Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-11

  • 40 964
  • 233
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 770
Едни малко по-различни къщи - кукленски !   Wink

Всички / или повечето от пишещите тук !  Wink / сме били малки момиченца и сме мечтаели за такива къщички ! Сега вече пораснали , имаме шанса да претворим мечтата в действителност !




    
   









# 1
  • Мнения: 74
едно голямо браво   Hug за всичко което правиш

# 2
  • Мнения: 637
И аз да похваля новата тема и авторката и  bouquet
Днес бях в ЕОН, за да си оставя визата. Изгубих 5часа по опашки. Запична се голямото бягане и чакане Mr. Green ooooh!

# 3
# 4
  • Мнения: 1 427
Диди   bouquet

# 5
  • Мнения: 189
Галана Честито   bouquet и здрави нерви ти желая за следващите стъпки!

И аз се учудих колко много се е изписало за един ден Shocked

# 6
  • Мнения: 762
Къщите са страхотни. Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 383
 thumbsup thumbsup

# 8
  • Мнения: 3 770
Аз нали съм си любопитна и попитах каква е работата със страниците !  Wink Намалили са броя на публикаците на страница с 5 и затова са се увеличили.

# 9
  • Мнения: 1 427
Много ги мисля тия термоблокове newsm78 По цял ден ровя из сайтовете на фирмите.Дори днес ми изпратиха и ценовата листа на типа с който Ани строи.Крайната цена на м2 стена излиза с 15лв по- евтино от тухли четворки.А има и друг вид наистина,те се армират и отвън.Кои ли са по-добри newsm78
Аз нали съм си любопитна и попитах каква е работата със страниците !  Wink Намалили са броя на публикаците на страница с 5 и затова са се увеличили.
Ей,голям разузнавач си Laughing

# 10
  • Мнения: 2 255
ДИДИ  smile3501 ПАК  Peace

Все на хубаво да ни е в темата ...напук на времето  newsm10

Момичета, а някой от вас наясно ли за строенето с двоен зид  newsm78 http://www.hispalambg.com/galeria/menuG2.html...аз  от няколко дни съм се зачела и все по-интересно ми става  Joy ...ще видим какво ще рекат половинката че той за термоблоковете ме отсвири тотално и безпардонно    Sick и архитектката ...чудно ми е имали някаква по-съществена разлика в проекта при подобно строителство  Thinking

# 11
  • Мнения: 1 427
Най-доброто е двоен зид с вата,така зидат в северните части на Русия.Но е доста трудоемко и най-вече скъпо,а и отнема от квадратурата. Confused За съжаление аз гоня максимум квадратура,максимум качество,НО на минимум цена.Ха сега,де Mr. Green

# 12
  • Мнения: 3 770
ВЯРА , мисля , че ще ти одерат кожата за този зид.Ако правилно съм разбрала първо се прави зид с една тухла / на мен ми прилича дебелината на единица ?! newsm78 / , после се слага изолация и се прави още един зид с още по-тънки тухли.Ако е така , то трябва предварително да го знаеш , за да се проектират помещенията с по-голям размер заради изолацията , която вече влиза навътре в стаите.Е , разбира се , зависи и каква изолация ще слагаш по принцип, ние ще правим външна.

# 13
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Доколкото знам така правят пасивните монолитни къщи в Германия (а сигурно и на други места), имаше някаква подробност за термомостовете, ако съм разбрала правилно, имаше изолация пред колони и греди и тогава тухлата, общо зида се получава доста по-широк, но пък изолацията при пасивна къща не е 5см. За съжаление не мога да ти дам линк, открих го някъде в дискусиите за пасивни къщи и изолации.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 428
Здравейте и от мен след дълго отсъствие. Не си губите времето, гледам! Поздравления!
Ние в момента проектираме къща, решили да строим с термоблокове, но не мога да намеря конструктор, който може да ми направи конструктивните проекти, съобразени с тази система на строителство. Казват "няма проблем", но после се оказва, че има проблем. А на мен не ми се иска да се прави конструкция за тухли, а после да се променя "на око".
Та имам питане към АНИ69:
При Вас как стана с конструктивния проект - съобразен с "термоблоково" строителство или не ?

# 15
  • Мнения: 1 427
Намерих това като инфо:
"Грийн Уей Дивелъпмънтс" ООД е строителнта фирма с опит, която препоръчваме. Всички нейни проекти се инспектират от офисът ни във Великобритания, което предполагам ще гарантира качеството на изпълнение.

    Цитат:
    3. Цени, цени,цени.....



Има два варианта на изпълнение:
1. Всички строителни работи да се извършват от строителна компания. В този случай,
"Грийн Уей Дивелъпмънтс" ООД строят на цени:
- 350 Евро/кв.м. от кота 0.00 до ключ (стандартни материали).
- 300 Евро/кв.м. от кота 0.00 грубо строителство (включва ПВЦ дограма, ВиК, Ел).
- 400 Евро/кв.м. с основи, грубо строителство (взависимост от денивелацията на терена цената може да се промени)

2. Основите, доставянето на материали и т.н. да се извърши от ваша страна, само за издигането и заливането на стените и плочите да присъства наш сертифициран служител (чиито разходи се поемат от Ваша страна). Поръчвате само изолационните блокове, а останалите заготовки (арматури, бетон и т.н. си набавяте Вие). Това е по-евтиният, но по-труден вариант от Ваша гледна точка.

Надяваме се, че сме били полезни. Ако имате повече нужда от информация не се притеснявайте да ни пишете.


Система за строителство с Изолационни Кофражни Форми "ПРОКОНСЕПТ"
[www.creo-prokoncept.eu]




Днес говорих и с една друга фирма,занимаваща се с този тип строителство и те ме казаха,че принципно всеки проект може да бъде изпълнен с тези кофражни блокчета.

# 16
  • Мнения: 3 770
Здравей ,  YeeHug Наистина отдавна не си се мяркала насам - добре дошла !  Grinning То и други липси има , но на пролет може да се завърнат !   Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 428
Извянявам се за оспамване на темата, но просто не мога да се стърпя..
Диди, разгледах ти кулинарните произведения, просто нямам думи , това е същинско изкуство....  невероятна си!  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 770
Yee , ама ти наистина отдавна не си имала път насам !   Grinning Благодаря ти за думите !  Hug В кулинарната тема със снимки , има по-големи майсторки от мен !   Grinning

# 19
  • Мнения: 278
* *•● Диди ●•* *   bouquet  bouquet  bouquet На ниво както винаги Peace

Yee , не мисля ,че ако ти проектират къщата с тухли , ще можеш да смениш с термоблокове. Когато ние проектирахме изрично казах , че искам с Поротерм 38 , с такъв размер са и колони и греди.

Днес си взех всички папки заверени от Общината и си платих таксите. Чакаме влизане на разрешителното в сила.

# 20
  • Мнения: 637
Извянявам се за оспамване на темата, но просто не мога да се стърпя..
Диди, разгледах ти кулинарните произведения, просто нямам думи , това е същинско изкуство....  невероятна си!  bouquet
Да доспамя Laughing Кулинарните вълшебства на Диди са като мираж в диетата ми
А аз си мислех, че съм добра готвачка ooooh!

# 21
  • Мнения: 3 770
pepita66 , не знам за термоблоковете , но това с тухлите не е така.В смисъл изобщо не сме коментирали с арх с какви тухли ще строим.На първия етаж в момента са четворки , а другите етажи ще са с Поротерм.Размерите на четворките са  250х250х120 мм , на другите 375х250х238 , така че нищо не пречи да се заменят едните с другите.

galana_s , иди в готварския и ще се комплексираш съвсем и диета ще захвърлиш !  Mr. Green  Аз съм гола вода през онези кулинарки !  Grinning

# 22
  • Мнения: 2 270
Здравейте.Диди-  bouquet  bouquet  bouquet
Ние вече правим покрива,половината греди са сложени и утре започват да коват ОСВ- то.Ако времето позволи може до 10 дена да бъда горд собственик на 80 % завършена къща.

Според мен термоблоковете със скрита арматура са много по добри.Желязото ако е открито и ръждясва.Не мисля ,че този проблем може да се реши само с мазилка/особено отвън/Когато арматурата е скрита този проблем го няма.Стената е гладка и топла на пипане.Днес при пипане установих,че стената от термоблокове е много по топла на пипане отколкото тази с 5 см фибран/облекли сме с фибран стените към основите/

Конструкциите са по особени и конструктора трябва да е обучен да ги прави.В нашия град имаме само една конструкторка , която работи с тази технология .Архитектурния чертеж маже да го направи всеки архитект,/ стига да му се каже,че стените са 25см/.Но понеже конструкторите им не са обучени и затова не искат да се занимават

# 23
  • Мнения: 1 427
Ани,а тези блокчета като стиропор ли са или като фибран? В смисъл ронливи ли са?

# 24
  • Мнения: 167
Здравейте и от мен.

Аз също отдавна не съм писала,но все още не сме си взели визата(гл.архитект на общината бил в болничен),а подадохме молбата на 8-9 Октомври.

Тъй като аз съм се ориентирала към строеж със системата http://www.ibt.bg/pages/ready_projects_bg.php?p=4 и горе долу така ще изглежда къщата ни, исках да ви споделя,че фирмите които предлагат термоблокове имат и архитекти и  конструктори с които работят или си имат такива във самата фирма, и специално за конструктивния проект може да се обърнете към тях.

Ани мисля,че арматурата не е изложена на пряко атмосферно влияние тъй като има 3-4 см. торкрет бетон и  след това има мазилка или др.финишно покритие. newsm78

Във форума има много въпроси и отговори по тези въпрос http://www.ibt.bg/forum/viewforum.php?f=2


Много ми е приятно да съм сред вас и редовно ви чета.Надявам се да има какво да ви пиша в скоро време. Hug

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 21:47 от SLADKA MAMA

# 25
  • Мнения: 2 270
Ани,а тези блокчета като стиропор ли са или като фибран? В смисъл ронливи ли са?
структората е като на студопор/многооо малки топчета/а плътността е като на  фибран за под

# 26
  • Мнения: 2 255
ВЯРА , мисля , че ще ти одерат кожата за този зид.Ако правилно съм разбрала първо се прави зид с една тухла / на мен ми прилича дебелината на единица ?! newsm78 / , после се слага изолация и се прави още един зид с още по-тънки тухли.Ако е така , то трябва предварително да го знаеш , за да се проектират помещенията с по-голям размер заради изолацията , която вече влиза навътре в стаите.Е , разбира се , зависи и каква изолация ще слагаш по принцип, ние ще правим външна.
"Говорих" в нета разбира се  Joy с едно момче, което строи така  newsm78 според него цената не е особено различна каквото и да значи    Thinking ще трябва да поразровя повече и да проверя цените  Rolling Eyes
Да стените стават по-дебели - но не чак толкова, тъй като външния ред от по-широките тухли се зида на 5 см навън от плочи и колони, защото те отвън се обличат после с малките тухли които са с тази дебелина  Thinking А и изолацията вътре /дали вата, фибран или стиродур на топчета например/ играе ролята на термомост  Peace а и не се влияе от външните условия и не подлежи на смяна ...като отвън й дават напр. около 15 г. живот  #Crazy, а вътрешните тухли са доста по-равни и е по-добре за замаските може би  newsm12
Абе незнам ...ще се наложи да се дообразовам явно ..а и да говоря с арх.  Peace

# 27
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Аз да се запиша в новата тема.

# 28
  • Мнения: 1 426
ДИДИ  smile3501 ПАК  Peace

Все на хубаво да ни е в темата ...напук на времето  newsm10

Момичета, а някой от вас наясно ли за строенето с двоен зид  newsm78 http://www.hispalambg.com/galeria/menuG2.html...аз  от няколко дни съм се зачела и все по-интересно ми става  Joy ...ще видим какво ще рекат половинката че той за термоблоковете ме отсвири тотално и безпардонно    Sick и архитектката ...чудно ми е имали някаква по-съществена разлика в проекта при подобно строителство  Thinking

кооперацията в която живеем сега е с двоен зид. Дебелината на зида е 35см, прави тухли четворки с фибран м/у двата зида. Незнам дали има огромна разлика със единичен зид и изолация, обаче като Т в помещенията и в най-големите студове е много добре, без да се "дупи" парното на макс. В случая едва ли само зида дава този резултат, по-скоро е съвкупност от фактори. Лятото североизтока е прохладен и се живеее без климатик, зимата също е перфектно., югозапада с големите прозорци, няма какво да го коментирам.
Външния ред тухли при нас не е изнесен пред плочата, защото все пак става въпрос за 3-4 етажа. Сега видях на линка, че тухлите са по тънки, при нас са обикновени четворки и на двата зида, редени прави и за това се получава тази дебелина.

# 29
  • Мнения: 1 426
много скъпо ще ни излезне с "Грийн Уей Дивелъпмънтс" ООД. А относно, че се инспектират от Великобритания, това значи ли, че са запознати с българските строителни нормативи. В Англия строят по съвсем различен начин и нямат изисквания за висока степен на устойчивост от земетресения. За двуетажна къща там греди, трегери въобще не слагат, колони и направо плочата.

# 30
  • Мнения: 2 255
кооперацията в която живеем сега е с двоен зид. Дебелината на зида е 35см, прави тухли четворки с фибран м/у двата зида. Незнам дали има огромна разлика със единичен зид и изолация, обаче като Т в помещенията и в най-големите студове е много добре, без да се "дупи" парното на макс. В случая едва ли само зида дава този резултат, по-скоро е съвкупност от фактори. Лятото североизтока е прохладен и се живеее без климатик, зимата също е перфектно., югозапада с големите прозорци, няма какво да го коментирам.
Външния ред тухли при нас не е изнесен пред плочата, защото все пак става въпрос за 3-4 етажа. Сега видях на линка, че тухлите са по тънки, при нас са обикновени четворки и на двата зида, редени прави и за това се получава тази дебелина.
това е само един от вариантите - с тухли с голяма площ  Peace гледах и с обикновени тухли  thumbsup този линк го пуснах, че беше най-визуално  newsm78
определено съм заинтригувана ...но за съжаление не намирам много инфо засега  #Crazy...продължавам да ровя  Joy

# 31
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
В Англия строят по съвсем различен начин и нямат изисквания за висока степен на устойчивост от земетресения. За двуетажна къща там греди, трегери въобще не слагат, колони и направо плочата.
Shocked  От конструктивна гледна точка ми се струва невъзможно. Аз съм живяла в 4 етажна кооперация, с 38 см зид, без колони, но с гредоред, а не със стоманобетонна  плоча.

# 32
  • Мнения: 3 770
За този двоен зид ми се струва , че и цената ще е двойна ?! Не съм запозната , но логично погледнато , ако за зидария на една стена взимат Х/кв.м. , то за да иззидат два пъти същата стена ще 2Х/кв.м. Не виждам никакво улеснения в това , че вече е изградена едната стена и до нея ще се гради още една ?!  Rolling Eyes

# 33
  • Мнения: 934
В Англия строят по съвсем различен начин и нямат изисквания за висока степен на устойчивост от земетресения. За двуетажна къща там греди, трегери въобще не слагат, колони и направо плочата.

Щото там не действа "Наредба №2 от 23 юли 2007 г. за проектиране на сгради и съоръжения в земетръсни райони" Grinning

# 34
  • Мнения: 637
Усещате ли как малко по малко ни завладя параноята покрай тия земетръси Mr. Green
И аз мисля за здрави основи след като вчера попаднах на едно материалче от с-е Геолоджи за предстоящи събития на Балканите Shocked Дано е сензация, но ние да си се подсигурим Laughing

# 35
  • София
  • Мнения: 4 397
Диди   bouquet
/това е вместо запис, нищо ново при нас/
п.п по точно има, ние се върнахме в първи клас или по скоро в родилното заради арх.  #Cussing out #Cussing out
преправяме целия проект защото отзад имало някаква нередност относно слънцето /светлината/ на комшията една тъпа чупка сега дано не я преправя както проекта 7-8 месеца  ooooh!
дала съм и срок пред Коледа да го е върнал;а в общината проекта готов  Mr. Green

# 36
  • Мнения: 2 255
За този двоен зид ми се струва , че и цената ще е двойна ?! Не съм запозната , но логично погледнато , ако за зидария на една стена взимат Х/кв.м. , то за да иззидат два пъти същата стена ще 2Х/кв.м. Не виждам никакво улеснения в това , че вече е изградена едната стена и до нея ще се гради още една ?!  Rolling Eyes
Aма после няма пък Х лв/м2 за външна изолация  newsm78
то мойто стана едно си баба знае - едно си бае   Joy ама наистина съм се заинтересувала  newsm78

# 37
  • Мнения: 3 770
ВЯРА , изолацията изобщо не съм я смятала.Може би за тази ще ти вземат по-малко пари при поставянето , отколкото за външна , но не вярвам да е безплатно.Най-добре е да се допиташ до строител за цените на такъв двоен зид.Но все си мисля , че разликата в цената м/у обикновен зид с външна изолация и двоен с изолация , няма да е за пренебрегване !  newsm78 Говори със специалист , никакъв интерент , най-добре !  Peace

kimba77 , на тази изобщо не трябва да й плащате дори за първия проект , какво ли остава за преработката ?!
  ooooh!

# 38
  • Мнения: 1 427
много скъпо ще ни излезне с "Грийн Уей Дивелъпмънтс" ООД. А относно, че се инспектират от Великобритания, това значи ли, че са запознати с българските строителни нормативи. В Англия строят по съвсем различен начин и нямат изисквания за висока степен на устойчивост от земетресения. За двуетажна къща там греди, трегери въобще не слагат, колони и направо плочата.
И на мен техните цени ми се виждат височки. От Петров билд ми пратиха оферта- 78лв/м2 стена,което включва материали,транспорт и труд,тоест крайна цена.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 428
Здравейте, вчера ходих в една фирма, производител на термоблокове от Неопор. Дадоха ми цена 110 лв / м2 стена за материали (без труд). Самите блокове струват 26.5Е/м2 без ДДС. Засега нямам база за сравнение относно цената.
За конструкцията ми дадоха телефон на техен архитект, иначе ми казаха, че дори и да има вече конструктивен проект за тухлено стр-во, се правят промени и се внасят в общината. Повечето им клиенти били този случай.

# 40
  • Мнения: 1 427
Коя е фирмата?На Петров билд цената на блоковете е 45лв/м2 ,като сложиш бетона,транспорта и труда идва 78лв.Ще се опитам да кача ценоразписа.


   

   

Ценова Оферта

Наименование   Размер в см   Цена на м2
за
количество
до 500 м2   Цена на м2 за количество
до  1 000 м2   Цена на м2 за количество
над  1 000 м2
            
Термоблок   1.20 / 40 / 25   45 лв   43 лв   41 лв
(фасаден)            
Термоблок   1.20 / 40 / 16   31 лв   31 лв   30 лв
(преграден)            
             
Нещо не стана много ясно,но в превод външна стена 45лв/м2 ,преградни 31лв/м2


             


Последна редакция: чт, 27 ное 2008, 10:28 от eli-pate

# 41
  • Варна
  • Мнения: 428
Фирмата е Creo , http://www.creobg.net
Тези работят с материал на BASF Neopor се казва. Експандиран полистирол (стиропор) с графитени молекули. Блоковете им са графитено сиви на цвят, правят ги в Каварна. Армировката е вътрешна. И имат само една дълбочина 25 см и не е добре за интериорни стени.

Аз не разбрах първоначално, че Петров Билд са ти оферирали термоблок. С какъв материал работят? Защото има и блокове, които са само стиропор, бели са на цвят. Не съм сигурна каква толкова разлика има, но... Цената им е значително по-ниска от моята  newsm78 Под труд зидане ли имаш предвид?
http://www.petrovbuild.com/ това ли е фирмата?

# 42
  • Мнения: 1 427
http://thermoblockbg.com/
Но като гледам по снимките,май повече на стиропор ми приличат newsm78
Анииии,от къде ги взе твоите блокчета?

# 43
  • Мнения: 2 270
моите са такива каквито Yee е показала.От Варна ги докараха, но понеже в Русе имаме дистрибутор и незнам дали е точно тази фирма/но предполагам,че е тя/
Мога да ви дам точна цена на стената
53 лв блокчето/аз ги купих за 46 защото хванах последния влак преди да ги вдигнат/
труд 10лв/5 дена ми ги редиха и пълниха с бетон-100кв /
арматура 7лв
бетон-10лв
или цената излиза 80 лв кв.м
отгоре 2*3.5 лв за финната замазка и къщата е готова.Или 87лв
Остава външна облицовка или мазилка /около 10лв/и вътрешно боядисване/3лв/
Напълно завършен вид стена 100лв кв.

Ако се ползва бетон помпа -цената значително може да се увеличи,защото бетоновозите и бетонпомпите са скъпи,а и трябва да се прави допълнителен кофраж.

Ако трябваше отново да строя пак щях да избера този начин.Ето започнахме на 23 октомври и днес вече редят керемидите.100кв първи етаж и 100 кв мансарда с 3 стаи и баня

# 44
  • Варна
  • Мнения: 428
Ani69: Благодаря за изчерпателния отговор.
Може би истината ще е някъде по средата между твоята цена и тази, която ми казаха от Крео. Да, като бъркаш бетона сам или използваш перлитбетон, ще е по-евтино.
Ти обучени майстори ли намери или се учиха при теб на това строителство. Работниците ми се струват съществен проблем...
Между другото, нашият познат, който ни запали по този тип строителство, вече живее в къщата си от термоблокове. Каза, че е надминала неговите очаквания като качество на изолацията.

eli-pate: мерси за линка. Да, това е чист стиропор, в сайта им пише, че суровия материал също е на BASF.

# 45
  • Мнения: 2 270
Yee -майсторите ми са най обикновенни цигани,които никога не са строили по подобен начин/между другуто в Русе ние сме първите/
Нареждането на самите блокове е супер елементарно и не е нужно дори някакво убочение.Достатъчно е от фирмата просто да ви покажат как става и да имате конструктивни чертежи  специално за този вид строителство/в смисъл конструктора да е начертал местоположението на арматурата/

Наистина изолацията е страхотна.Днес се топлих като се опирах на стената.Като се опреш на стената и тя започва да излъчва топлина.Много е странно

# 46
  • Мнения: 481
ехооо

леле Ании, ти направо ме комплексираш  Embarassed браво на вас... с тези темпове за Коледа в новата къща  Hug

Вяра, и мъжа ми се беше засилил с двоен зид да строи, но конструкторите ни го разубедиха, получавало се конденз, като мушнеш по средата на зида изолация и след години като се скапе иди и я сменяй. И ние като послушни деца се отказахме  Laughing Но ти да споделиш после резултата от проучванията, ще ми е интересно.

Честито на Пепита за документите, успех нататък  Peace

Диде, честита и ваша втора плоча, ама снимчици отдавна не си ни показвала...  а Красотите ти са невероятни. И аз се бях запалила по това АКК, ама време не остана  Embarassed най-много да го направя точно за Коледа и да го лапаме без да го чакаме да отлежава  Mr. Green (извинете ме за отплесването)

Ние онзи ден изляхме първа плоча. Топлоизолация са лепили под нея  newsm78 Изобщо напредваме, ама като мравките  Laughing Вчера строителя ни ми обясняваше как сега щял да засили момчета от друг обект и да напреднем по-бързо, а дано  Sunglasses

# 47
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Здравейте и от мен.аз съм нова в форума и затова се включвам чак сега.Нашият строеж е на втора плоча вече.Остава ни покрива,но сега чакаме промяна да ни направи архитекта,че нещо тези двускатовите покриви не ги харесвам ...

# 48
  • Мнения: 1 427
Здравейте и от мен.аз съм нова в форума и затова се включвам чак сега.Нашият строеж е на втора плоча вече.Остава ни покрива,но сега чакаме промяна да ни направи архитекта,че нещо тези двускатовите покриви не ги харесвам ...
И аз на това се чудя - кое е по добре,в смисъл хем по-красиво,хем по-качествено:
двускатен или четирискатен покрив?
И друго си мислех -понеже все още сме само на етап "проучване" и още не сме решили какво точно искаме-как е по добре 150м2 едноетажна къща,с възможност някой ден да се достроява,или 2х 80м2  newsm78

# 49
  • Мнения: 481
gul4i, добре дошла  Hug

На мен двускатните хич не ми харесват. 4-скатен хем е по-хубав, хем не е труден за изпълнение, хем си е с прав наклон, без улами (язвите на покрива) Ние сме с 3-4 улами, не помня точно  Twisted Evil но пък ни е красив покрива  Laughing

eli-pate, на мен ми е мечта разлята къща, но трябва да имаш голям двор. Примерно аз си го представям на нашите 250кв къща 1дкр двор. Това с дострояването не го мисля. Всяко поколение с желанията си, ето ние не достроявахме, надстроявахме, а просто бутнахме старата къща. Важно е как ти искаш да изглежда тя. Децата ти със сигурност ще искат нещо друго...

# 50
  • Мнения: 1 427
gul4i, добре дошла  Hug

На мен двускатните хич не ми харесват. 4-скатен хем е по-хубав, хем не е труден за изпълнение, хем си е с прав наклон, без улами (язвите на покрива) Ние сме с 3-4 улами, не помня точно  Twisted Evil но пък ни е красив покрива  Laughing

eli-pate, на мен ми е мечта разлята къща, но трябва да имаш голям двор. Примерно аз си го представям на нашите 250кв къща 1дкр двор. Това с дострояването не го мисля. Всяко поколение с желанията си, ето ние не достроявахме, надстроявахме, а просто бутнахме старата къща. Важно е как ти искаш да изглежда тя. Децата ти със сигурност ще искат нещо друго...
Това не го разбрах какво е  newsm78 Embarassed

# 51
  • Мнения: 637
гулчи, добре дошла при нас Hug
Можеш да пуснеш снимки ако искаш Wink

# 52
  • Мнения: 2 164
eli-pate, виж как изглеждат:
http://www.bramac.bg/index.php?id=1255

# 53
  • Мнения: 1 427
Видях ги, и ме хвърлиха в размисъл- къде и за какво,аджеба,се слагат тия неща Crazy Малеее,хич ме няма по покривите Embarassed

# 54
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
И аз не харесвам двускатните покриви, освен ако стила не го изисква. Има някои по-модерни и кубични форми, на които стои добре. Също и алпийски тип къщи.
Улама — пресечна линия на равнинни участъци от покрива, разположена под тях
 - един вид сгъвката, обратно на било:
Било — пресечна линия на равнинни участъци от покрива, разположена над тях

И едноетажните и двуетажните си имат своите предимства и недостатъци. Едноетажната изключва качването по стълби, което в един момент мнооого дотежава. Прави се по-лесно и бързо.Не губиш площта за стълбищната площадка. Недостатъците са, че е голяма като площ, основите и покрива й за същата разгъната площ на двуетажна излизат двойно по-скъпи, губиш от повече коридори. Аз също съм от мечтаещите за едноетажна, но не ми го позволява площта.

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 15:09 от ljuboznatelna

# 55
  • Мнения: 481
Видях ги, и ме хвърлиха в размисъл- къде и за какво,аджеба,се слагат тия неща Crazy Малеее,хич ме няма по покривите Embarassed

Най-общо казано там където се събират две повърхности на покрива и се образува вдлъбнат  Laughing ъгъл примерно това http://www.bramac.bg/typo3temp/pics/8d54f6752a.jpg

п.п.любознателна ме е изпреварила  Wink
това е нашия

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 15:08 от Rени

# 56
  • Мнения: 1 427
А-ха.  bouquet


п.п.любознателна ме е изпреварила  Wink
това е нашия
Ау,каква голяма и раздвижена къща. Харесва ми Peace

# 57
  • Мнения: 1 427

И едноетажните и двуетажните си имат своите предимства и недостатъци. Едноетажната изключва качването по стълби, което в един момент мнооого дотежава. Прави се по-лесно и бързо.Не губиш площта за стълбищната площадка. Недостатъците са, че е голяма като площ, основите и покрива й за същата разгъната площ на двуетажна излизат двойно по-скъпи, губиш от повече коридори. Аз също съм от мечтаещите за едноетажна, но не ми го позволява площта.
Не мисля,че в крайната цена ще има голяма разлика. Плащаш повече за основи и покрив,но не правиш стълбище,не е задължително да имаш две бани/за 2 етажа няма как без 2 бани/ и изолацията е по-малко. И по-лесно се мият прозорците Joy
Но пък при двуетажната има панорама,тераска можеш да си направиш....

# 58
  • plovdiv
  • Мнения: 199
здравейте и от мен
Отдавна не съм писала.Ние бавно славно напредваме.Във вторник ще наливаме втората плоча.Дано времето се задържи хубаво ,за да могат да работят хората.Малко проблем имаме с документацията.Архитекта не иска да се подписва,защото не сме го били извикали да види как сме правили основите.Единият от майсторите му вика-Избирай едно място и почваме да разбиваме,да видиш ,че е както трябва.На мен ми се струва че парички ,ще иска.И едно въпросче :Мога ли сама да си подготвям документите за узаконяване или трябва да наемам оторизирано лице?

# 59
  • Мнения: 481
здравейте и от мен
Отдавна не съм писала.Ние бавно славно напредваме.Във вторник ще наливаме втората плоча.Дано времето се задържи хубаво ,за да могат да работят хората.Малко проблем имаме с документацията.Архитекта не иска да се подписва,защото не сме го били извикали да види как сме правили основите.Единият от майсторите му вика-Избирай едно място и почваме да разбиваме,да видиш ,че е както трябва.На мен ми се струва че парички ,ще иска.И едно въпросче :Мога ли сама да си подготвям документите за узаконяване или трябва да наемам оторизирано лице?

Архитекта никъде в официалната документация не трябва да се разписва.
МОгата да ти помогна за документацията, нашата аз я боря  Peace Сега нямам време, ако имаш нужда от помощ, свирни ми

ели_пате, Благодаря  Hug Не е голяма къщата бре, по 100кв на етаж и 10кв мазе  Peace

# 60
  • Мнения: 3 770
Леле , колко сте изписали !  ooooh!

Аз цял ден бях по задачи , не се бях мяркала на строежа от 2 седмици и днес се сблъсках с големи простотии , като отидох.Вече ще го гърмя арх !!! Иначе си харесахме керемиди и облицовка , но за последната ще чакаме допълнително цена  тогава ще видим.Купихме и дърветата за двора.Зидарията на втория етаж е готова и започват арматурата за третата плоча.Един покрив го трансформирахме във веранда.Утре пак ще ходя и ако не забравя ще взема и фотоапарата.

Сега ще ви чета подробно и ще коментирам утре , че съм направо скапана !

# 61
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
благодаря ви за топлото посрещане момичета   bouquet  малко по-късно ще пиша пак и ще кача снимки,само малкия да ме остави на мира.....

# 62
  • Мнения: 2 270
Рени-аз ще имам нужда от помощ за документацията,защото освен разрешително за строеж и всички папки друго нямам.Трябвало някакви протоколи и тн.
Диди-снимкииии
Аз утре ще се опитам да снимам

# 63
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
да наистина има някакви протоколи,но тях не ги ли води техническия ръководител???

# 64
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
eli_pate  моето мнение е да си направите едно мазе като приземен етаж долу под къщата,около20 квадрата ,първия етаж някъде около 100-110 квадрата,а за втори ако решиет давайте.няма смисъл да слагате покрив,а посл екато решите да правите втори етаж пак да го разваляте този покрив....а и при изготвянето на плана архитекта трябва да знае ще има ли втори етаж за да знае каква арматура да слага и така нататък.Но за първо време 100-110 квадрата са предостатъчни за всичко и всички-едно голямо помещение за хол,кухна и трапезария,две спални и баня с тоалетна на етажа.....нащата къща представлява точно това на първия етаж...

# 65
  • Мнения: 1 427
eli_pate  моето мнение е да си направите едно мазе като приземен етаж долу под къщата,около20 квадрата ,първия етаж някъде около 100-110 квадрата,а за втори ако решиет давайте.няма смисъл да слагате покрив,а посл екато решите да правите втори етаж пак да го разваляте този покрив....а и при изготвянето на плана архитекта трябва да знае ще има ли втори етаж за да знае каква арматура да слага и така нататък.Но за първо време 100-110 квадрата са предостатъчни за всичко и всички-едно голямо помещение за хол,кухна и трапезария,две спални и баня с тоалетна на етажа.....нащата къща представлява точно това на първия етаж...
Честно да ти кажа,за мазе не съм мислила.Направо изпитвам ужас от мазетата. В 3 апартамента сме живяли и дори не знаех къде ни е мазето. И в къщата на свекърите на село в мазето не съм стъпвала. Доколкото знам,доста оскъпява строежа.Но основите задължително ще са проектирани като за двуетажна къща-че знае ли човек....
Аз го виждам така или едноетажна къща 140м2,или 100м2 + 50м2 мансарда.

# 66
  • Мнения: 637
eli-pate, нашето мазе ще е светло, няма да е онова мрачно и страшно място, което си представяш Laughing
Според мен е важно да има такава част от къщата в която можеш да складираш всичко грозно, напр. дърва за огрев, велосипеди, нещо, което не знаеш дали ще ти трябва, но не искаш да изхвърляш. И не на последно място там ще е котелното и бойлерът.
Диди, съжалявам че не се получава както си го искала Rolling Eyes Мисля си не е ли раничко още да купувате дърветата? Къде ще ги съхранявате, щом сте още в строеж? Какви дървета купихте? Аз си мисля при нас да само вечно зелени.

# 67
  • Мнения: 167
Здравейте,

Аз пък вчера пътувах до гр.Любимец да се занимавам с едни наследствени имоти и съм много удовлетворена от нещата които свършихме. Беше много повече отколкото очаквах,но там в общината и в поземлената,хората правят всичко възможно да ти помогнат.И представете си издадоха ми данъчна ценка за 1 час,без пари,само срещу "моля" и "благодаря"(оказа се,че кмета е наредил всички документи да се издават в срок нужен на човека, който ги поръчва и е отменил голяма част от таксите,като тази за дан.оценка) и скица на къщата и мястото ми начертаха веднага- пред мен.Страхотно нали,защо не е така навсякъде.Например в Перник с една виза за строеж ни мотаят 2 месеца,а държ.срок е 1 месец.Това ако беше Любимец за 1 час щях да имам виза.

# 68
  • Мнения: 3 770
Днес чета подробно, но не по всичко мога да взема отношение !  Grinning

gul4i , добре дошла ! Аз също харесвам четирискатните покриви.Двускатните не ми са много по вкуса.

eli-pate
и аз преди време исках едноетажна къща , но после си промених мнението - харесва ми на височко !  Wink За мазето мъжа ми държеше.аз също не слизам в нашето ,но поради други причини.Вярно е , че се оскъпява строежът , но пък си има предимства.

galana_s , с риск да се повторя , но на мен всичко м изглежда различно от хартията.Перспективата е коренно различна и това , което на чертежа е изглеждало добре , в действителност може да не е съвсем така.Разочарованието ми не е относно размери или помещение и логическата им свързаност , а съвсем други неща.Само , че няма смисъл да ги обяснявам тук , просто те се виждат на място.
Дърветата ги платихме , но ще ходим и другата седмица за още , защото вчера отидохме на края на работното време и не можахме да довършим.Тогава ще напиша и видовете , които сме взели.Няма да ги местим сега , но сме ги маркирали кои точно и евентуално на пролет ще ги сеем.ако не стане оградата дотогава и на есен.На правихме тази стъпка , за да могат да растат на височина , а не когато ги купим тепърва д ги чакаме.Макар , че те и сега са високи по 4-5 метра.


Аз сега се връщам от строежа.Снимки пак няма , защото беше мъгливо , а и като се качих на втория етаж , вятърът беше направо режещ , измръзнах.Нови простотии видяхме , изобщо ....... нямам думи ! Поне помещението вече не ми се струват тесни с изкл на кухнята , от която загубих още една стена , заради новата врата към голямата веранда.
Другата седмица ще трябва вече лично да се срещна с конструкторката , за да видим този нов покрив , който искам над новосъздадената веранда.Трябва да организираме среща с фирмата за камините и дограмата.

Ето това са керемидите , които гледахме вчера - http://www.pica.it/segmenti.asp?se_id=1&id=21


Един от тези модели ще е :

   

Получава се ефект на състарен покрив :

      


# 69
  • Мнения: 1 427
Това не са ли "турски керемиди"? Много са хубави -колко ти излиза ориентировъчно м2 ?

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 14:15 от eli-pate

# 70
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Леле, Дидиии, разкошни са!!! CrazyАз преди много време си направих устата за подобни, но веднага ме отрязаха. Милото каза, че след 15 години ще си изглеждат така, да не се напъвам отсега Mr. Green  После поисках Траяна, но се оказа че пак заради цената (повече бройки са на квадратен метър)  няма да са те, последно ще са Европа.

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 14:22 от ljuboznatelna

# 71
  • Мнения: 637
Aз също си избрах керемидки от този сайт Laughing



Някакъв такъв цвят си представям нашите керемиди или още по тъмни антрацит може би newsm78, за да контрастира на цвета на къщата, който ще е слонова кост.

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 14:42 от galana_s

# 72
  • Мнения: 637
Ей такъв ефект търся:


Moже би заради "ненавистта" ми към така популярните напоследък оранжеви къщи Laughing

Диди, много добре сте направили с дърветата. Предполагам инвестицията за толкова височки растения е доста голяма, но си заслужава-ще си имате готова горичка Wink  bouquet

# 73
  • Мнения: 3 770
eli-pate , нямам идея дали са "турски".Сега търсих картинки и наистина приличат на такива.Цената е 2 и нещо но бройка , но когато получим точната оферта и цената на декоративната фасада , тогава ще мога да кажа колко влизат в кв/м и цената.

ljuboznatelna , в първия момент като ги видях не ги възприех много , но на картинка , когато е нареден целия покрив ми хареса.Тези , последните , които си показала са на Брамак , нали ? Там имаше всякакви и Брамак , Тондах и други български , но италианските като ги видях отблизо са съвсем различни.Другия път ще ги снимам отблизо. Иначе тези , които харесвам най-много са подобни на Траяната , но са и най-скъпи.Ако не се лъжа бяха 60 лв/кв.м. и то на Тондах.На италианските сигурно ще е двойна цената.Европа ми харесват като форма !  Peace

galana_s , мисля че по-голямата част от бялото на тази керемида се покрива и не е нужно да търсиш още по-тъмно.Ще стане интересен покрив.Ако не съм объркала , този е нареден с модела :



# 74
  • Мнения: 278
ДИДИ  страхотни керемиди  Peace.При нас май ще бъдат Беткерс заради самата покривна конструкция / нали нямаме достатъчно висок  таван / и ъглите са много остри.

# 75
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
 


ето такъв е проектът ни,но нали ви казвам че сменяме сега покривната конструкция..

Последна редакция: сб, 29 ное 2008, 17:02 от gul4i

# 76
  • Мнения: 3 770
gul4i , снимките ти са прекалено малки , но доколкото виждам този покрив си отива с архитектурата на къщата.Може би с четирискатния , ще има доста по-обикновен вид , но изборът си е твой , в крайна сметка !  Peace

# 77
  • Мнения: 2 270
момичета не мога да реша кое да си взема
дайте предложения.Просто не мога да реша






# 78
  • Мнения: 3 770
Ани , трудна задача !  Wink

За мен последното е различно от първите три , които са с флорални мотиви.А и цветово е доста по-наситено и топло , има риба , пеперуда , някакво индийско божество , май ?! И като обзавеждане са различни.Поне за мен. На 1 и 3 е изчистено , на 2 са класически мебели , на последното ми се струва , че е от стиловете , дето започват с "нео".  Mr. Green 1 и 3 за мен са свежарски цветове , 2 го свързвам с викторианския стил - зеленото ми напомня. Без да знам къде точно ще го слагаш и мислейки за онези мебели , които показа / останала съм с впечатлението , че такива подобни ще взимаш! /  аз бих избрала 2 .

След този подробен разбор , който направих и за себе си , защото в първия момент и аз изпаднах в чуденка , кое от 4-те , напълно бих махнала 3 - синчец , мак и орхидея не ми се връзват и колкото повече го  мисля , толкова повече ми боде погледа. Последното , може би , ако нямаше божеството би ми допаднало повече , но вече и него махам.Личните ми колебания се свеждат вече до 1 и 2 , но заради мебелите бих избрала 2.Освен ако не са в бял цвят , тогава и 1.

# 79
  • Мнения: 9 481
На мен най-ми допадна 4 като цветова комбинация. Пеперуди и флорални мотиви-ок, ама таз риба и "Буда"..или каквото е там Rolling Eyes Thinking
...и пак зависи какво ще е обзавеждането..

# 80
  • Мнения: 1 427
4-та ми харесва,но ако трябва да я гледам всеки ден ще ме заболи главата,за ретро мебелите,които си хареса 2 най-ще ходи Peace

# 81
  • Мнения: 3 485
1 i 3 za modernisti4no obzavezdane ,
 2 za klasi4esko obzavezdane
4 za feng-shuj

# 82
  • Мнения: 481
уффф, Ани, и аз се обърках, харесаха ми всичките... но не знам какво бих сложила у дома си... все пак концепцията е важна, успех  Peace

Диди, много са хубави керемидите, взех и аз да се замислям  newsm78 ама цената си е сериозна и надали ще ме огрее

за документацията:
НАРЕДБАТА
Ще разкажа в темата за да могат и други, които се интересуват да се възползват.
Документацията върви успоредно със строежа. Официално трябва да се води от Технически ръководител-ТР (за пета категория е достатъчно, ако нямате надзор). Т.е. дори и да не  си наемете ТР, който да води документацията, трябва такъв за да се разписва. ТР може да е със средно техническо образование (Строителен техникум) и на горе.
Задължителните протоколи за нашата категория са:
2 - Протокол за откриване строителна площадка и строителна линия. Разбит е на 4 части за целия строеж.
3 - Констативен Акт, при изготвянето на фундаментите
4 - Заповедна книга
7 -  Протокол за СМР и Конструкцията
12 - Акт за установяване на всички СМР
14 - Акт за приемане на Конструкцията
15 -

Ние имаме и Протокол 1, който е между строителя и инвеститора.
Протокол 2 - За попълването му малко техническа помощ не е излишна, но в общи линии е преписване от проектите Архитектура, Геодезия, Електро и ОВ. Попълва се само първата част. Подава се преди първа копка, един вид на първа копка трябва да присъства представител на общината. Това почти никога не става. Необходимите док. при подаването в общината, освен попълнения протокол са:
Молба свободен текст
Копие от Разрешително за строеж
Копие Нотариален акт
Копие Проект ПБЗ (искат едно чертежче, аз бях разбрала цялата папка, така че не мога да кажа кое точно)
Копие Платена такса за извозване на земни маси - има си землище където се заявяват кубиците земя които ще се изхвърлят и на тази база се заплаща, примерно ние земя няма да изхвърляме, всичко ще си влезе в обратния насип, нооо си длъжен да представиш такъв документ. Ако ползвате тротоари също се плаща някаква такса.
Копие Договор със строител (ако имате такъв)
Протокола ни го искаха попълнен и подписан от всички лица, освен от представителя на общината.
Момичета, ще дописвам!
Само да направя уточнение, че все пак това е личната ми борба с община "Витоша"

# 83
  • София
  • Мнения: 4 397
Здравейте, не успях мнго да прочета ама да се изкажа за това което прочетох  Mr. Green
Диди керемидите са страхотни  Peace
Ани аз съм за втората картинка най ми допада  Hug
а в същност това пана ли са някакви  Embarassed

п.п разбрах фототапет е нали  Embarassed
аз това харесах  Mr. Green да ти иде да се вхърлиш в морето  Joy  като истинско е

# 84
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
ani69, даже не разбрах какво точно е това , защо и за къде ще го вземаш, затова ще отговоря като за психотест Laughing Първото ми е най-неутрално и най-близко до стилизация, затова при такава неизвестност бих се спряла на него. Второто ми е много романтично, третото не ми е по сърце, четвъртото ме грабва с цветовете, но не и с изображенията. В крайна сметка, ако имах толкова мъже в къщи, бих сложила нещо такова само в спалнята или момичешката стая. В краен случай четвъртото в дневната, стига и на другите да им харесва Simple Smile Гледала съм сайта ти - четвъртото като че ли ти приляга най-много . При толкова таланти щях да оставя на някого да я нашари тази стена, какво толкова Party
Rени, страшно си полезна с това, което публикуваш, копирам си го прилежно в една папчица и ще се възползвам от него когато му дойде времето.  bouquet  bouquet  bouquet

# 85
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Започнах да чета Наредбата и тотално се обърках ooooh!
Има и един въпрос на първо време - като строителен техник по образование дали мога да водя документацията на собствената си къща newsm78 Не се ли иска някаква допълнителна квалификация?
Заповедната книга има ли я на практика? Доколкото знам тя е прошнурована, не е обикновена тетрадка Simple Smile
Като прочета няколко пъти всичко (за да избегна излишните въпроси) ,сигурно ще пииитам и ще питам.... Embarassed

gul4i
, и така не изглежда зле покрива. Четирискатния ще е много начупен и интересен Peace Спри се на това, което на теб ти харесва, дано сме ти помогнали, а не разколебали Simple Smile

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 01:05 от ljuboznatelna

# 86
  • Мнения: 2 270
Първо да почерпя.Днес моя големия син става пълнолетен



ljuboznatelna-и аз не знам точно къде ще ги слагам тези.Незнам и какви мебели ще си купя и направя,в какъв цвят ще ги боядисам,но понеже клоня към бялото може би ще се спра на №1 за хола поне.Това са фототапети и можеш да си ги сменяш когато си поискаш 50-60 лв струват.Аз понеже мразя еднообразието и най вероятно често ще си ги подменям

Рени-благодаря ти много,значи трябва да хвана някой със строителен техникум да ми се разписва на протоколите.

еТО един интересен/поне за мен/сайт
http://www.thisoldhouse.com/toh/planning-and-ideas

Последна редакция: нд, 30 ное 2008, 09:23 от ani69

# 87
  • Мнения: 637

Aни, първо честито за големия мъж Hug
На мен най-неутрална ми се вижда първата картинка или фототапет. Тази с Буда е интересна, но мисля че е за друг тип помещение. Все пак има значение какво искаш да постигнеш.

# 88
  • Мнения: 481
Ани69, да ти е живо и здраво момченцето  Hug

gul4i, всъщност седи добре този покрив, това е още едно доказателство, че всеки детайл поставен на мястото си седи добре. Но както е казала любознателна, от теб зависи, успех  Peace

Започнах да чета Наредбата и тотално се обърках ooooh!
Има и един въпрос на първо време - като строителен техник по образование дали мога да водя документацията на собствената си къща newsm78 Не се ли иска някаква допълнителна квалификация?
Заповедната книга има ли я на практика? Доколкото знам тя е прошнурована, не е обикновена тетрадка Simple Smile
Като прочета няколко пъти всичко (за да избегна излишните въпроси) ,сигурно ще пииитам и ще питам.... Embarassed
Чети, няма нищо страшно, и аз първия път се отказах, ама като ми обявиха цената за воденето на документацията, се оказа, че хич не е толкова страшно  Laughing Щом с Ани сте технически лица ще ви е още по-лесно.
Така ми казаха проектантите, За строителния техникум, хайде за да не ви подведа след като сте заинтересовани, ще разпитам по-подробно, и в общината ще питам, там съм станала една лична мома  Laughing
Заповедната книга се купува от книжарница. Обикновен но около Общините има такива технически книжарници. Прошнурована е, само трябва да се номерира и попълнят данни, за строител, конструктор, КТК-конструктор и инвеститор.
Всъщност това е второто нещо, което се прави. След като се разпише Протокол 2 (той е в 4 екземпляра, за всяка от страните) в три дневен срок се заверява Заповедната книга. Достатъчно е тя да се подготви и разпише от ТР и да се изпратят писма до Общината и РДНСК-а със съобщение, че е заверена, прилага се копие на първа страница. Да си призная в Общината ми казаха да пусна и копие на Протокол 2, но аз нямах възможност да направя копие и не пратих. Важно е да имат съобщение, ако им трябва нещо повече ще ви намерят  Laughing
следва продължение...

# 89
  • Мнения: 2 255
Ани да ти е жив и здрав момъка .... и да те слуша поне за важните неща  Peace
...щом харесваш бяло май № 1 е най добре /аз бих избрала 1 или 2 взависимост от цвета на мебелите/  newsm78

gul4, добре дошла   bouquet и на мен ми допада къщата с двускатен покрив ...определено добре изглежда...но ти си решаваш ...  Joy

RениHug за наредбата...ще трябва и аз да се пообразовам  hahaha

Диди, много ми харесват керемидите ...ще чакам подробности за цена и бр/м2

# 90
  • Мнения: 3 770
Ани , честито ! Да ти е жив и здрав и само хубави неща да му се случват в живота !   bouquet

ВЯРА, като получим офертата , ще споделя за точните цени , нямай грижа !
  Peace

# 91
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Благодаря ви момичета,сега чакам да излезе и варианта с четерискатния покрив,и после зедно ще избираме... Flutter
Ани,да ти е жив и здрав рожденикът!  bouquet

# 92
  • Мнения: 278
Ани , честит празник и от мен.Весели и щастливи мигове и на пълнолетния господин и на Вас.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 428
Ани, Честит празник и от мен! Успешен старт в пълнолетието на сина ти!
Относно картинките, страшно ми хареса No.1!

