Обрив по бузките-АД или нещо друго?

  • 4 176
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 179
Здравейте, мами! Моето момченце е на десет месеца и много често е със зачервени бузки, като изпръхнали стоят в съчетание със суха кожа. По някога обривчето отива и по челцето и брадичката. Като беше на четирдесет дни се изрина жестоко и продължително по бузите от една вълнена шапка и се наложи накрая три-четири пъти да го мажа с елоком по съвет на педиатъра, но при минимално подобрение спрях веднага, заради вредата от кортикостероидите. После се оправихме със специална козметика-мустела сталатопия, доктор тайс и себамед. Но от време на време пак се появява този обрив.
По отношение на храненето до сега сме на кърма, въвеждам много внимателно храните като от съвсесм скоро давам козе сирене-други млечни не съм давала още, както и пшенични. Давал ми е реакция от царевица ( и до сега не яде кисел заради това), пшенични ядки, зехтин. Не съм много сигурна дали и към козето сирене не е така. При реакция от някоя храна я спираме и много внимаваме какво ядем. Иначе по тялото нямаме обриви, което ме навежда на мисълта, че е възможно и да не е алергична реакция. От всичко, което съм изчела много се страхувам да не е АД или още по-зле АБКМ, заради което изчаквам с млечните. Надявам се да е само суха кожа, но понякога обривите стават доста големи и стоят продължително време. АД може ли да се изразява само по лицето и основно по бузите? Как е при вас, някой може ли да каже от опит при подобна ситуация какво е всъщност това?

# 1
  • Мнения: 151
Не се притеснявай майче. И трите ми моми бяха с обрив само по лицето и никъде другаде още след прибирането от родилния дом.
Дерматолозите казват - това е АД. Изписват кортикостероид и после специализираната козметика.
Педиатрите казват - това е алергия към белтъка на кравето мляко и е съпроводена винаги с АД.

И трите момичета бяха на специално мляко FRISOPEP /нямах много кърма/ и се захранваха внимателно и поетапно, но факт е, че само с мазилата не се оправихме /Mustella, elocom, advantan, A-derma, Nachtkerzen balsam и др./
Изчисти се обрива само с новото мляко и безмлечни каши, пюрета и пр., а с времето каките го израснаха и ядат всичко.
Сега най-малката е на диета. Още не ядем жълтък, рибка, сок от цитрусови, мъхести и пр.

Обривите при Вас са от храната, която поемаш вероятно. Отначало кърмех+дохранвах и диетата беше много строга и за мен.
Моите деца са консултирани от доц. Ковачева и от нея получавам протокола за млякото, както и указанията кога и какво да ядем.
Доволна съм, защото обривите изчезнаха.
На твое разположение съм, ако още нещо те интересува !

# 2
  • Мнения: 162
Здравейте!Големия ми син беше с такъв проблем като бебе.Започна се така -само обриви и зачервяване по бузите.Мажех с Елоком.От 3 месечна възраст започна спецялни млека -Фризопеп и Фризосой.Спазвахме стриктно безмлечна диета до 3год.възраст.След това обаче нещата тръгнаха в друга посока-няма обриви ,но сме с постоянна хрема и кашлица.Откриха ни алергичен ринит и нещета може да стигнат до астма.Постоянно сме с лекарства -подобрение никакво ,а днес става на 8 години.Дано при вас ситуацията да не е такава.Искрено ви го желая.

# 3
  • Мнения: 784
Синът ми имаше същия проблем като бебе - бузките му се зачервяваха много силно, кожата им беше суха, по тялото нямаше други обриви ... Лекарката всеки месец ми излизаше с различни диагнози - че се дължало на дрехите от изкуствена материя, с които аз съм била облечена и детето се търкало в мен, на лигичките, които мутечали и какво ли не ...
Аз обаче подозирах през цялото време, че става въпрос за хранителна алергия. Започнах да елиминирам определени храни и да го наблюдавам внимателно. Оказа се - алергия към ЯБЪЛКА! Спрях я и обривите изчезнаха.
При вас може да е от нещо друго, трябва внимателно да наблюдаваш детето - включително и при ядене на смятани за безобидни храни като ябълки, моркови. Това, че досега не е реагирало на тях, не значи че на по-късен етап не може да се появи алергия.

# 4
  • Мнения: 138
Аз като малка съм имала алергия към шоколад, и сега си папках. На малкия му се появиха същите обриви за които и вие говорите. Та реших да спра шоколада да видим какво ще стане. За сега обривите се поизчистиха, ама незнам дали от това, че не ям храни съдържаши какао, или от друго. Та трябва да внимаваме какво ядем докато кърмим.

Общи условия

Активация на акаунт