Обилна менструация с кръвоизлив

  • 23 913
  • 14
  •   1
Отговори
Дъщеря ми е 13 г. и тази пролет и дойде менструация за първи път . Много леко зацапване - почти нищожна.Следващите два месеца не и дойде , после пак и дойде - по същия начин като първия път . Следващите два месеца отново не и дойде и така до месец ноември - дойде и с кръвоизлив . Вече 6 - ти ден не можем да го спрем - големи съсиреци и доста загуба на кръв. Отпадна , не се чувства добре. Пие калций фосфо С, метергин и витамин " С ", "К1" но никакъв ефект. Намаля кръвотечението , но никакъв симптом за спиране. Пие и " Децинон " като кръвоспиращо. Какво да правим ?  ПОМОГНЕТЕ ! БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!

# 1
  • Враца
  • Мнения: 5 199
Предполагам гинеколог е изписал лекарствата, не ви ли казват какво следва?

# 2
  • Мнения: 4 053
заведи детето на лекар, звучи доста сериозно  Confused

# 3
  • Мнения: 307
Метергин - а също е за кръвоспиране като причинява конвулсии на матката. Но ако кръвотечението е на хормонална основа,нито един от тези препарати няма да го спре.

# 4
  • Мнения: 26
Заведи детето на лекар !!! Тези лекарства който изброяваш кой ги предписа?!

# 5
  • Мнения: 110
Много спешно заведи детето на лекар ,ако трябва да я гледат на видеозон да й правят изследвания, това не е шега работа.

# 6
Аз бях така  миналата седмица, всъщност често се случва...  Пия Arnica 30CH , 4-5 пъти по 3 гранулки и спира. Но най-добре лекар да я види.

# 7
  • Мнения: 2 336
Заведи детето на лекар, май ще е доста сериозно  Confused

# 8
  • Мнения: 4 053
sveti_68, какво става с дъщетя ти?

# 9
  • Мнения: 110
sveti_68, какво става с дъщетя ти?

Пиши как е детето, дано скоро е по-добре.

# 10
Привет момичета ! Отново по темата с кръвоизлива при менструация! Изписаха ни клостилбегит по 1 табл. дневно от 5-тия до 9-тия ден от менструацията. Някоя от вас пила ли е това лекарство и помога ли за регулиране на цикъла ? Иначе я водих на преглед при доц . Елиян Рачев от " Св. Анна " и той ги изписа . Прегледа я и на видеозон и каза че нищо не вижда обезспокоително!За спиране на кръвотечението да пие 10 дена Оргаметрил .
Ако имате мнения по темата - моля пишете ми !

# 11
  • Мнения: 371
sveti_68 И при мен случаят беше същият като при твоето детенце. Моят менструален цикъл винаги трае по 7 дни. Аз  бях на 14 когато имах проблеми с цикъла и все още от време на време се появяват( прескача, идва по 2 пъти в месеца). Спомням си, че ми правиха хормонални изследвания за щитовидната жлеза за да може да видят дали няма някаква връзка. При мен се оказа, че е от щитовидната жлеза  и ми предписаха лекарства за регулиране на хормоните. Оргометрил съм пила, на мен ми подейства добре. Не се притеснявай с търпение и упоритост ще успеете да намерите изход   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 926
Аз също имах подобна случка като дете.
Беше ми 5-тия или 6-тия месец откакто ми беше дошъл цикъла и прокървих здраво.
Стана изведнъж, за 30 мин. изгубих много кръв.
Прегледаха ме 2-ма гинеколози и двамата казаха, че няма причина и най-вероятно е заради това, че цикъла още се регулира.
Повече не се повтори.
Иначе кръвотечението в болницата ми го спряха за един час с някакви инжекции.

# 13
  • Мнения: 110
Привет момичета ! Отново по темата с кръвоизлива при менструация! Изписаха ни клостилбегит по 1 табл. дневно от 5-тия до 9-тия ден от менструацията. Някоя от вас пила ли е това лекарство и помога ли за регулиране на цикъла ? Иначе я водих на преглед при доц . Елиян Рачев от " Св. Анна " и той ги изписа . Прегледа я и на видеозон и каза че нищо не вижда обезспокоително!За спиране на кръвотечението да пие 10 дена Оргаметрил .
Ако имате мнения по темата - моля пишете ми !

добре това е хубаво ,че няма нищо лошо, но казаха ли на какво се дължи този кръвоизлив?

# 14
  • Мнения: 502
Дано бързо да спре кръвоизлива и да се нормализират за напред нещата  при менструацията й.Praynig.

Общи условия

Активация на акаунт