# 94
  • Мнения: 1 427
А откъде всъщност са тези фототапети - и на мен много ми харесаха!
Ани,ти направо си пълна с полезни идеи  bouquet

# 95
  • Мнения: 2 270
Аз лично ги видях в един магазин за строителни неща в Русе.Много се впечатлих.Тук във форума открих този сайт.Харесва ми това ,че срущу 100-200 лв мога всеки сезон да променям облика на дома си.Мразя еднообразието
http://www.komar.de/komar08/htdocs/deu/interieur/int-8-899.php?

# 96
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Здравейте!

Бих искала да се запиша и аз в темата. Предстои ни строеж на къща напролет. Парцелът отдавна е купен и урегулиран. Сега правим проекта и за наша изненада, се оказа, че ще е доста голяма къща, ако искаме да ни е удобно. По-късно ще кача проекта и ще ви го покажа за мнение  Peace Ще се радвам да споделяме заедно "ходенето по мъките"  Hug

# 97
  • Мнения: 278
Inna , здравей и добре дошла . Ще ми е приятно да обменяме информация. Колко голяма ще е къщата ? Може да намалите квадратурата , ако ви притеснява нещо. Hug


П.П. В началото нашата / още не е почвана де / беше 220 кв.м.РЗП - само дневната беше над 50кв.м. , а едната спалня 22кв.м. #Crazy Та намалих до 176 кв.м.РЗП

# 98
  • Мнения: 481
Добре дошла на Ина  Hug Абе има една златна среда за удобство и уют и тя не е много свързана с размерите, а с разбиранията ти. Много-малко в случая е нещо относително  Peace

Да кажа за ТР, значи разбрах, че си имало Наръчник за Техническия ръководител, където се казва, че Строителен техникум е достатъчно условие за да си ТР. Книгата била много изчерпателна, описва се също така подробно как да се попълват протоколите, струвала 30лв. На фона на парите, които искат за изготвянето на документацията си струва. За сега това мога да кажа по въпроса!

п.п. Вероятно това е книгата. Аз не съм я виждала.

# 99
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Rени, благодаря за отзивчивостта ти  bouquet Аз знам че бих могла да съм ТР, но не знам дали мога да съм на мой си обект Mr. Green  Всъщност имам право и да проектирам къщичка до 60кв, смеем се в къщи че ако съвсем няма финанси за строеж, ще трябва да се задоволим с моите проектантски услуги Joy Друг е въпроса, че ще съм ТР само на книга, защото на теория знам това онова, но на практика - нищо LaughingТази книга е доста изчерпателна, но има безброй излишни неща, които ще ме отдалечат от същината  Confused  Има две глави, които ще са ми полезни, но ще разчитам много на твоята информация и на себе си после Grinning

# 100
  • Мнения: 3 770
Здравей , InnaHug Надявам се изненадата ви от квадратурата да не е стряскаща , както се получи при нас !  Mr. Green Мъжът ми още таи надежда , че някъде цифрата е объркана и не е това , което е !  Laughing Но щом имате възможност , големината и удобството са на първо място !  Peace

 Rени
, до къде стигнахте ? Да не слагат покрива вече ?
  Wink

# 101
  • Мнения: 637
luboznatelna,  и мъжът ми е с твоята правоспособност за проектиране Laughing
inna, и ние мислехме къщата да е 500кв.м., но засега се очертава 576кв.м. Надявам се да не превишаваме повече квадратурата. Вчера гледахме една къща около 470кв.м. и ми се стори голямка, така че.... Laughing

# 102
  • Мнения: 481
ljuboznatelna, ееее ти пък сега, много искаш да знам  Laughing може и да  има конфликт на интереси хем да си инвеститор, хем да си ТР, ще питам в Общината  Peace

Уфф, забравих да докладвам... ти пък Диде покрив  ooooh! Такава простотия... оказа се, че единия вход ще е над английски двор, който се получава заради прозорците на мазето. Обаче този английски двор мен хич не ме кефи, щото ще е свърталище на боклуци и гадинки, както ще събира и вода. Най-добрия вариант е да зазидаме прозорците  #Cussing out и да се остави вентилация само... аз си мислех, че мазето ще дойде по нависоко, а то кво било, английски двор  ooooh!
И най-важното юнаците се опитаха да зазидат входа към вилаета на бабата и дядото  Laughing То точно подведени от английски двор де  Laughing Иначе много готини тези Поротемски тухли... забравих си фотото, та снимки нямааа  Close

# 103
  • Мнения: 3 770
Rени и нашето мазе е с английски двор , даже два ! Има си отводняване за тях .Ние не можем да ги зазидаме , защото за някои от нещата , които ще съхраняваме там има изискване за редовно проветряване. Виж тук за отводняването - http://www.aco.bg/cps/rde/xchg/SID-3F5701DA-6649CB4D/bg_aco_bulg … /hs.xsl/2491.html

# 104
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Добре дошла, Inna.Сега започва ходенето ти по мъките... #Crazy...за квадратурата какво да ти кажа.Тя зависи от много неща,но ако имате възможност{финансова},смело стройте .както казват и другите колкото повече толкова по-удобно... Outta Joint

# 105
  • Мнения: 2 270
Здравейте строителки
Добре дошла на новата "строителка"Inna
Ние си мислехме за 100 кв пък те станаха 200 и пак не ми стигат Joy
Рени благодаря ти за инфото.Аз не съм със строителен техникум,но имам доста познати с такова образование, които биха ми се разписали.Сега търся в нета книгата

galana_s-сериозна квадратура.Браво
ljuboznatelna -можеш да проектираш 2 бр по 60 кв и готово/пък после,че се били съидинили в една -голямо чудо/ Joy Joy
Диди вие до къде стигнахте? Рязкажи за дърветата-колко струват,как ще ги пренасяте и засаждате.

# 106
  • Мнения: 3 770
Ани , трябва да леят третата плоча тези дни.Зидарията и на втория етаж е готова.Дърветата ще ги сеем евентуално на пролет , ако успеем с оградата.Засега само сме ги платили , но ще си останат в разсадника , маркирали сме избраните. За пренасянето още нямам идея , но питах и разбрах , че коренищата са със зебло , ако така се казва.Иначе цените са мнооого конкурентни !   Grinning

# 107
  • Мнения: 168
Здравейте!
Надничам в темата от самото и начало ,тъи като с мъжът ми отдавна си правим планове за строеж на малка вила.
Вече имаме подписан договор с общината за предоставяне право на строеж.
Въпросът ми е ,какво е следващото нещо което трябва да се направи?  Ако не се лъжа сега трябва да дойдат хора от общината за да определят точните граници на имота и след това.........?

# 108
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Благодаря за посрещането  Hug Много сте мили!

Ние си мислехме, че ще можем да се съберем на 100-150 кв.м, а като направиха идейния проект излезе 370  Shocked Ама със всички сервизни помещения, разбира се. Работата е там, че в момента живеем 2 семейства на 70 и няколко квадрата и направо няма въздух за дишане, да не говорим, че нищо не може да се намери, като се "подреди"  Twisted Evil Къщата също ще е за 2 семейства, т.е. ние четиримата плюс родителите на съпруга ми. Теренът е леко наклонен, така че ще има и мазета за котелно, слклад и едно помещение. На първия етаж ще има хол, трапезария и кухн. бокс, както и две стаи (спалня и всекидневна) за свекърите, баня и тоалетна. И на втория - три спални, две бани и кабинет.

Най-голямата ми чуденка в момента е за мокрото (пералното) помещение. Има по проект отделено място на 1-ия етаж, но пък може и в мазето едното помещение да свърши чудесна работа. Така или иначе не знам къде ще простирам, има тераса само на 2-ия етаж. И веранда отзад.

# 109
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Здравейте!
Надничам в темата от самото и начало ,тъи като с мъжът ми отдавна си правим планове за строеж на малка вила.
Вече имаме подписан договор с общината за предоставяне право на строеж.
Въпросът ми е ,какво е следващото нещо което трябва да се направи?  Ако не се лъжа сега трябва да дойдат хора от общината за да определят точните граници на имота и след това.........?
А имате ли архитектурен план?

# 110
  • Мнения: 168
Здравейте!
Надничам в темата от самото и начало ,тъи като с мъжът ми отдавна си правим планове за строеж на малка вила.
Вече имаме подписан договор с общината за предоставяне право на строеж.
Въпросът ми е ,какво е следващото нещо което трябва да се направи?  Ако не се лъжа сега трябва да дойдат хора от общината за да определят точните граници на имота и след това.........?
А имате ли архитектурен план?
Не, нямаме абсолютно нищо .

# 111
  • Мнения: 3 770
Добре дошла , Florina ! Не съм много в час с тези неща , защото мъжът ми се занимаваше с тях , моята работа беше повече с арх , но мисля че за точните граници се плаща на геодезист , който определя точните параметри на парцела.После му плащаш още няколко пъти !  Mr. Green

Inna , вашата работа ми звучи точно като нашите планове за квадратурата !  Grinning Едно го мислехме , излезе двойно , а като теглихме чертата и отгоре !  Mr. Green Щом сте две семейства , не виждам как ще се съберете удобно на 100-150 кв.м. , така че е напълно нормално да искате повече удобства за 6 души.Още повече , че ще живеете и със свекърите.Не знам какви са ви отношенията , но аз бих планирала тяхната спалня и всекидневна направо с отделен вход.  Mr. Green На Рени май беше такъв проекта , ако не бъркам ?!  Rolling Eyes Имаше нещо отделно за свекърите. В тяхната всекидневна ще има ли кухненски бокс ? Аз все си мисля , че колкото и добри взаимоотнешения да има , две семейства трябва да са си отделни домакинства !

# 112
  • Мнения: 2 270
Благодаря за посрещането  Hug Много сте мили!

Ние си мислехме, че ще можем да се съберем на 100-150 кв.м, а като направиха идейния проект излезе 370  Shocked Ама със всички сервизни помещения, разбира се. Работата е там, че в момента живеем 2 семейства на 70 и няколко квадрата и направо няма въздух за дишане, да не говорим, че нищо не може да се намери, като се "подреди"  Twisted Evil Къщата също ще е за 2 семейства, т.е. ние четиримата плюс родителите на съпруга ми. Теренът е леко наклонен, така че ще има и мазета за котелно, слклад и едно помещение. На първия етаж ще има хол, трапезария и кухн. бокс, както и две стаи (спалня и всекидневна) за свекърите, баня и тоалетна. И на втория - три спални, две бани и кабинет.

Най-голямата ми чуденка в момента е за мокрото (пералното) помещение. Има по проект отделено място на 1-ия етаж, но пък може и в мазето едното помещение да свърши чудесна работа. Така или иначе не знам къде ще простирам, има тераса само на 2-ия етаж. И веранда отзад.


Защо не отделите родителската гарсониера със отделен вход?
По принцип мокрото перилно помещение е добре да е близко до спалните и банята.Събличаш си мръсните дрехи ,хвърляш ги на определеното за целта място в перилното и хоп в банята.След това изпраните , изсушени и изгладени дрехи по дрешниците в трите спални.Аз лично не си представям ,как ще разнасям купища мръсни дрехи до мазето, а от там кошовете със чисто пране по етажите.Ако имате възможност по добре е да направите едната баня като перилно + малка бяня.В перилното може да си сложиш освен пералнята , сушилня , масата за гладене ,кошове за пране , рафтове за кърпи,чаршафи
.Помещението на първия етаж може да направите нещо като килер за прахосмукачки,метли,препарати,кофи,легени и тем подобни нужни за всяка къща неща

Гледам Дидито ми е взела думите от устата Joy

# 113
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
Здравейте!
Надничам в темата от самото и начало ,тъи като с мъжът ми отдавна си правим планове за строеж на малка вила.
Вече имаме подписан договор с общината за предоставяне право на строеж.
Въпросът ми е ,какво е следващото нещо което трябва да се направи?  Ако не се лъжа сега трябва да дойдат хора от общината за да определят точните граници на имота и след това.........?
А имате ли архитектурен план?
Не, нямаме абсолютно нищо .
Е ,значи сега е ред на намирането на архитект и започването на правенето на план....После този план се внася в общината за издаването на т.нар. Виса и чак тогава започва строежа,определянето на границите на строителната площадка-тук както каза Диди,е за геодезист.....ако има пак въпроси питай.. #Crazy

# 114
  • Мнения: 481
Още повече , че ще живеете и със свекърите.Не знам какви са ви отношенията , но аз бих планирала тяхната спалня и всекидневна направо с отделен вход.  Mr. Green На Рени май беше такъв проекта , ако не бъркам ?!  Rolling Eyes Имаше нещо отделно за свекърите. В тяхната всекидневна ще има ли кухненски бокс ? Аз все си мисля , че колкото и добри взаимоотнешения да има , две семейства трябва да са си отделни домакинства ![/b]
мдааа такъв е на Рени проекта, те влизат от запад, ние от изток...   Laughing Аз що така възмутено се изказах в предния пост как юнаците се опитаха да зазидат входа на бабата и дядото  Mr. Green Разполагат с 40кв, спалня, дневна с кунхенски бокс, баня, че и килерче  Laughing
Ина, не се лъжи, отдели ги от сега  Peace Нашите баба и дядо ще го ползват лятото, за това му казвам и вилает...
Флорина, добре дошла, и аз да си кажа, геодезист ти трябва да ти заснеме терена, а едновременно с това може да действате и с архитект, успех  Peace
Диде, много ми харесаха тези системи... но въпреки това при водите, които се леят там малко ме страх, че мазето има реалния шанс да се наводнява, то ще си се получи като шахта, и при един обилен дъжд  newsm78 ще го мислим...

# 115
  • Мнения: 3 770
Rени , нашият прозорец в английския двор е на височина повече от 40см от пода му , може и повече даже.Но сигурно зависи и колко над земята е самото мазе , а нашето май беше на 1,20-1,50 , т.е. само половина е вкопано.Мислете , но е хубаво да има вентилация в тези помещения.

# 116
  • Мнения: 168
Благодаря ви момичета  bouquet
Аз все си мисля, че преди проекта трябва да изчакаме геодезист за да разберем точно от къде до къде е парцела. Освен това за да правим проект трябва да разберем ,къде в този парцел може да се строи и има ли възможност за заравняване на терена (тъй като има наклон) и вече според това да правим проект.

# 117
  • Мнения: 3 770
Florina , правилно си мислиш - за определянето на точките на парцела не ти трябва архитектурен проект !   Peace Къде ще строите всъщност , ако не е тайна, разбира се ?  Grinning

# 118
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
* *•● Диди ●•* *, щом прочетох за наклон и ми мина през ум, че може да ти е комшийка Grinning Около нас в непосредствена близост пустеят няколко парцела (продадени) и все се надявам да се появи някоя комшийка тука и да пише, че ще строят Simple Smile

# 119
  • Мнения: 168
Florina , правилно си мислиш - за определянето на точките на парцела не ти трябва архитектурен проект !   Peace Къде ще строите всъщност , ако не е тайна, разбира се ?  Grinning
Диди ,не е тайна, в Розовец.  Преди време бях писала в темата ,че сме си набелязали точно това село , и в крайна сметка миналата седмица ни се осъществи желанието.

Не съм ви комшийка но ми се ще

# 120
  • Мнения: 3 770
Florina , чудех се , че ми е познат никът ти , но не ми се ровеше в старите теми.  Wink Спомням си , че беше писала за това село , а аз май бях казала , че снаха ми имат къща там. Така беше !  Grinning Успех от тук нататък !  Peace

ljuboznatelna , може пък да се появи някоя комшийка , няма невъзможни неща !
  Peace

# 121
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
ljuboznatelna -можеш да проектираш 2 бр по 60 кв и готово/пък после,че се били съединили в една -голямо чудо/ Joy Joy

Ани, страхотна ти е идеята, не ми беше идвало наум Laughing Работата обаче е там, че не знам и за 60кв дали ще останат пари с нашето градинарстване Laughing
Florina , сега като ни подсети се сетих, че си писала и преди Simple Smile Не знам дали няма да е добре като ви станат ясни границите на парцела да си засипете каквото трябва и тогава да викате пак геодезист, имам някакъв спомен , че при Диди имаше проблем с нивата, защото насипаха след изготвянето на проекта, но не съм съвсем сигурна, по-добре тя да поясни newsm78
Inna, ако ви позволява мястото и средствата, направете си голяма къща, теснотията е ужасно нещо, ние дето сме едно семейство на 70кв наистина като "подредя" нещо после за да го изровя трябва да разбутам още пет ooooh! Но то е и защото моят мъж нищо не изхвърля Naughty
Диди, ще си чакам тогава комшийката, при нас и без това нещата са се закучили, има време.

# 122
  • Мнения: 1 427
За квадратурата е така-колкото повече толкова по-добре. Ние сме 4 възрастни+бебе в 100м2 четиристаен и пак ни е тесничко.Затова и реших,че само къща ни устройва Crazy Така че,прецени какъв ви е бюджета и оттам смятай каква ще е максималната квадратура която ще може да си позволите.

# 123
  • Мнения: 2 270
ееее Любознателна остави малко градинарство и за после де.Като си живееш в новата къща и градинарстваш ще е по приятно отколкото само да градинарстваш Joy

# 124
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Права си, ама като няма сега възможност да строим (заради общински пречки), все се изкушаваме нещо да направим из двора Simple Smile А нашата къща ще е нискобюджетна, така че всеки  разход сега си е сериозен.

# 125
  • Мнения: 637
Здравейте!
Надничам в темата от самото и начало ,тъи като с мъжът ми отдавна си правим планове за строеж на малка вила.
Вече имаме подписан договор с общината за предоставяне право на строеж.
Въпросът ми е ,какво е следващото нещо което трябва да се направи?  Ако не се лъжа сега трябва да дойдат хора от общината за да определят точните граници на имота и след това.........?
Aми понеже аз се занимавам с тия неща в момента, да ти разясня Hug:
1. Викаш геодезисти, за да направят снимка на парцела.
2. С ПУП и Нотариален акт отиваш в кметството за да ти извадят виза. Ако не сте се вписали в регистъра като собственици, сега е времето да го направите.
3. След издаването на визата, отиваш с нея в ЕОН и ВИК, за да ти я съгласуват.
4. След съгласуването подаваш молба за ток и вода.
Това е , но междувременно си намерете архитект и започвайте да  творите Laughing
Аз днес бях в ЕОН и си пуснах молбица за 25kw. ток еднофазен и монифазен. Смятам че е предостатъчно за квадратурата ни, нали?

# 126
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Качих най-после проекта: http://community.webshots.com/album/569030231plVwzK

Кажете какво мислите. Най-вече за прозорците.... Много ми харесват, но се чудя как ще се чистят, как може да се сложи мрежа против комари и мухи...

По въпроса за двата отделни входа - мисля, че е излишно, ще изгубим ценна площ за коридори и още една баня, защото трябва да има такава на 1-ия етаж.

По принцип мокрото перилно помещение е добре да е близко до спалните и банята.Събличаш си мръсните дрехи ,хвърляш ги на определеното за целта място в перилното и хоп в банята.След това изпраните , изсушени и изгладени дрехи по дрешниците в трите спални.Аз лично не си представям ,как ще разнасям купища мръсни дрехи до мазето, а от там кошовете със чисто пране по етажите.Ако имате възможност по добре е да направите едната баня като перилно + малка бяня.В перилното може да си сложиш освен пералнята , сушилня , масата за гладене ,кошове за пране , рафтове за кърпи,чаршафи
.Помещението на първия етаж може да направите нещо като килер за прахосмукачки,метли,препарати,кофи,легени и тем подобни нужни за всяка къща неща

Ани, точно така си представям пералното  Peace Работата е там, че това, което е определено за такова на 1-ия етаж, няма да побере всичко, най вече дъската за гладене. А и от килер също има нужда... Не мога да намеря място и за нещо като вграден гардероб в антрето за всички връхни дрехи и обувки.... Затова минах на варианта за пералното в мазето, но ти ме накара да се замисля  Thinking

За квадратурата е така-колкото повече толкова по-добре. Ние сме 4 възрастни+бебе в 100м2 четиристаен и пак ни е тесничко.Затова и реших,че само къща ни устройва Crazy Така че,прецени какъв ви е бюджета и оттам смятай каква ще е максималната квадратура която ще може да си позволите.

Точно, защото ни е писнало от теснотия, решихме да строим къща, и то просторна. Смятахме, кроихме и решихме, че дали ще дадем 90 или 100 хиляди е все едно, вместо после да се тюхкаме, че пак ни е тясно и нефункционално  Peace

Всъщност, знам, че е относително, но как върви сега грубият строеж на квадрат? А за проект колко вземат? Нашият архитект ни поиска 20 лв. без ДДС и на нас ни се стори малко (а пък е най-известният архитект в града), тъй като преди 2 години, когато разпитвахме, най-малкото, което ни предложиха беше 35 лв.  Thinking

Извинявайте за въпроса, но какво е "английски двор"?

# 127
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Inna, аз като гледам - пак сте си едно домакинство newsm78 Една кухня, една трапезария...Не беше ли по-добре да се разделите? Rolling Eyes При това положение напълно ви е излишен още един вход. Още нещо ме вълнува (защото в нашето семейство си е проблем) - как ще си поделите телевизора? В къщи са 3 броя и всеки си гледа каквото си иска, някъде по стаите. Като сте две семейства май щеше да е по-добре поне 2 дневни да си оформите Rolling Eyes Аз дори за нас съм го мислила, абсурд да седнем всички на едно място, защото всеки има различни интереси, какво остава за три поколения като при вас!
За прозорците не знам какво да кажа, при тази им височина Shocked Отваряема част можете да си имате, но и с мрежата ще стане малко като кръпка. Друго решение е да имате ролетна мрежа и да си я пускате само вечер.

# 128
  • Мнения: 9 481
На мен лично проекта ми харесва...но за едно семейство Mr. Green
Аз също не съм фен на съвместните съжителства Crazy
..бих сложила кабинета до терасата, така спалнята ще е по-близо до банята, а кабинета по-добре осветен Thinking

# 129
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Ами ние всъщност не искаме две отделни домакинства  Peace Иначе щяхме да си ги оставим свекърите в апартамента. Те са част от семейството  Heart Eyes  На 1-ия етаж си имат и спалня, и всекидневна, свързана с бокса - могат и гости да си посрещат, и мачове да гледат, да почиват.... Предпочитам мястото, дето ще иде за кухн. бокс за тях примерно, да го ползвам, за да е по-широк моят (т.е. общият).

Любознателна, ние в момента, при 4 стаи имаме 4 телевизора  Laughing И в къщата ще е така - в хола, във всекидневната на свекърите, в детските стаи  Whistling А и смисълът на общите помещения е все пак хората да се събират там, за да са заедно  Peace Който иска да гледа нещо, различно от избора на мнозинството, си го гледа отделно.

MTV, не се бях сетила за разместване на кабинета и др. спалня  Thinking

# 130
  • Мнения: 168
Inna а тази веранда включва ли се в квадратурата на къщата?
Питам,защото и ние мислим да има нещо подобно само като навес

# 131
  • Мнения: 481
ех, Ина, ти явно си единствената тук, която държи да живее със свекърите си  Wink  Честно казано ми е хем странно, хем заслужаваш адмирации Peace Щях да ти пусна моя проект, за да видиш, че ти си отделила толкова, колкото и аз, но с отделен вход... но няма смисъл. Прозорците?! Хубави, ма много непрактични ми се струват. На мен кухнята така ми идва далечна, но пък аз друго исках. Хубава е къщата, Успех  Peace

# 132
  • Варна
  • Мнения: 520
Inna а тази веранда включва ли се в квадратурата на къщата?
Питам,защото и ние мислим да има нещо подобно само като навес

Простете ми, че нахлувам в темата ви малко като "слон в стъкларски магазин", но поднасям на всяка   bouquet и питам веднага: Тази веранда, която много харесвам, не затъмнява ли много помещението. Дори и тя да е пред южна стая /както ще бъде в нашия случай/, това предполагам ще се отрази съществено  newsm78. Не можах да се въздържа тъй като тези веранди са ми слабост от години /от американските филми/, но сега малко съм в размисъл. Сетих се кога да мисля и аз, но като я видях и спонтанно реших да ви попитам. Всъщност ви чета от времето когато само мечтаех за място с къщичка и зная, че имате отговори на всички въпроси.

С две думи, здравейте и от мен, и ви благодаря че ви има   bouquet  Heart Eyes

# 133
  • Варна
  • Мнения: 428
Inna, на мен много ми хареса проекта ти, а прозорците са много хубави, макар и не много практични наистина. Ако има достатъчно отваряеми части обаче, мисля, че чистенето няма да е проблем.

# 134
  • Мнения: 537
Inna, проекта е хубав Peace
Само верандата в страничните си части не е ли малко тясна, струва ми се около 90 - 100см?
Или я разширете или ги премахнете.

# 135
  • Мнения: 2 270
Inna-интересна къща ще се получи,може обаче да се преработи и по добре.Аз имам няколко идеи.Прати ми плановете ако искаш за да ти ги покажа,че от този сайт не мога да ги тегля
URL=http://family.webshots.com/photo/2276206020033043892lTBVfH][/URL]

# 136
  • Мнения: 637
Inna, видях ти проекта. Хареса ми, особено прозорците. Нещо една врата ми липсва на първия етаж, за да влезеш в трапезарията сякаш минаваш през една спалня, но пък може да греша.
Пита какво е английски двор. newsm78 Представи си мазето и по-точно неговите прозорци. Ами оная изкопана част , която е около тези прозорци е английският двор. Crazy
Помисли си още веднъж дали ще искаш да живееш със свекитата Naughty Да не стане така да си изострите отношенията. Поне аз ако съдя по себе си, с майка си не бих могла да живея в една къща, а какво остава за свекъри Rolling Eyes.

Последна редакция: ср, 03 дек 2008, 17:10 от galana_s

# 137
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Ани, ще ти пратя плановете на мейла в профила  Peace

Флорина, да, включва се в цената на проекта, пък после, ако искаш, можеш да я променяш, в смисъл да я направиш по-малка примерно. galenaa, мисля, че ще затъмнява, но в нашия случай имаме едно общо помещение с големи прозорци и ще е достатъчно светло.

Yee, ще искам достатъчно отраряеми части, в краен случай ще викам 2-3 пъти в годината фирма да ги чисти, какво да правя  newsm78

Рени, надявам се да не греша  Embarassed Живеем заедно от 7 години и сме запазили доста топли отношения  Hug

west_end, не знам защо са толкова тесни страничните части на верандата  Thinking Може би от естетична гледна точка така изглежда по-добре...

galana_s, наистина към трапезарията се минава през всекидневната на свекърите, но те искат така, за да не обикалят през целия хол, а пък ако удължим коридора, той ще стане много дълъг, а стаята малка. Решихме, че по-добре да се минава през стаята, поне ще е по-просторна.

Оооох, нещо взех да се притеснявам с тая криза.... Всички казват, че сме луди да строим точно сега..... Кажете нещо за парите за груб строеж, колко излиза приблизително.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 428
Момичета, я да се допитам до вас. При нас се оказа, че и тока и водата са на частни кооперации (2 различни  Thinking ) и трябва да искам и от двете съгласие за включване към мрежите им. Да, обаче в случай, че откажат, какво става тогава? Да кажем водата може да решим със собствен водоизточник / сондаж, обаче с тока? Ето, имам молба в ЕОН за присъединяване, но ми искат нотариално съгласие от кооперацията. Ще ходим утре да говорим с кооперацията, но те са повечето хора 70+ годишни...направо незнам.
Някой имал ли е такъв проблем и как го е решил?


Inna: точно сега е моментът да се строи, защото падат цените и на материали, а скоро, надявам се, и на труда (което напоследък е голямо перо).  Wink

# 139
  • Мнения: 168


Флорина, да, включва се в цената на проекта, пък после, ако искаш, можеш да я променяш, в смисъл да я направиш по-малка примерно

Нашето право на строеж е върху 100кв.м. разгъната площ (примерно  50кв. първи етаж и 50 кв.м. втори етаж ) интересуваше ме дали ако си направим подобна веранда  нейната квадратура се включва към общата квадратура на строежа,защото тя на практика е само един навес а не строеж.

А че се включва в цената на проекта то е ясно Wink

# 140
  • Мнения: 637
Yee, "кооперацията' ще ти даде ток срещу заплащане. Попитай ги директно колко искат Peace
Къде ще строите?

# 141
  • Варна
  • Мнения: 428
Галана, нашият парцел е в Планова. По принцип ток ще ми даде ЕОН, а кооперацията трябва да даде съгласие да се ползва нейната мрежа, т.е. кабели. Те ток няма как да ми дадат. Незнам въобще дали е въпрос на пари или на мощности и т.н....офф, аман от тая сбъркана държава!

# 142
  • Мнения: 637
Да Yee, така е. Аз не се изразих правилно. Мисълта ми беше, че те ще чакат да им платиш за тези кабелаци, които навремето те са пускали. Ние по същия начин ще си платим за мр. каналче.
Така е у нас. Скъпи парцели, а инфраструктура никаква #Cussing out

# 143
  • Мнения: 3 770
Много набързо само на питането на Yee ще отговоря , че съм се заела с коледни приготовления.Утре ще в чета подробно.

Yee , ако не ви дадат съгласие кооперациите ще трябва да се включите от някъде по-далече , където вече мрежата е изградена от съответното дружество.Естествено така много се оскъпява.Ние минахме по същия път с една "дама" от селото , която е на 300 метра от нас.Ако не бяхме постигнали съгласие с нея , трябваше да се включим още 200 метра по-нагоре и цялото разстояние ставаше 500 метра , като пари почти двойно !

# 144
  • Варна
  • Мнения: 428
Благодаря, момичета. Големи бъкии са навсякъде, ей..

# 145
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Yee, и ние май ще си имаме проблеми за тока и водата...
Ние ще строим във вилна зона на 5 км от едно село и на 5 км от най-крайния квартал на града. Точно до нас има току-що построено вилно селище с 9 къщи и басейн, а под нашето място вили.
Първо, от EVN ни казват, че не можем да се вържем, въпреки че стълбовете с трифазното напрежение минават покрай нас. Ако се подадели повече от 1 молби за включване, те трябвало да изградят трафопост, но пък някой трябвало да им отстъпи място, тъй като там всичко е частно. Оказва се, че фирмата, построила къщичките от вилното селище се е захранила временно от частен траф на ВиК, който е в съседство и може би сега собствениците ще започнат да подават молби за връзване. И тъй като от вилното селище няма откъде да се отдели място, а ние имаме всъщност 3 парцела, като на единия ще строим, а другите два са за продажба, ще отделим 10-ина квадрата за трафопост. Иначе трябва да се договорим с ВиК, а те засега не желаят.
С водата пак проблеми - главният тръбопровод минава под ъгъла на парцела ни и не можело да ни включат, трябвало да си докараме вода от селото  Shocked В същото време инвеститорът на вилното селище е заявил намерение да строи тръбопровод, но кога ще стане.... Вариантът е да си пуснем промишлена вода, а за готвене и пиене да купуваме минерална.

Флорина, не съм те разбрала, извинявай  Peace  Предполагам, че не би трябвало да се включи, щом де факто е само навес, отдолу може да си я направите дървена, ако искате и целия двор може да покриете - не би трябвало да се приема към квадратурата.

# 146
  • Варна
  • Мнения: 428
Inna, за мен в момента най-големия проблем с тока и водата е, че без становища за свързване (предварителен договор), не можем да вземем разрешително за строеж. За водата има някакво решенеи - сондаж, регистрира се като собствен водоизточник и се прилага към проектната документация. Това ме посъветва архитекта. Но тока, там няма как да сме на собствен източник. .. А ние сега ще започваме проектиране, направиха тахиметрията и сме се разбрали вече с архитекта, само капарото остана. Но ако се закучи нещо, направо незнам да почваме ли проектирането.... Без да е ясно захранването, няма как да се завършат и Ел и ВиК проектите. .

Иначе мястото за трафопост е най-малкото зло. EVN да не искат от вас да финансирате трафопоста, че там са големи сумите? Ако си го направят те, 10м2 са нищо в замяна, както се казва:)

# 147
  • Мнения: 683
Момичета, я да се допитам до вас. При нас се оказа, че и тока и водата са на частни кооперации (2 различни  Thinking ) и трябва да искам и от двете съгласие за включване към мрежите им. Да, обаче в случай, че откажат, какво става тогава? Да кажем водата може да решим със собствен водоизточник / сондаж, обаче с тока? Ето, имам молба в ЕОН за присъединяване, но ми искат нотариално съгласие от кооперацията. Ще ходим утре да говорим с кооперацията, но те са повечето хора 70+ годишни...направо незнам.
Някой имал ли е такъв проблем и как го е решил?


Inna: точно сега е моментът да се строи, защото падат цените и на материали, а скоро, надявам се, и на труда (което напоследък е голямо перо).  Wink

Привет и от мен! Най-после имам визата за проектиране за надстрояването на къщата ни и вече започнах да обикалям по архитекти, конструктори и пр. Много се надявам цената на труда да падне до пролетта. А някой знае ли желязото започна ли много да се качва или още държи ниски цени?

# 148
  • Мнения: 637
За момента мисля, че дори продължава да поевтинява. Цената на грубия строеж ориентировъчно е 150 Е на кв.м.
Честито за визата Hug  bouquet

# 149
  • Мнения: 278
Страх ме е да питам за желязото. Ние взехме преди 3 седмици на 1,08лв. с ДДС заготовка. След мен - 2 дни след заявката се беше вдигнало с 80лв.След това незнам.Ако е паднало от тогава ... не ми се мисли , леле дано не е така , че...Той моя викаше да не бързам , ама казваха , че ще се вдига , та за това купихме.

# 150
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
сега е 1.18лв желязото

# 151
  • Мнения: 3 770
pepita66 , желязото вече ще се вдига.Поне на нас така ни обясниха , че винаги е на цикли - спада и се качва. Нашата сметка в арматурния двор я затворихме на 0,85 ст , но това беше преди около месец.

# 152
  • Кърджали, България
  • Мнения: 461
Yee, така е, трябва предварителен договор, но можеш да посочиш един начин на свързване, а в последствие може да има промяна в обстоятелствата и тогава да има друго решение  Peace При нас във ВиК знаят, че вилното селище са се вързали незаконно и били сезирали когото трябва, ама нищо не се прави. А за трафопоста, ако има повече от 1 молба, те са длъжни да го изградят за собствена сметка. Ако сме единствени, ще ни струва към 50 000 лв.  Shocked В началото дори не ни обясниха възможностите, направо птсякоха: Даваш 50 000 и си готов! То хубаво, защото после можеш да продаваш ток, ама отде тия пари  ooooh!

mama_na_vale, честито за визата, успех по-нататък!

Най-добре ще е, ако има къде да се складират материалите, като се вземат на по-ниски цени. Чакаме количествено-стойностната сметка и почваме да трупаме, че до пролетта кой знае какво ще стане.

# 153
  • Мнения: 683
За момента мисля, че дори продължава да поевтинява. Цената на грубия строеж ориентировъчно е 150 Е на кв.м.
Честито за визата Hug  bouquet


Благодаря много за информацията. Сега съм се притеснила, че конструкторите, с които работи архитектът ни са заети до февруари  Cry, а аз се надявах до март да приключим с проекта... И сега съм изправена пред проблема да търся само конструктор или и друг архитект, а хич не ми се иска да сменям архитекта, защото с него се познаваме от деца. Моля, ако някой има координати на конструктори за Пловдив, да ми пише. Съществената особеност при нас е, че надсрояването на къщата ще е частично - на калкан само на източната част и колоните ТРЯБВА да са външни, защото вариантът с просичането е кошмарен и много скъп. Архитектът също категорично ни е казал, че няма да къртим и колоните ще са външни. Моля, ако може да ми препоръчате конструктор, ще съм много благодарна.

# 154
  • Мнения: 3 770
mama_na_vale , мога да питам нашата конструкторка.

# 155
  • Мнения: 683
mama_na_vale , мога да питам нашата конструкторка.

Много ти благодаря, ако е съгласна, пиши ми нейни координати, за да занеса визата и да обясня за какво става въпрос. Архитект ни е Примов - Ангел, синът, защото и родителите му са архитекти.

# 156
  • Мнения: 3 770
В понеделник или вторник ще питам , защото и без това трябва да се срещнем с нея за едни промени , но в момента и двамата с арх са на морето.Значи , вие ще искате от нея само конструкторския план , а архитектурния ще е от друг архитект , този Примов ?

# 157
  • Мнения: 683
В понеделник или вторник ще питам , защото и без това трябва да се срещнем с нея за едни промени , но в момента и двамата с арх са на морето.Значи , вие ще искате от нея само конструкторския план , а архитектурния ще е от друг архитект , този Примов ?

Ако тя е съгласна да направи само конструктивната част, ако не - искам-неикам ще приема нейния архитект, стига да направят колоните външни, без просичане, защото това означава да надупчим цялата къща и да платим двойно и времето ще е двойно.

# 158
  • Мнения: 637
Момичета, мога да се похваля с проект Party
Ще го сканирам тия дни и ще ви го покажа. Нещо съм болна и си стоя вкъщи, а тук нямам скенер.
Мисля, че добре се е получило, като се има предвид, че строим на калкан Simple Smile

# 159
  • Мнения: 683
Момичета, мога да се похваля с проект Party
Ще го сканирам тия дни и ще ви го покажа. Нещо съм болна и си стоя вкъщи, а тук нямам скенер.
Мисля, че добре се е получило, като се има предвид, че строим на калкан Simple Smile


И нашият строеж ще е на калкан, непременно ще разгледам проекта като го пуснеш.

# 160
  • Мнения: 278
И ние сме на калкан.Така исках за да запазя съществуващата къща и нея да разширя. И да остане тревна площ, щото парцела е малък 460кв.м.

# 161
  • Мнения: 637
Момичета най-накрая се наканих да сканирам чертежите и да ги кача. Предупреждавам ви, че са с отвратително качество и сигурно трудно ще ги разгледате. Затова да ви обясня.... Избата няма нужда от коментар, на първия етаж е голямата всекидневна, разделена на две нива. Тя е с два входа. На първо ниво са още кухнята, стая за гости, килера, стълбището за мазата откъм килера, естествено и банята. На второ ниво са спалните, съответно родителска, две детски, една за гости и едно помещение, което сме нарекли Хоби. Ще се ползва за дом.кино. Има две бани и едно гардеробно. На трето ниво е Спато Laughing :сауната, фитнеса, баня и джакузи. Има също и кабинет. Това е окончателният вариант, но е чертан на ръка и пак казвам, качеството след копиране и сканиране е ужасно, дано разберете картинките. Когато имам 3-D ще ви покажа и него Peace
Нещо е позамряла темата Thinking Я да я посъживим Wink
Ето и снимките:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=316382&pid=9284598&view=3
парола: на лични

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 12:31 от galana_s

# 162
  • Мнения: 637
  bouquet HugМного благодарности на Диди, която ми даде идея за ето тази стълба  Hug  bouquethttp://www.render.ru/gallery/show_work.php?work_id=27311

Последна редакция: пн, 08 дек 2008, 17:54 от galana_s

# 163
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
galana_s, разкошна е  smile3501

# 164
  • Мнения: 762
Изглежда като ренесансово палацо.Предполагам,че обитаването и ще носи голямо удоволствие. Simple Smile
Много любопитно ми стана кой чертае на ръка?

# 165
  • Мнения: 637
dimitriana, това е третото и последно изчертаване на проекта Laughing Сега ще го направи в нужния мащаб и толкоз. Laughing Доста я изтормозих жената Embarassed. Тя си е от старата школа и предпочита да чертае на ръка. Но пък предпочетох опитът и, а и бях виждала нейни работи. Мисля, че за тези един-два месеца, през които периодично се виждаме, дори се сприятелихме. Все пак ще имаме и 3-d Laughing
ljuboznatelna , благодаря ти  bouquet След толкова много промени , имах нужда да го прочета.
Ами хубаво-лошо това е , най-много някой прозорец да променя към сводест вид Laughing

# 166
  • Мнения: 3 770
galana_s , итересна къща !  Peace И на мен ми направи впечатление , че е чертана на ръка .Как всъщност прецени размерите , защото аз поне не видях такива , освен написана квадратура ? Имам и питане за входната врата.Ако едното крило на вратата е 1 метър , като го отвориш да влезеш и ти остават около 40 см до другата врата преди да се блъснеш в нея.Ако всичко е в мащаб и между двете врати има по-малко от 1,50 м и ти ще изпаднеш в моята ситуация - на хартия да изглежда добре , в действителност тясно.Огледай го пак този детайл.Не видях и къде ще се събличат гостите , а и вие когато се приберете вкъщи ? Също и ВИК тръбите от втория етаж през средата на дневната ли минават ?
Предполагам , че може и да бъркам с въпросите , имайки предвид , че няма размери на чертежа и не знам дали изобщо е в мащаб.Втората част на дневната със стълбите ми харесва.Разположението на мебелите няма да коментирам , защото мисля , че са просто нарисувани от арх за пълнеж.
Успех в реализацията и все пак , когато получиш чертеж с действителни размери , го огледай много добре , преди да подпишете !
  Peace

# 167
  • Мнения: 637
Ох, Диди притесни ме с тия тръби Shocked Как през дневната, предполагам има начин да заобикалят отнякъде.
Планът въобще не е в размер, затова ти се струва тясно предверието. Всъщност разстоянието между двете врати е малко над 2 метра. Това е работен вариант и спецовете по ВИК не са се произнесли още, но ще и звънна днес за да видим тия тръболяци откъде ще минават. Втората врата най-вероятно ще стои отворена.
Предполагам няма проблем предверието  да се увеличи, помещението го позволява.
Благодаря за съветите  bouquet

# 168
  • Мнения: 3 770
galana_s , за тръбите има възможност да се местят , но не много.Аз като сравнявах двата етажа те се падат почти в средата на дневната , не знам просто откъде другаде ще минава правата  обратна вода ?!  newsm78  За предверието , когато го видиш на живо може и да решиш втората врата да я няма.За двата метра пак са малко.Казвам го от опит , но пък всеки си има и различна представа за широко.

Сега пак погледнах чертежа и видях , че към камината са нарисувани тръби , може би минават по тавана на дневната ?! Не знам , огледай го много добре този въпрос с тези тръби ! Ако наистина минават по тавана , то ще трябва да ги криеш с някакви трегери с гипсокартон.Другото , което знам ,че такива големи отклонения от точката на свързване не са много препоръчителни за втори етаж.

Абе , изобщо гледай , отваряй очите на 4 !  Mr. Green И обсъждай с приятели - хубавите неща с забелязват веднага , докато дребните детайли и "язви" остават скрити !
  Wink

# 169
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539

Малко закъснях с публикацията и Диди вече е писала за тръбите Simple Smile

На мен ми се струва, че са начертани тези тръби - на разпределението на първия етаж, тези, които отиват към камината , като че ли са на тавана newsm78
За предверието не бях се замисляла Rolling Eyes Не зная как си ходите в къщи (моят мъж би ходил с обувки, но няма да го огрее Mr. Green), но така или иначе ще ви трябва такъв шкаф и гардероб за дрехите.
Чертежа няма как да не е в мащаб, но може вратите да не са, виждам, че едната дъга е чертана и без шаблон даже Grinning По принцип архитектурен чертеж с обзавеждане се прави без размерите. Обзавеждането на дневната не ми се струва мащабно, трапезната маса също. Те обикновено се правят с шаблон, но пък той също трябва да е мащабен Rolling Eyes Ако искаш да добиеш сама представа, можеш отгоре да поставиш паус и да си начертаеш каквото искаш мащабно, това е най-лесния начин да правиш и промени, без да драскаш на чертежа, а останалото го прекопирваш. Ако чертежа ти е в мащаб 1:50 (както обикновено са), тогава 1см ще ти е равен на 50см реални. Ако е 1:100 - 1см =1м реален.

Какви цветове ще използваш за фасадата? Парапетите какви ще са?


# 170
  • Мнения: 637
Диденце, много си права, че дребните неща остават скрити Peace
Сега говорих с нея за тръбите. Щели да се скрият в тавана на първия етаж. При което се опулих, но пък всичко ще е скрито в гипсокартон. То и без това през нашата къща ще минават много тръби Laughing Мислим климатизацията да е с мултисистеми vrf, което също означава много тръби навсякъде. Но пък и всички тавани и стени ще са с гипскартон.
Друго, което решихме е р-ето между двете врати в предверието да е 2.50. Убеждаваше ме да не е повече, нямало смисъл. А и аз тая втора врата си я представям стъклена и в повечето случаи отворена newsm78

# 171
  • Мнения: 3 770
Като стана въпрос за тръби - на мен ми бъркат в здравето ! Като си видях проектите за вик и разни други с тръби и направо ми идваше да избягам ! Не може ли просто така , от нищото , да се отоплява и охлажда тази къща - стените и таваните да са си чисти и гладки ?  Mr. Green Това последното беше отклонение в сферата на фантастиката в момента !   Joy  Joy

П.П. Любознателна , честита ти нова титла с горната публикация !  Laughing

# 172
  • Мнения: 637
ljuboznatelna , мисля фасадата да е един цвят, най-вероятно нещо тип слонова кост, а онази част под кулата, която е по-изпъкнала ще е с облицовка. Както и частта над колонадата, по-точно сводчетата. Тук гледах интересни неща:
 http://atig.bg/gallery-light-tuf.html

Има много неща, които не са ми съвсем ясни технически, иначе като външен вид и обзавеждане ги виждам много добре нещата Laughing
За камината: с въздуховоди ще отвежда топлото нагоре, една част влиза в нашата спалня. Изобщо има толкова много неща, че започвам да се хващам за главата. Но предполагам, че с всички е така Laughing

Диди, не може без тръболяк Hug Все пак хората сме същества, които доста цапат и папкат и имат нужда от топло. Уви плътски създания Mr. Green

# 173
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Диди, добре че ми честити, да забележа, благодаря Laughing Това за близо 4г труд Laughing Ти като гледам, малко ти остава да се титуловаш при тези темпове Grinning
galana_s, и ние мислим да сме с въздуховоди, имало обаче един недостатък - миризмата от стаята с камината отивала по стаите newsm78 Мъж ми ме убеждава, че не било точно така, но аз нещо не му се доверявам съвсем Rolling Eyes

# 174
  • Мнения: 398
много скъпо ще ни излезне с "Грийн Уей Дивелъпмънтс" ООД. А относно, че се инспектират от Великобритания, това значи ли, че са запознати с българските строителни нормативи. В Англия строят по съвсем различен начин и нямат изисквания за висока степен на устойчивост от земетресения. За двуетажна къща там греди, трегери въобще не слагат, колони и направо плочата.
...няма плочи... Тук къщите се строят на гредоред и всичко което НЕ ИСКАМ да имам е английски модел къща затова и все още не сме  избрали с какво да строим.

Аз наричам английските къщи "картонени". Откак имаме такава имам чувството,че живея на палатка- всичко се чува. Долния етаж е практически неизползваем макар по принцип да не е предвиден за място за спане.Ако обаче все пак някой заспи на дивана в хола в стаята над хола не трябва да се ходи защото се чува едно неприятно скърцане (незнам как да го нарека,не е точно скърцане,по скоро типичен звук който се издава когато ходиш по паркет или какво да е дърво)

# 175
  • Мнения: 481
ехооо

galana_s, много интересна става къщата... и стълбите са много гот... Браво  Peace

Аз обаче втори етаж не виждам, първи и после трети...
Много ми хареса килера към кухнята, направо завидях, и аз исках, но в крайна сметка бе компромис от моя страна и го прежалих Confused Хубаво е забелязала Диди за тръбите, а и при такава голяма къща... не е ли много малък входа  newsm78 Според мен предполага доста по-просторно антре. Изобщо колкото по завъртяна е къщата, толкова повече варианти има нещо да е недоизмислено, пропуснато.
Абе , изобщо гледай , отваряй очите на 4 !  Mr. Green И обсъждай с приятели - хубавите неща с забелязват веднага , докато дребните детайли и "язви" остават скрити ! [/b]  Wink
Peace
Ние имаме почти изграден първи етаж, втора плоча 16-18 декември. Решихме да оставим английския двор, най-лесно е после да го засипем (не че евино ще ни излезе  Twisted Evil) . Точно там се получава сериозна козирка от къщата и покрива, та дано не се пълни с вода. Няма да споделям и аз ужаса, който изживях като видях колко малки се получават помещенията  Grinning Хем се бях зарекла на груб строеж да не се връзвам на размери. Но като се прибрах и размислих, и погледнах квадратурата в проекта, и  това в което живеем сега... се успокоих, че не е толкоз малко...

п.п. лелеее...  Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 6 нови отговора. Извинете ме, ама нямам време да чета  Wink

# 176
  • Мнения: 637
Диди, добре че ми честити, да забележа, благодаря Laughing Това за близо 4г труд Laughing Ти като гледам, малко ти остава да се титуловаш при тези темпове Grinning
galana_s, и ние мислим да сме с въздуховоди, имало обаче един недостатък - миризмата от стаята с камината отивала по стаите newsm78 Мъж ми ме убеждава, че не било точно така, но аз нещо не му се доверявам съвсем Rolling Eyes
Не знам, зависи. На свекъра къщата е с въздуховоди. Не се оплакал. В същото време кръстниците ни знам, че зимата си стоят на 19градуса заради недообмислена камина. Зависи от изпълнителя. А и ако в помещението долу не се готви и пуши не виждам проблем. При нас камината ще има по-скоро декоративна функция. И въздуховодите ги решихме ей така малко на майтап за всеки случай Laughing
Рени, помещенията се получават с едно 10%по-малки след грубия строеж за съжаление. И нашето предверие идваше май тесничко, добре че Диди ме светна овреме Laughing Аз нямам намерение да трупам палта там, защото тези, които няма да се носят , ще са в гардеробното, но все пак трябваше да е по-просторно. Уви. Никога не може да се получи така идеално като на картинка. Аз съм се заредила с по-малки очаквания. Пък ако стане по-добре - добре дошло.

# 177
  • Мнения: 3 770
За тези тръби и въздухоотводи доста подробно се информирах , когато имахме разговор за отоплението с фирма представител на Дайкин.Гледахме различни варианти , както и за термопомпа.Аз си исках стените и таваните чисти , без никакви трегери, тела и т.н.За климатичната система с въздухоотводи , ми казаха , че смесва въздуха от помещенията.Много ми харесаха вътрешните тела , които са подов тип , но са адски скъпи и ги отхвърлихме като вариант.Но видях строежът на наш приятел , който ще бъде с такава климатизация.Подовете са изляти с канал за тези тела.Те са като подова решетка , нещо такова.Камините са си чисто декоративни,така че въпросът за отопление/охлаждане при нас е все още отворен.  Rolling Eyes


Rени , чета че и ти си изпаднала в моя потрес от теснотията !  Mr. Green И аз се успокоявах , като си гледах чертежа и ходих с рулетката да меря съществуващите размери и да си говоря сама : - Ето , това е 1,50 м /примерно/ , а в къщата е по-голямо - значи щом ми харесва тук , там трябва направо да съм във възторг !  Mr. Green Споко , ще претръпнеш !
А за завъртяната къща си адски права - колкото по-голямо и сложно , толкова повече поле за простотии и недомислици , които на пръв поглед са ти изглеждали ОК ! Личен опит !  Mr. Green

Айде , мацки , лек и усмихнат ден !   bouquet Аз съм обзета от коледен дух от няколко седмици и имам по-малко време да следя тази тема.Отивам да пробвам една питка за Коледа , че да не се изложа !
  Wink

# 178
  • Мнения: 637
При нас климатизацията ще е от този тип. Подозирам само, че това е описание на по-стария модел, нещо малки ми се струват КОП-овете, а и ме съмнява фреонът да е 407 newsm78. Все пак най-общо казано ще е така:

Мултисистеми за сгради VRF - S-series
 
Със S-series – серията могат да се изграждат обекти с възможност за работа в режим отопление и охлаждане едновременно на 400 бр. вътрешни тела в 25 тръбни кръга от по 16 бр. вътрешни тела с възможност за общ контрол,  което води до по-лесен монтаж и поддръжка.

S-series - Технически предимства:
Възможност за включване до 16 бр. вътрешни тела в един тръбен кръг;
Възможност за управление на 25 тръбни кръга в една система;
Многообразие от комбинации на вътрешни тела - 12 типа, 45 модела с мощности от 2.15 kW до 17.00 kW;
Възможност за монтаж на вътрешни тела с до 130 % по-голяма мощност от мощността на компресорната част.
Максимален тръбен път (вътрешно/външно тяло) до 100 метра;
Максимална денивелация външно/вътрешно тяло до 50 метра;
Ниско ниво на шум на външното тяло - 50 dB;
Висок коефициент на преобразуване на ел. енергия - 3.11/3.71;
Висока ефективност в режим "Отопление" при ниски температури.
S-series - По-голяма надеждност:
При проблем в работата на един от компресорите, останалите два поемат натоварването и системата работи без проблем до отсраняването на аварията.
Вътрешните тела работят независимо едно от друго и при евентуален проблем с едно от тях не се повлиява работата на останалите.
S-series - Прецизен контрол на системата и разходите:
Индивидуален и групов контрол;
Възможност за индивидуално отчитане и разделяне на разходите между множество собственици според реалното ползване на инсталациите им;
Централен – PC controller;
Възможност за включване в сградна информационно-регулационна система (BMS);
възможност за дистанционен сервизен мониторинг (Service tool).
Приложение:
Всички видове жилищни и обществени сгради;
Цялостна климатизация на административни сгради, търговски обекти и хотели.


Вярно скъпичко идва, но не ми се иска фасадата да е "накичена" с безброй външни тела, както би станало с обикновени сплитове. Така външното голямо тяло на цялата инсталация ще монтирано на задния двор и няма да се вижда.
Много коледни трепети ви желая santa2 Nature Snowman santa2 И дано вече завали тоя пусти сняг Laughing, че иначе празниците не са истински Peace
Диди, някои хора се опитваме да се вталим Whistling Разсейваш ме с тия питки, да знаеш Naughty Hug Както съм само на едно кафе от сутринта Whistling Hug
Хубав ден момичета  bouquet

# 179
  • Мнения: 3 770
Хехе , малко   spam2 !

galana_s и аз съм на чай и плодове !  Mr. Green Питката ще я опита само дъщерята , нищо че и тя е все на диети , но мъжът ми пък пости ! Ако искаш да се поразсееш още погледни в подписа ми щолена - божествен е !
  Heart Eyes

# 180
  • Мнения: 637
Диди, ти си мазохистка. На чай и плодове и да готвиш такива вкусотии ooooh! На мен ми идва да ги разкъсам моите домашни питомци като седнем вечер на масата Mr. Green От подписа ти се плаша като дявол от тамян Laughing
Слагам край на спама Peace
Цунки!!!

смених паролата. Ако някой проявява интерес - на лични Peace

# 181
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Здравейте, строителки - мечтателки!
Преди няколко теми ви четях и се надявах някой ден да се включа във вашите редици - е момента настъпи - от днес съм щастлив собственик на полянка Laughing
Тепърва започва ходенето по мъките и борбите с институции и архитекти, но това не може да помрачи радостта ми Mr. Green

# 182
  • Мнения: 637
radinna , честито за "полянката"  bouquet Peace
Разкажи повече за нея Hug

# 183
  • Мнения: 2 270
Радина -добре си се завърнала и най вече ЧЕСТИТА ПОЛЯНА.Дано скоро я превърнеш в красив и мечтан двор с прекрасна къщичка
galana_s -дай и на мен да видя къщата плиииииз...
Диди-повече няма да надничам в подписа ти Shocked.нямаш милост

Ние вече сме горди собственици на построена и покрита 200кв къща.Мислех да спрем докато декофрират,но при това хубаво време сърце не ми дава да почивам.Утре ще покрия прозорците с наелони и ще започнем изграждането на гипсокартонените стенички на мансардата.Стаите горе не са големи,но пък хола стана огромен-96 кв,като направя и 40 кв веранда ще стане супер

# 184
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Благодаря за посрещането!
Галана, какво да ти кажа - намира се на 30 км. от Бургас, след две къщи започва гора, а и половината поляна е гора към момента Laughing Децата ще си правят ски писта, защото половината е с голям наклон. Панорамата е невероятна - като отида следващия път ще снимам.

Ани, честито!!!
Впечатлена съм от сроковете, в които успя и май много започна да ми харесва твоя начин на строеж. Кажи може ли да се построи примерно само първия етаж и да се спре, а след време да се направи и втория - технологията позволява ли го?
И дай някакви координати на производителя или вносител на твоите блокчета Praynig

Диди, би ли ми изпратила отново плана на къщата ти, защото май и моя мъж поставя условия, близки до твоите - от дивана да се вижда гледката, камината и телевизора, та ме чака голямо мислене Mr. Green

# 185
  • Мнения: 2 255
ей момичета как сте се разписали  Hug вчера си мислех, че никакви ви няма ...и днес влизам и радост   Peace
galana ...  Peace леле каква голяма и завъртяна къща сте измислили  thumbsup яко ви д... докато я спретнете   Rolling Eyes от сърце ви пожелавам УСПЕХ   Hands Thumbsup
Рени и вие добре напредвате  Hug
radinna ЧЕСТИТА полянка  Hug дано скоро да продължите нататък  Peace
Ани ти ме разби направо  #Crazy какъв е този хол ...96 м2 направо нямам думи  #Shocked
Диди , щолера е  newsm22 ...искам рецептата  Praynig

При нас няма нищо ново  Sick продължавам да гледам как отлита и тази година без никакъв резултат  #Cussing out ама дано другата да е по-.... Peace  Praynig 
засега ще чета и ще ви се радвам на вас ...а отвреме-навреме ще драсвам по някой ред да не ме забравите  hahaha

# 186
  • Мнения: 3 770
radinna , честито за полянката !    bouquet Така както я описваш е райско място ! Мъжът ти ловец ли и той ? Или само холът те интересува ?

Ани , честит ти нов дом ! Остава да му придадеш само уют с мебели и декор !   bouquet

ВЯРА , рецептата я има в готварския в темата Коледа и Нова година - сладки изкушения - Дрезденски щолен на МамаХриси.Невероятен е на вкус , просто няма равен. Между другото , МамаХриси е писала в нашата тема - мацката в Англия , дето си строи къща край Сливен - тя я надзирава отдалече !  Mr. Green

П.П. Моята питка втасва сега , ако става за снимки може да я видите после в подписа.По рецептата на Котка Солена корона със сирене и шунка !
  Mr. Green

# 187
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Диди, не е ловец - интересува ме най-вече хола Peace

# 188
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
radinna, честита полянка и пожелавам бързо сбъдване на мечтите! Изискването на мъжо да вижда всичко го има и при нас, плюс два аквариума, така че ще следя с интерес как се развиват при вас нещата (и не само затова) Simple Smile Къде се намира това чудно местенце? (роден край, затова ми е такова любопитството Blush)
ani69, разбиваш ни с тия срокове и...с този хол Shocked Grinning (и аз искаааммм! Sad)

# 189
  • Мнения: 1 427
Ани,дай снимки на готовата къща,че всички ни зариби с тоя начин на строене. То моята работа се очертава да стане в най-добрия случай догодина,че първо трябва да продадем апартамента. Но все пак искам да се подготвя поне теоретично Laughing

# 190
  • Мнения: 2 270
Ето така трябва да изглежда долния етаж +верандата и част от двора


все още е само така




снимките са от миналата седмица.Вече е покрита изцяло

ето нещо такова трябва да се получи


С ето такава веранда



Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 16:35 от ani69

# 191
  • Мнения: 481
Рени, помещенията се получават с едно 10%по-малки след грубия строеж за съжаление.
еее, не е така, то за това се говори за РЗП и за реална жилищна площ... аз говоря за реалната, в РЗП-то си се включват и обема на тухлите.  Peace
За комина не е толкова страшно. През нашия хол(където сега живеем) минава комина, по едно време се размириса, измазахме го и сега няма никаква миризма  Peace

Диде, ясно ми е бреее, нали все успокоявам и другите, амааа ей ме и мен същата  Mr. Green А твоите вкуснотиии, без думи  Hug

Ани, ха честито, супер Hug Вие за Велик ден сте готови  Wink

# 192
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Здравейте,

аз съм luda, но със сменен ник и имам голям проблем.

Понеже имам готова къща близо до София, която искам да разширя малко, реших че ще е по-лесно да направя проект за пристройка, тип Лятна кухня.
Да, ама не. Вече толкова време търся архитект, който да ми го направи, но никой не иска да се занимава, защото  става въпрос само за някакви си 50квадрата.
Моля ви, ако познавате някой архитект, който ще ми помогне, или имате някаква друга идея, да я споделите.

Не съм и подозирала, че за една пристройка ще бъде толкова трудно, колкото и за нова къща.

А иначе бях дала 1000лв. аванс за изработване на проект за разширяване на къщата, но архитекта ми направи много лошо впечатление.
Непрекъснато ми повтаряше, че всички щели да му се смеят на проекта, че "то така не се прави", естествено без да обясни как точно се прави.

Сметна ми цената си върху цялата площ на къщата, вместо само върху площа на разширението и ми обяви цена от 10 00лв само за архитектурния проект.
И като капак на всичко настояваше да му платя още 500лв., за да ми направи макет на къщата.
А аз исках най-обикновено компютърно изображение.

Предвид кризата обаче, се отказах от по-мащабно разширение. Архитекта отказа да ми направи проекта за лятната кухня, отказва и да ми върне парите.
А уж ми беше приятел...

Но както и да е, ако някой познава човек, към когото мога да се обърна, ще съм благодарна  bouquet

# 193
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ани, къщата ти е великолепна!

# 194
  • Мнения: 3 770
В първия момент , като отворих страницата и видях снимките на Ани и погледът ми попадна на четвъртата.И направо се опулих , викам си кога успя тази жена и да я довърши , че и китки да сложи ?!  Joy Не съобразявам , че сме зима и няма слънце , но бях шашната ! После се усетих.
Ани , много романтично ще стане с тази веранда !А и природата ви е хубава наоколо.

Rени , може да хвърлиш едно око на изпечената ми питка.Аз нямаше да ям , но си чупих едно крайче - страхотна ! Не дали защото съм зверски гладна , но това ми се видя най-вкусното нещо на света !


Здравейте,

аз съм luda,



Като видях новите отговори се зачудих кой е този 6 , дето е нахлул , но горното ме разсмя ! Как звучи само !  Mr. Green
Мила , съжалявам за проблемите ти ! Много неприятно , още повече , че този човек се е смятал за твой приятел ! Аз не мога да ти помогна по обективни причини , но се надявам скоро да пишеш добри новини !   bouquet

# 195
  • Мнения: 637
Радина -добре си се завърнала и най вече ЧЕСТИТА ПОЛЯНА.Дано скоро я превърнеш в красив и мечтан двор с прекрасна къщичка
galana_s -дай и на мен да видя къщата плиииииз...
Диди-повече няма да надничам в подписа ти Shocked.нямаш милост

Ние вече сме горди собственици на построена и покрита 200кв къща.Мислех да спрем докато декофрират,но при това хубаво време сърце не ми дава да почивам.Утре ще покрия прозорците с наелони и ще започнем изграждането на гипсокартонените стенички на мансардата.Стаите горе не са големи,но пък хола стана огромен-96 кв,като направя и 40 кв веранда ще стане супер
Супер е bouquet Да ти е честита, Ани Hug Какви партита ще правиш в тоя хол само Heart EyesParty Party Party Wink А на верандата ще гледате залеза или изгрева с чаша в ръка... Еееех размечтах се Flutter
Вяра, права си , но аз наистина си падам по засукани и изчанчени неща. Да видим накрая ooooh!
radina, звучи прекрасно. Представих си кътче от рая Flutter Ще чакаме снимки на панорамата. Чудесно е когато се строи сред красива природа

Последна редакция: вт, 09 дек 2008, 17:32 от galana_s

# 196
  • Мнения: 762
galana_s,ако слагаш подобна облицовка (ако не бъркам става дума за врачанска варовик),то не ти препоръчвам да правиш мазилката в слонова кост,за да не стане прекалено бледо въздействието.Ако бях н твое място бих сложила бяло ако искаш кулата (камъка) да се откроява или студени/тъмни цветове ако искаш да потъне.Надявам се да ти направят хубаво 3Д. Simple Smile

Аз имам въпросче-някой може ли да ми обясни по-подробно как се закача камък върху топлоизолация?Колко излиза?

