Важен въпрос (дървена или сгъваема кошарка)

  • 13 430
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,нова съм тук и не съм все още наясно дали тази тема мястото и е тук,но ще ме извините Laughing

През януари живот и здраве очаквам момиченце.Колебанията са ми относно спането, а именно в дървена или сгъваема кошарка.Избора е доста голям.Аз лично предпочитам от тези сгъваемите понеже вкъщи  свободното място е доста кът и дървената кошара ми изглежда направо огромна в сравнение с сгъваемата.На един модел пишеше че е за деца до 86 см и 14 кг,което по моите сметки е някъде около 2-2,5 годинки.Продавачката обаче каза,че спокойно можело и до 5 годинки детенцето да си спи в сгъваемата кошарка.Ще съм много благодарна да ме посъветвате на какво да се спра и евентуално някой ако има опит да сподели.Благодаря предварително

Последна редакция: пн, 24 ное 2008, 20:04 от Reza

# 1
  • Мнения: 512
Не се наемам да те съветвам, само ще ти кажа, че дъщеря ми на 2 години беше висока 92 см., а има и по-високи от нея на същата възраст.
Лека бременност и леко раждане ти желая!  Peace

# 2
  • Мнения: 1 473
Детето ни спи в нормално бебешко легло, на нормален матрак, което е важно за неговият гръбначен стълб.
Кошарата е легло за пътувания, тя и за това се сгъва и е удобна за пренасяне. Но не е за постоянно спане в нея.
Матракът в кошарата е доста тънък и неудобен.
Според мен леглото е важно и има значение къде спи бебето. Обикновено леглото може да се ползва до към 3 - 4 годишна възраст, ако не и повече.

# 3
  • Мнения: 2 172
Ние сме с дървена,от големите 140/70 см.Много съм доволна,но не може да се пренесе в хола например ако искам.И затова се наложи да купя допълнително кошара за игра за в хола,където беба прекарва по-голяма част от деня си.
Зависи и докога ще ползваш кошарата.Ако мислиш в нея да спи детето до 2-3 годишна възраст те съветвам да заложиш на дървената,но ако за след това имаш друга алтернатива(детско легло) може да си вземеш и сгъваема.
 Аз лично бих взела и двете,защото ни се налага да я оставяме по бабите от време на време и си върви заедно с кошарата /сгъваемата/  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 1 041
Вземи си сгъваема кошара,
ще може да я местиш в другите стаи или къщи.
Удобна и практична е.
Лека бременност
  Peace

# 5
  • Мнения: 1 734
Аз съм ползвала сгъваема и живот и здраве пак такава смятам да ползвам. Само преимущества мога да ти пиша за нея - супер удобна и функционална! Моят син до това лято спеше в нея (можеш да видиш лентичката на колко е). Ако те притеснява, можеш да си вземеш допълнително към нея матрак и намаш проблеми! Успех какъвто и избор да направиш!!!

# 6
  • Мнения: 1 317
Моето дете спи в сгъваема кошарка, на нормален матрак и гръбнака му се чувства чудесно. За мен лично това е по-удобния вариант, а причните да не харесвам дървеното креватче за бебе и малко дете са, че като почне да се изправя ще се удря много в сраниците, което не става в сгъваемата; сгъваемата кошарка ще ми върши работа доста дълго време, а след това поне няма да ми заема място из къщи; и наистина е много удобно и за пътуване, и за вкъщи, и за на гости с нощувка у баба и дядо Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 12 550
Предпочитам дървено легло, такова и купихме, само че по-малкият размер 120/60
Моят син върви едър откакто се е родил и сега на 2 години и 3 месеца е 97 см и 16 кг, така че не мисля, че сгъваемата кошара ще му е удобна и стабилна.

# 8
  • софия
  • Мнения: 1 745
дървено легло  Peace
имахме и кошара.бях я сложила в хола детето да си играе в нея през деня.

# 9
  • Мнения: 4 290
Синът ми отгледах в дървена кошара, бях много доволна от това, че беше здрава, имаше шкафчета за дрешки и беше дълбока.
За дъщеря ми купихме също дървена, но вече с люлка и на две нива.  По принцип, ако мислиш да ползвате бебешкото креватче за по-дълго време, дървеното е за предпочитане. В противен случай, сгъваемата, защото е по-функционална.

# 10
  • Мнения: 1 734
....
Моят син върви едър откакто се е родил и сега на 2 години и 3 месеца е 97 см и 16 кг, така че не мисля, че сгъваемата кошара ще му е удобна и стабилна.

Само да добавя, не знам колко ми е дълга кошарата, но сина ми сега е 117 см, лятото да е бил 115 и идеално се събираше в нея, не му е била къса

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
ами както за всичко, всеки си има мнение и предпочитания. Щом питаш, ще споделя и аз.
Ползвам кошара на Чико. с матрак, който се купува отделно, и е дебел една педя, не е тънък и е доста удобен като го гледам. Наистина е по-компактна. Ако водиш детето да го гледат бабите, като ходиш на почивка, сгъваш кошарата и я носиш, а не детето да спи в чуждо легло. Вярно, че за кошара е малко скъпичка - 500лв, но пък е доста стабилна - повечето ми приятелки са сменили по две, три кошари, тъй като се "чупят". Та с две думи съм много доволна от моята.
Аз съм избрала този вариант временно, тъй като се надявам детето ми да има стая като мине годинка и вече да си я обзаведа като детска, а не бебешка.

# 12
  • Мнения: 7
Много ви благодаря за съветите.Засега вероятно ще се спра на сгъваемата,а по-нататък живот и здраве ще му мислим.Наистина бебчо ще се налага да го местим при баба му та откъм функционалност това май е по-добрия вариант.Още веднъж сърдечно благодаря

# 13
  • Мнения: 1 144
Здравей, според мен дървената кошарка е за спане, а сгъваемата - за игра и за пътуване. Имам дървена кошарка Baby Roc в спалнята и сгъваема Чико (пак с плътен матрак, за да може да спи в нея, ако реши) в хола. Мисля, че и двете са необходими и не са взаимозаменяеми на 100 процента. Но, ако живееш в по-малко жилище, бих те посъветвала да си вземеш само сгъваема кошара, високо качествена, с плътен матрак. Изключително важен е матракът, заради гръбчето на детето. Бих ти предложила моя модел кошара, а именно: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/4584

Има и други добри модели, не само на Чико. Навсякъде проверявай какви матраци предлагат и избери най-доброто. Все пак детето ще прекарва поне 70 процента от времето си в началните месеци. Успех.

# 14
  • Мнения: 3 216
Моя проятелка има сгьваема кошара-честно казано много се сьмнявам,че ще изкара и до 3-я рожден ден на детето,а да не говорим за 5 години. Аз сьм ЗА дьрвена кошара-ползваме такава и не е мрьднала вече 2 год и 9 месеца. Сьс сигурност ще я ползваме още 2 . Според мен това е по-добрата инвестиция. Сгьваемата кошара сьм позлвала само като сме ходили на гости на родителите ми и на море. Според мен е място за спане,но временно. За малко бебече сьщо става,но ако е с тенденцията,че ще спи при вас временно,а после в негова стая на удобно легло. Peace

Общи условия

Активация на акаунт