Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11

  • 40 891
  • 233
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 770
Едни малко по-различни къщи - кукленски !   Wink

Всички / или повечето от пишещите тук !  Wink / сме били малки момиченца и сме мечтаели за такива къщички ! Сега вече пораснали , имаме шанса да претворим мечтата в действителност !




    
   









# 1
  • Мнения: 74
едно голямо браво   Hug за всичко което правиш

# 2
  • Мнения: 637
И аз да похваля новата тема и авторката и  bouquet
Днес бях в ЕОН, за да си оставя визата. Изгубих 5часа по опашки. Запична се голямото бягане и чакане Mr. Green ooooh!

# 3
# 4
  • Мнения: 1 427
Диди   bouquet

# 5
  • Мнения: 189
Галана Честито   bouquet и здрави нерви ти желая за следващите стъпки!

И аз се учудих колко много се е изписало за един ден Shocked

# 6
  • Мнения: 762
Къщите са страхотни. Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 383
 thumbsup thumbsup

# 8
  • Мнения: 3 770
Аз нали съм си любопитна и попитах каква е работата със страниците !  Wink Намалили са броя на публикаците на страница с 5 и затова са се увеличили.

# 9
  • Мнения: 1 427
Много ги мисля тия термоблокове newsm78 По цял ден ровя из сайтовете на фирмите.Дори днес ми изпратиха и ценовата листа на типа с който Ани строи.Крайната цена на м2 стена излиза с 15лв по- евтино от тухли четворки.А има и друг вид наистина,те се армират и отвън.Кои ли са по-добри newsm78
Аз нали съм си любопитна и попитах каква е работата със страниците !  Wink Намалили са броя на публикаците на страница с 5 и затова са се увеличили.
Ей,голям разузнавач си Laughing

# 10
  • Мнения: 2 255
ДИДИ  smile3501 ПАК  Peace

Все на хубаво да ни е в темата ...напук на времето  newsm10

Момичета, а някой от вас наясно ли за строенето с двоен зид  newsm78 http://www.hispalambg.com/galeria/menuG2.html...аз  от няколко дни съм се зачела и все по-интересно ми става  Joy ...ще видим какво ще рекат половинката че той за термоблоковете ме отсвири тотално и безпардонно    Sick и архитектката ...чудно ми е имали някаква по-съществена разлика в проекта при подобно строителство  Thinking

# 11
  • Мнения: 1 427
Най-доброто е двоен зид с вата,така зидат в северните части на Русия.Но е доста трудоемко и най-вече скъпо,а и отнема от квадратурата. Confused За съжаление аз гоня максимум квадратура,максимум качество,НО на минимум цена.Ха сега,де Mr. Green

# 12
  • Мнения: 3 770
ВЯРА , мисля , че ще ти одерат кожата за този зид.Ако правилно съм разбрала първо се прави зид с една тухла / на мен ми прилича дебелината на единица ?! newsm78 / , после се слага изолация и се прави още един зид с още по-тънки тухли.Ако е така , то трябва предварително да го знаеш , за да се проектират помещенията с по-голям размер заради изолацията , която вече влиза навътре в стаите.Е , разбира се , зависи и каква изолация ще слагаш по принцип, ние ще правим външна.

# 13
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Доколкото знам така правят пасивните монолитни къщи в Германия (а сигурно и на други места), имаше някаква подробност за термомостовете, ако съм разбрала правилно, имаше изолация пред колони и греди и тогава тухлата, общо зида се получава доста по-широк, но пък изолацията при пасивна къща не е 5см. За съжаление не мога да ти дам линк, открих го някъде в дискусиите за пасивни къщи и изолации.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 428
Здравейте и от мен след дълго отсъствие. Не си губите времето, гледам! Поздравления!
Ние в момента проектираме къща, решили да строим с термоблокове, но не мога да намеря конструктор, който може да ми направи конструктивните проекти, съобразени с тази система на строителство. Казват "няма проблем", но после се оказва, че има проблем. А на мен не ми се иска да се прави конструкция за тухли, а после да се променя "на око".
Та имам питане към АНИ69:
При Вас как стана с конструктивния проект - съобразен с "термоблоково" строителство или не ?

Общи условия

Активация на акаунт