Опасявам се...

  • 1 024
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте мили дами,

Искам да споделя страховете си и да посикам съвет.
В момента съм бременна и пуша, по малко, но не мога да ги спра съвсем. Моя близка изгуби бебето си именно поради тази причина, роди мъртво детенце. Страхувам се и постоянно мисля за това. Но понякога много ми се пуши  и запалвам, не мога да го преборя, а и лекаря ми каза че ако до момента съм пушила и спря рязко оргазнима ми ще е в шок поради никотиновата зависимост. Попаднах на статиска, която ме ужаси, че от десет, девет деца на майки пушачки се раждат с увреждания.
Какво мислите вие по въпроса?
Има ли такива като мен, майки пушачки, и как вие сте се справили с това?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 941
Горката... ooooh!

# 2
  • Мнения: 3 621
Ева 78, всеки сам си определя приоритетите

# 3
  • Мнения: 3 166
Темата ти според мен не е за този подфорум. Трябваше да питаш в Майки примерно. А дали ще спреш цигарите не зависи от нашето мнение, а от личните ти страхове и мотивация.  Peace С всяка предишна бременност ми се е случвало да дръпвам, но не и да пуша системно де. С последната реших, че няма в името на детето. Случваше се да сънувам как пуша, така ми се пушеше, но не съм и дръпнала дори - нито веднъж, а съм върла пушачка по принцип. Щом аз можах - всеки може. При всяко положение ти сама трябва да решиш!

# 4
  • Мнения: 1 409
Спрях цигарите веднага щом разбпах,че съм бременна и да ти кажа организма ми не изпадна в шок от това,но често изпадаше в шок при мисълта,че мога пак да загубя бебето си.Едва ли ще ме разбереш обаче.
И аз мисля,че темата ти е за друг подфорум

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 003
eva_78 ако имаше поне малко здрав разум, не би си и помислила да пускаш тази тема тук!!!!!!!

# 6
  • Мнения: 804
Ева, щом толкова те е страх да не ти "изпадне организма в шок", тогава си пуши. Ако изгубиш бебето ще си направите ново, важното е да пазиш организма си от "изпадане в шок". Ако детето има увреждания ще го зарежеш и ще си направите ново, но само не позволявай на организма си да "изпадне в шок".

# 7
  • Мнения: 2 172
Ева, щом толкова те е страх да не ти "изпадне организма в шок", тогава си пуши. Ако изгубиш бебето ще си направите ново, важното е да пазиш организма си от "изпадане в шок". Ако детето има увреждания ще го зарежеш и ще си направите ново, но само не позволявай на организма си да "изпадне в шок".

Това е бъзик нали  Crazy

# 8
  • Мнения: 9 814
За един ден три теми с едно и също питане.
Всеки сам преценява дали да спре да пуши по време на бременността си или не.
Имам познати, които пушеха по 5-6 цигари на ден и родиха здрави деца, но ми прави впечатление, че често боледуват от възпаления на дихателните пътища. Не знам дали има връзка newsm78

# 9
  • Мнения: 660
Никога не съм си позволявала да пиша в този подфорум,совен да изкажа съболезнования ка към някой родител,но тази тема ме изкара извън нерви,що за тъпа патка и келеш трябва да си да пуснем такава тема тук.Боже някой хора не са у ред  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт