си освободиш гърдата от бебето, в случай, че "нищо не прави" там, какво се случва, плаче ли?

Колийф не съм ползвала, защото когато Марти беше бебе, ги нямаше, аз ползвах Лефакс+всичко друго на българския пазар, нямаше полза от нищо. Най-много му помогнаха разходките, гърменето и спането върху корема ми. А и сешоара, странно, но факт.

За хомеопатията ти препоръчвам да е даваш с лека ръка Халмомила за всичко. Иди при хомеопат-специалист, който да определи типа на детето и правилното лекарство, защото погрешно избран медикамент, несъобразен с особеностите на детето, които са пряко обвързани с бременността ти, раждането, физическите данни и т.н. може само да задълбочи проблема.

# 12
  • Мнения: 302
Дай и едно хомеопатично шамомила 200СH няма да збъркаш има моментално действие.Давай по 3 хапчета колкото пъти на ден искаш разтворени във вода.Не съм чувала по ефикасно хапче против коликите.

# 13
  • Мнения: 122
  В началото и аз имах много малко кърма вечер и следобед. На вечерното хранене след баня беше някакъв ад. Изяждаше всичко за нула време от едната и после от другата гърда. Аз пак давах първата, в която за няколкото минути кърмене от другата, вече се бяха събрали отново 6-7 глътки кърма. И така по 10 пъти лява, дясна, лява, дясна и тн. Тогава разбрах как работи цялата система. Млякото се произвежда постоянно, когато гърдата се празни. Колкото по-празна - толкова по-бързо. Тоест за няколко минути само, в нея отново имаше мляко, макар и само 7-10 глътки. Този период при мен продължи малко повече от 2 седмици- бебето ме биеше по гърдата и се дърпаше недоволно с рев. Сега имам пре достатъчно дори вечер.
  За коликите, аз предлагах гърда за абсолютно всичко- т.е. всеки път като си отвореше устата да заплаче или ако е неспокоен. И това действаеше в нашия случай. Сега(на 4.5 м) вече не е съгласен за всичко да ползва гърда Naughty Дори рядко успявам да го приспя с кърмене (само се носим на ръце Sad ) Вече се храни на 3ч, даже аз го ръчкам да яде, а преди с тея 18 кърмения #Crazy в денонощието си мислех, че никога няма да си изгради някакъв режим сам.
  Направи всичко възможно да се научиш да кърмиш легнала! Това е страшно облекчение. И аз не можех в началото, но се научих и сега кърмя по друг начин само ако съм навън.
  Синът ми спи на нашето легло, но върху негово чершафче(отдолу има хавлиена кърпа) и нощем като сменям гърдите, вместо да вдигам бебето, хващам чершафчето и го притеглям в съответната посока.
  Желая успех !

# 14
  • Мнения: 122
     чАршаф, простете Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт