Разделно хранене-част 29

  • 19 710
  • 234
  •   2
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 787
Хайде в новата темаaaaaa Hug

Това са нашите СНИМКИ
Юзър:razdelno
парола:razdelno
Надявам се да ги допълваме по-често и редовно Laughing


Малко теория за РХ Laughing:

Основното при РХ:Нормална жизнена дейност клетките осъществяват в алкална среда,т.е. съотношението между киселинообразуващите и алкалообразуващите храни трябва да е 20:80 или казано на кратко: на 100 г месо се падат 400 г зеленчуци .

Има вредни храни, които изобщо не се препоръчват. Те са: бялата захар и захарните изделия,солта (колкото по-малко, толкова по-добре), кафето и всичко,което съдържа кофеин, газираните напитки (особено вредни при децата).

Храни,които да избягваме са:
Рафинирана захар, консерви (всички видове), свинско месо (и производните му), оцет и сол, мазнини за пържене и паниране (по-добре топено масло), газирани напитки, кондензирано мляко, черен чай.

Храни,които да употребяваме самостоятелно:

На първо място са плодовете, които трябва да се консумират минимум 20-30 мин преди белтъчна, скорбялна храна, или 2-4 часа след нея.!!!!!!!!!!
Може да се ядат след салати от пресни зеленчуци.
Не трябва да се приемат непосредствено след хранене, защото ферментират и затормозват смилането на приетата храна.
Плодовете могат да се комбинират помежду си, а киселите такива могат да се добавят в малки количества в прясно и кисело мляко, скорбялни храни.
Лошата комбинация е :сладки плодове със скорбяла, соя и фъстъци;месо, прясно и кисело мляко, гъби; кисели плодове със скорбялни и бобови храни.
Добри комбинации са: сладки и кисели плодове; кисели плодове с ядки, семена,сирене,маслини.  Интересно е,че динята трябва да се приема самостоятелно, така че забравете вкусната комбинация "диня със сирене"

Киселото мляко също трябва да се приема самостоятелно, защото е трудносмилаемо и за усвояването му на организма са нужни 3-4 часа.
Добра комбинация с него са:
-зеленчуци без скорбяла или с ниско съдържание(моркови, краставици, зеле, домати, тиквички, коприва, праз,киселец,чушки, спанак,зелен фасул), маслини и гъби;
-прясно мляко
-плодове, богати на захари: банан, презрели плодове, сушени плодове
Проблематични комбинации с кисело мляко са: ядки,семена, зърнени храни, сирене;
Лоша комбинация с кисело мляко:
Месо и риба; картофи и бобови зеленчуци (съдържащи скорбяла);хляб и тестени изделия, сладкиши;

Прясно мляко:
Свареното такова трябва да се приема самостоятелно!!!!!!!!
Трудносмилаемо е и следващото хранене е добре да бъде поне след 2 часа.
Добра комбинация с прясно мляко:кисело мляко, гъби, кисели плодове
Проблематично: зеленчуци, сладки плодове, сметана, яйца
Лошо: месо и риба; скорбялни зеленчуци; хляб и тестени изделия; захар и мед; маслини, ядки, семена и зърнени храни; сирене.

Бобови растения:трябва да се консумират самостоятелно и никога в комбинация с белтъчини и скорбялни храни!!!!!!!!!!!
Може да се комбинират със зеленчукови салати (без картофи, ориз,грах,т.е.скорбяла).
Не трябва да се консумират с месо (боб с наденица не върви)Важно също вечер да не ядете бобови храни,защото са трудносмилаеми.

Месо:
Добра комбинация е месо с:
-салата от сурови безскорбялни зеленчуци;
-готвено месо с лук, праз,морков, чушки, зелен боб, зеле и други безскорбялни зеленчуци;
Лошо се съчетава месото с:
-салата от боб,леща,грах,картофи
-готвено месо със стар боб,леща,грах, картофи, ориз,брашно,зърнени храни;
-сирене,кашкавал, яйца, кисело мляко
С две думи, забравете за пиле с ориз (картофи),риба с картофена салата, сърми, пълнени чушки с кайма и ориз, закуска хем & егс, и т.н . Laughing

Хляб и тестени изделия:
Употребяват се самостоятелно или с мазнини.
Добра комбинация е:
-хляб с намазано краве масло (забележете,че маргаринът никъде не се споменава; той е нещо изкуствено и се смила трудно)
-хляб с гъби, маслини, жълтък;
-хляб със сурови или варени безскорбялни зеленчуци
-хляб с ГОТВЕНО ястие от скорбялни зеленчуци
Добре е да се избягва хляб с боб; хляб с картофена салата, защото много се завишава нивото на въглехидратите.

Необходимите и препоръчителни интервали след хранене са както следва:
- след плодове- 30мин;
- след зеленчуци- 30мин до 1ч,
- зеле, моркови, ряпа- 2.5- 3ч;
- хляб, тестени изделия, ядки- 2-3ч;
- варива/ боб, леща, жито, царевица/- 3-4 ч;
- месо- 4-6ч;
- риба- 2-3 ч;
- млечни/ пр. мляко- 1ч;
- кис. мляко- 2-3ч;
- сирене, кашкавал-3ч/;
- мазна храна- 5ч;
- течности- напускат веднага стомаха;

Една примерна табличка:


За разделното хранене в Интернет-няколко полезни линка от Дими  Wink

Разделно хранене-какво трябва да знаем за него
Разделно хранене-съвместими храни
Разделно хранене
Рецепти
РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ
Диети- разделно хранене
Разделно хранене
Антистресова диета с разделно хранене
Преглед на тема -разделно хранене
Разделно хранене- в кухнята
Разделно хранене

Старата тема-част 28

РАЗДЕЛНАТА ГОТВАРСКА КНИГА
Разделно хранeне-рецепти/1/
Разделно хранене-рецепти/2/
Разделно хранене-рецепти/3/

Полезни книги за РХ са:

# 1
  • Мнения: 2 724
 Здравейте момичета Hug.
Водка с лед ,добре дошла в нашите редички  Hug  bouquet!
Страхотно е ,че си толкова амбицирана, това значи, че работата наполовина е свършена. Grinning
На първия въпрос ще отговоря така- соевият сос е подправка, тоест се слага в малки количества ,така че няма да наруши кой знае kолко баланса Peace.
Ориз се съчетава с нискоскорбялни зеленчуци, с останалите е комбинация, която трябва да се избягва.
Ако обичаш ориз по китайски ,може да наблегнеш на чушките, гъбите, карфиол, брюкселско зеле и тнт..., а царевица и грах да добавиш в малки количества.
Успех!
Кафе ,Лени е права за сиренето,още повече това, което се предлага на пазара - обезмаслено e .
Ако обаче то е с висока масленост, според мен може да се комбинира с хляб .
И за пореден път, с риск да стана досадна Crazy, кашкавалът си го причислявам към мазнините .
Вкусен сандвич става и с масло, маслини и зеленчуци ,може и печени.
Прима, аз като дърта свекърва да кажа-" Аз нали ти казах, няма страшно"! Laughing
Много се радвам ,че Тошко е добре, мамин златен  Hug.
А кафенце ще има ,разбира се, иначе темата май изглежда скучна Wink.
Bi-Si , поздравления за минусите  bouquet, това е най -стабилното отслабване ,бавничко и трайничко.
Вчера пекох зайче с карфиол на фурна ,понамръщиха се моите капризи, че съм вмирисала заека Rolling Eyes...
Толкова вкусно стана, а те  Crossing Arms!
Днес да си дояждат каквото има ,аз съм на женско парти.
Сега кафенцето и с него ви пожелавам страхотен слънчев ден Hug Hug Hug Hug!
 
 Ками,  Hug.
 

# 2
  • Мнения: 62
Здравейте момичета, аз отново се завръщам при вас.  bouquet
Бях на Дюкан 2 месеца стигнах до така желаните от мен 58кг и направих голяма простотия не изкарах всички фази от режима, а направо започнах да се храня и то доста обилно Embarassed и за това сега пак съм на изходна позиция. Ако трябва да бъде честна ходих, ходих и пак се върнах при вас, смятам че РХ е най-добрия начин за постигане на желаните килограми(поне менюто ти е разнообразно и най-вече вкусно), по- добре бавно но славно до постигане на заветната цел.
Много ви моля кажете ми как да си направя тиквеник така, че да е разделен и като ям от него като отделно хранене ли е.
За сега ви оставям, че имам клиент в офиса.

# 3
  • Мнения: 1 227
Аз не съм от най-разделните, но да се запиша на първа страничка Laughing
Много  Hug на всички. По-късно ще пиша пак Heart Eyes

# 4
  • Мнения: 14
Здравейте и от мен в новата темичка!  Simple Smile
Днес се чувствам ужасно Cry.Времето е много мрачно, а на мен ми е тъжно и студено.Цял ден мятам разни чайчета ,но полза няма-сигурно пак се разболявам.
Сега приготвям карфиол със сметанов сос,а за момчетата ако много се опъват-пица.
Утре съм  на любимото си мюсли, а за вечеря ще разчитам за идеика на вас newsm78.
Лека вечер на всички!

# 5
  • Мнения: 56
Здравейте! Аз съм на разделно хранене от около 8години, като миналата зима реших да се върна на смесено и веднага ми се отрази с няколко килограма. През повечето време съм го спазвала много стриктно както се изискава в сила за живот1, след това като излезе продължението на книгата- Фитоника , вече не толкова строго. Аз бих ви препоръчала още една книга-Енциклопедия на разделното хранене на Катрин Марсдън. Изключително интересна е и включва най-новите изследвания в тази област.
А по същество менюто ми за денс е: закуска-зелен чай, ябълка, грозде, преди тренировка-домашно корни, обяд-сандвич от ръжен пълнозърнест хляб с домат и 3 маслинки, следобедна закуска-кафе и банан, за вечеря ще правя печена съомга във фолио със зелена салата с карставички. Grinning

# 6
  • Мнения: 62
desi82 докато беше стриктно на РХ правила ли си разделни сладкиши, че това сладко на мен ми е голям проблем.

# 7
  • Мнения: 1 380
Prima, много се радвам, че всичко е минало добре. Praynig
Karelia78 тази диета на Дюкян ли Дукян, като я прочетох и ми се гадеше..... Sick Sick Sick
Как може това да е диета, само на гадни мръвки.....ужас.... Tired
Добре дошла при не просто диетата, а начина на живот.... Peace Peace
Сега пека зеленчуци на сач.  Mr. GreenМисля да го снимам, само да не се разсърдите, че не мога да ви почерпя с него....
Днес правих на Кал булгур с грах.Много и хареса.Гледам и нейните манджи да са до колкото мога разделни.
Сега като не е на детска кухня и месо не яде и само отнасям критики, но не смятам, че месото е жизненоважно..... Peaceдаже напротив.
Аз не ям месо пък не съм умряла, даже имам и какво още да свалям...ама то от шоколадите......  chef

# 8
  • Мнения: 3 371
Аз , докато се натутам и то станало сто часа ooooh!!Само се записвам в новата темичка ( Ками  Hug) и отивам да спя , че едвам гледам! Много цунки на всички! Heart Eyes Hug Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 62
Добро утро момичета Hug
Тази сутрин времето във Варна е разкошно, слънчево и топло. Дано температурите се задържат така. Аз снощи направих тиквеника  ноо Naughty не ядох преди да чуя мнения от по-вещите в РХ.
Пожелавам на всички хубав ден, после ще вляза да ви проверя  bouquet.

# 10
  • Мнения: 2 724
Добро утро момичета Hug.
Дамското парти беше страхотно, отдавна не съм си изкарвала така добре Grinning.
Менюто не беше най -важното, но все пак аз бях стриктна- салата и задушени зеленчуци.
Прииска ми се да прегреша с тортичка ,но заведението не предлагаше такива екстри Crazy.
Карелия ,тиквата за мен е странно творение на природата, не зная зали е плод или зеленчук, но щом разрешават да се комбинира с грис ,предполагам ,че не е проблем с кори за баница .Странно или не, аз я обожавам .
Госпожата, наспинка ли се  Hug?
Аз пак започнах да сънувам разни тъпотии, какво ми става,не зная...
Деси82, добре дошла   bouquet!
Bi-Si,как си ,размина ли се разболяването?
При нас е грейнало едно слънчице Grinning.
На всички пожелавам страхотен ден Hug.
 

# 11
  • Мнения: 2 631
Пльос!  bowuu
Днес по съвет на aleks съм си направила за работа 2 сандвича от пълнозърнест хляб с маслинена паста.  Flutter Нося си и 4 мандаринки. Те са ми следобедната закуска. За вечеря само още нищо не съм си измислила, май ще е леща - гореща!  Wink
Хубав ден на всички!   bouquet

# 12
  • Мнения: 372
И аз  като вас намирам РХ за най-полезният и лесен режим. Спазвам го от години, и макар че се храня в добри количества, теглото ми не варира много.
Бих искала да ви попитам смятате ли за редно според принципите за Рх да се консумира така обичаното от мен кис. мляко с овес, ядки и парченца ябълки. Обикновено дават че кис. мляко не се комбинира добре с др. храна, но мисля че тази комбинация не е много вредна. 

# 13
  • Мнения: 14
Май ме застигна гадният грип-чувствам се ужасно.Минавам на чай-ама много чай-ябълки и...парацетамол.
Успешен ден на всички!
Бъдете здрави Simple Smile

# 14
  • Мнения: 2 631
Аз пък искам да питам офис мамите дали си засупяват глада с инстантните супи за чаша....

Общи условия

Активация на акаунт