6,мога да ти погледна ако имаш някаква подложка (чертеж),но ако може да е след края на януари,защото тогава се дипломирам.Интересно ми е какво искаш,защото аз също живея в стара къща и скоро ще започна да правя планове за реконструкция и обновяване.Та може да ти помогна безплатно ( и без това няма да съм архитект все още). Simple Smile

# 197
  • Мнения: 637
dimitriana , подозирах те, че си студентка по архитектура. Hug Понякога се учудвам какъв съм пророк Crazy
Аааа, не, не, врачански камък никога няма да сложа на къщата си. Не че не харесвам, но няма да ми подхожда. Идеята ми е кулата да изпъкне. Тя така или иначе е изпъкнала, де. Но съвсем да се открои. Бях се замислила за туф.

# 198
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Изненадах ли ви, а?


Не само че съм luda, ами и всичко ми е на 6  Grinning


dimitriana,
много ти благодаря за предложението.
Можеш ли да правиш 3D модели?

Имам и чертеж, и скица, и снимки на въпросната къща. Ще ги гача в bg.snimka и ще дам линк.

А иначе пристройката искам да изглежда точно като на първата снимка, която е дала Диди в началото на темата - с плосък покрив, за да служи като голяма тераса за втория етаж. Само не ми се смейте, явно детското още живее в мен  Grinning

# 199
  • Мнения: 762
 Embarassed Извинявай-само метнах едно око и не въм видяла добре.Тогава повечето нюанси (с изключение на този бежовия накрая) много ще си подхождат със слонова кост и ще отличат кулата достатъчно добре. Хубаво е да го видиш добре наживо,защото камъкът не е само палитра-всеки си има различно внушение.Вие откъде ще си поръчвате камък?

# 200
  • Мнения: 3 770


Не само че съм luda, ами и всичко ми е на 6  Grinning


Това ме довърши окончателно !  Joy Joy Joy

Не ти се смея ! И в мен детското живее , иначе нямаше да се мъдрят онези къщички там.Вечна мечта ще си ми останат !
  Heart Eyes

# 201
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
luda, много кофти се е получило с този твой познат  Confused Защо пък да ти се смеем? Rolling Eyes
И аз съм още половин дете, ако зависеше от мен, бих живяла в някоя от тези къщички Laughing http://www.flickr.com/photos/from_linda_yvonne/sets/72157600130746798/

# 202
  • Мнения: 637
luda, ние всички сме малко луди по свой си начин.  Wink
Е не винаги сме на 6, но се стараем Praynig Успех, дано намериш свестен архитект, който да ти влезе в положение
.

# 203
  • Мнения: 398
luda, много кофти се е получило с този твой познат  Confused Защо пък да ти се смеем? Rolling Eyes
И аз съм още половин дете, ако зависеше от мен, бих живяла в някоя от тези къщички Laughing http://www.flickr.com/photos/from_linda_yvonne/sets/72157600130746798/
Любознателна,извинявам се,че се намесвам в темата.
Къщите от линка не са детски,те са съвсем реални тип английски селски къщи.

# 204
  • Мнения: 637
lubopitna, живописни са Peace

# 205
  • Мнения: 167
Здравейте и от мен.

Да ви се похваля,че след 2 месеца чакане имаме виза. newsm68 newsm44

И да ви питам за проучването за присъединяване към Ел.. Нали трябва да се заяват kw за потребление newsm78
Според вас колко kw ще ни стигнат за къща 150 - 200 кв.?И какво сте заявили вие за вашите къщи?

Благодаря ви предварително. Hug

# 206
  • Мнения: 3 770
Честито ,  SLADKA MAMA !

Нашите киловати са 25 за 703 кв.м. РЗП. Предполагам , че в ел дружеството ще ви ориентират.

# 207
  • Мнения: 637
SLADKA MAMA , ами честито Peace
Сега с визата във ВИК И ЕОН. На нас също ни казаха над 16kw, аз заявих 25. Цената до 15 е 600лв. Над 15 до 50 е 2000. Може и повече да е. Аз след едночасово чакане на опашката бях като цапната с мокър парцал и може да съм чула 2000, а то да е повече.
Мисля, че за вашата квадратура 15 са достатъчни. Но не съм специалист, питай арх.
От ЕОН ще дойдат на проучване в парцела след седмица някъде. Това е за което се сещам. Наслука Peace

# 208
  • Мнения: 167
Благодаря ви Диди и galana_s .

galana_s  това 2000 лв.за какво се дават.Щото в страницата на ЧЕЗ има ценоразпис и такава сума не видях.

# 209
  • Мнения: 637
За да ти пуснат тока. Инсталационна такса. Но при вас съм почти сигурна, че ще е на 600. Освен това ако сега няма никакъв ток, кажи им, че ще ти трябва времянка. Всъщност вие нямате ток, нали и искате да ви пуснат? Да не би да не съм разбрала. При нас ситуацията е, че имаме ток, но надземен, а искаме подземен и с по-голяма мощност. Освен това ще ни трябва и трифазен.
Говори със специалиста, който ще ви прави ел. проекта, за да се произнесе категорично. Да не те объркаме нещо Peace

# 210
  • Мнения: 9 481
Ани Честит Имен Ден   bouquet/вече на патерица/ и честито за къщата! Hug Лелеее как ви завиждам за хола! Crazy

SLADKA MAMA честито за визата! Hug

Радина-честита ви полянка-скоро да построите и мечтаната къща!

Диди, замисли се да станеш един консултант по строежи Mr. Green
 Един път се излъгах и аз да ти надникна в подписа-изобщо не е препоръчително за хора със слаби сърца и на диети Naughty

6-много кофти ситуация Confused Дано намерите свестен архитект Hug


# 211
  • Мнения: 3 770
MTV , не ставам за консултант ! Много простотии съм си сътворила !  Mr. Green Опитвам се да давам съвети , но от личен опит знам , че докато сам не се опари , човек не вдява много !  Wink

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 20:35 от * *•● Диди ●•* *

# 212
  • Мнения: 9 481
...добре че току-що хапнах  Mr. Green, иначе щях цяла нощ да сънувам и да преглъщам Crazy

# 213
  • Мнения: 2 270
Здравейте и от мен.

Да ви се похваля,че след 2 месеца чакане имаме виза. newsm68 newsm44

И да ви питам за проучването за присъединяване към Ел.. Нали трябва да се заяват kw за потребление newsm78
Според вас колко kw ще ни стигнат за къща 150 - 200 кв.?И какво сте заявили вие за вашите къщи?

Благодаря ви предварително. Hug

Сладка мама не е важно квадратурата на къщата ,а потреблението.Направи си сметка какви ел уреди ще имаш и така си сметни.В По голямата квадратура има повече осветителни тела, но те не са основния консуматор на ток.Телевизори ,печки,бойлери,перални и тн черна и бяла техника.Климатици и котли.

# 214
  • Мнения: 189
Здравейте от мен Grinning
Чета ви, но нямаше с какво да се включа.
Вчера взехме виза за проектиране и почваме да действаме по архитектурния. Мужду другото половинката взе, че нарисува нашия идеен проект, даже и с квадратурата и като го слушам няма намерение да мърда много от него- така , че сме свършили половината от работата на архитекта.
А с тази криза ни продъниха ушите и купувачите се дръпнаха- силно се надявам до пролетта да се появи някой заблуден Rolling Eyes

# 215
  • Мнения: 637
mamilla , честито  bouquet Започва се вече и при вас Hugani69 е права Peace Има значение какви уреди ще работят в къщата и най-вече какво ще е отоплението. Примерно ако е котел на ток потреблението скача мноооого. * *•● Диди ●•* *, айде стига скромничи Wink Убедила съм се в естетския ти усет Peace Между другото идва време май за нова тема Flutter

# 216
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Сладка мама не е важно квадратурата на къщата ,а потреблението.Направи си сметка какви ел уреди ще имаш и така си сметни.В По голямата квадратура има повече осветителни тела, но те не са основния консуматор на ток.Телевизори ,печки,бойлери,перални и тн черна и бяла техника.Климатици и котли.
Само да добавя вкарвайте си директно трифазен ток.....я за котел, я за бойлер.....така и така цената е на киловат.
Ако ще се отоплявате на ток, 25А може и да не са достатъчни. Имайте предвид, че старите бушони (преди да въведат заплащането на база мощност) на всяко домакинство са по 63А

# 217
  • Мнения: 683


Нашият архитект ни намери конструктор и нещата се задвижиха, надявам се до края на януари проектът ни да е готов и февруари-март вече да имаме разрешителното за строеж.  Hug

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 20:36 от mama_na_vale

# 218
  • Мнения: 167
Благодаря на всички за отговорите. Hug

Вчера си направх труда да видя каква ни е консумацията за 19.08-17.11.2008 в апартамента в който живеем.Та като махнах потреблението през летния месец и  за 2 месеца излиза по около 20 квтч/ден.Отопляваме се с 2 маслени радиатора от 2000 вата. и от 20.09 са включени поне по 12 часа в денонощие. От тези сметки и от това,че миналата година през Януари сметката ни е 200 лв.( повече от 2000 квтч/мес. или около 70 квтч /ден) и това,че в къщата най-вероятно ще има бойлер на ток си мисля,че ще ни трябват 100 кв.  newsm78.

# 219
  • Мнения: 3 770
SLADKA MAMA , това 100 кв като kw  ли да го разбирам ? Мисля , че бъркаш.Най-добре да се консултираш с ел дружеството !

# 220
  • Мнения: 637
Благодаря на всички за отговорите. Hug

Вчера си направх труда да видя каква ни е консумацията за 19.08-17.11.2008 в апартамента в който живеем.Та като махнах потреблението през летния месец и  за 2 месеца излиза по около 20 квтч/ден.Отопляваме се с 2 маслени радиатора от 2000 вата. и от 20.09 са включени поне по 12 часа в денонощие. От тези сметки и от това,че миналата година през Януари сметката ни е 200 лв.( повече от 2000 квтч/мес. или около 70 квтч /ден) и това,че в къщата най-вероятно ще има бойлер на ток си мисля,че ще ни трябват 100 кв.  newsm78.
Da ако смяташ да строиш завод Wink

# 221
  • Мнения: 161
На тез цифри отсега ти казвам да заръчаш една цехова подстанция на 20 kV  Grinning (шегувам се)
Сладка мамче - брои се мощността на едновременно включените енергоизточници. По блоковете нормално енергото дават средно потребление 6 квт. а повечето електромери издържат до 10 квт.
Значи да кажем - крушки 40 бр по 20 вт(енергоспестяващи) - 800 вата, проточен бойлер трифазен (ако ще сте в къща силно не ви го препоръчвам - сложете си две соларни батерийки на покрива) - 18 киловата, бойлер за отопление (на ток не знам за какво ти е в къща, но как да е - има много други начини) айде да кажем 10 квт., телевизор ЛСД - 160 вата, печка 3 киловата, котлони 2 киловата, пералня 2 киловата, съдомиялна пак толкоз, компютри 2 бр. - 600 вата. Какво да включим още не се сещам. Та при мойте сметки какво излиза за малка еднофамилна къща - в 50 киловата се събирате с остатък от достатъчен да се включи и един струг и един банциг заедно със всичките тез неща.
По принцип проектантите приемат че всичките тез неща рядко ще работят продължително време по едно и също време, така че
реално дори биха заявили не повече от 25-30.
Ето виж как е в твоя апартамент - радиатори 4 квт, печка 2 квт., котлони 2 квт, бойлер... да кажем 3 квт, пералня 2 квт, малки потребители - общо 1 квт - ето виж идва към 14-15, но съм сигурен че вашите системи са оразмерени за между 6 и 10 квт натоварване и ако включиш нещо мощно (като напр. 10 квт проточен бойлер) съм сигурен че половината ти съседи и ти самата ще съжалявате горчиво само след половин час.

# 222
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Да повдигна темата с един план на къща от 1926г Simple Smile
http://www.archives.government.bg/tda/docs/F261K_op3P_ae16j_montana.jpg
Нещо ми се губи банята Simple Smile

# 223
  • Мнения: 637
Нещо ми се губи банята Simple Smile

E kak, нали са имали градска хората Wink Тогава да отидеш на баня е било както в наше време уикенда на СПА Laughing Еееех времена...Бай дъ уей, честита ми баня. Тъкмо от ваната излизам Mr. Green

# 224
  • Мнения: 167
Ясноооо Hug

Значи 25 киловата са ни предостатъчни.

Благодаря на всички за изчерпателните отговори  Hug

Другата седмица моят мъж ще подава молбите в Ел и ВиК.Стискайте палци дане започнат да ни мотаят и цицат.

Имам една мечта,през април-май къща да строя Laughing

# 225
  • Мнения: 189


Значи 25 киловата са ни предостатъчни.

 
за цех този път  Laughing

Това, което уредите черпят за един час няма нищо общо с мощността, която заявяваш в енергото. Според мъжа ми, който това работи, за къща е нормално от 6 до 9 киловата за монофазен ток. Ако имате трифазен ток по 6 кв на фаза може да пускате стругове. и аз не го знаех това, сега ми го обясниха

# 226
  • Мнения: 9 481


Значи 25 киловата са ни предостатъчни.

 
за цех този път  Laughing

Това, което уредите черпят за един час няма нищо общо с мощността, която заявяваш в енергото. Според мъжа ми, който това работи, за къща е нормално от 6 до 9 киловата за монофазен ток. Ако имате трифазен ток по 6 кв на фаза може да пускате стругове. и аз не го знаех това, сега ми го обясниха

Извинете че се намесвам /може би некомпетентно Blush/ обаче нещо не ми се връзват логически нещата..
Само бойлера ни който е проточен за монофазен ток е 12KW, като сложим и работещия климатик, осветление, компютри /2 бр+дуга техника/ телевизор..как издържа инсталацията newsm78 /а в не редки случаи успоредно работи и фурна/котлон +абсорбатор и миялна...
Верно бойлера не работи 1 час, но това няма общо с издържливостта на инсталацията-тя ще се издъни на 5мин най-късно Mr. Green-така ли  или греша и къде?

# 227
  • Мнения: 2 270
всеки електроуред си има различна консумирана мощност.Един климатик например консумира различно количество ток в зависимост от това дали топли или охлажда въпреки,че на него пиши 1200вата примерно.Аз например не мого да пускам едновременно миялна,фурна,котлон и микровълнова/които са на фаза ,защото веднага ми гърми бушона.Затова 6 кв монофазен ток за домакинство от поне 4 човека с много ел уреди си е малко.Аз съм си поръала 15 кв трифазен и пак се чудя дали ще ми стигне при условие, че искам 25 кв проточен бойлер

# 228
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Затова 6 кв монофазен ток за домакинство от поне 4 човека с много ел уреди си е малко.
Нашият трифазен е 6 кв (имаме и още един монофазен електромер) - та този трифазен на обикновен бойлер 2,5 кв, като включа още нещо и падаше бушона........6 кв е смешно малко - това е бушон 10А - на нас осветлението е на такива бушони.
За къща най-малко бушон 40-50А, което е 25-30кв.

Ани, няма да те оправят тези кв, за такъв бойлер. Трябва бушона да ти е 35А най-малко, а като сложиш и другата консумация - трябва да спираш всичко, докато някой се къпе, за да не пада бушона.

Последна редакция: пт, 12 дек 2008, 09:10 от vesi1

# 229
  • Мнения: 9 481
Ние живеем в апартамент и нямам идея нито колко ампера е бушона, нито пък колко кв е инсталацията Blush на монофазен ток сме.
Като слагахме проточения бойлер сменихме кабела до таблото в ап. от 4кв2 на 6кв2 , и е на отделен бушон. До момента проблеми не сме имали /бойлера е 12KW/ и не изключвам нищо когато работи бойлера..

# 230
  • sofia
  • Мнения: 8 936
МТВ, ако е стар апартамента, бушона ви е 63А. За новите незнам - в таблото си поглеждаш главния бушон и на него пише колко ампера е.
Ани иска бойлер с два пъти по-голяма мощност от твоя - следва два пъти по-голям бушон.
Имай предвид, че обикновен бойлер е с мах мощност 3-3,5 кв на нагревателя......проточните товарят инсталацията здраво.
Проблема е в това, че чез, мез и т.н. явно имат недостиг на мощност и всички нововключващи се абонати заплащат на база искани киловати за потребление. На едни познати в наше село им отказаха допълнителна мощност от 25 кв. А ние си имахме монофазен, но ни трябваше трифазен. Може да ви прехвърлим мощността, ама ще си платите все едно ви включваме наново  Shocked и просто поискахме трифазен с минимална мощност. Да не говорим, че поставянето на ново табло и електромер им отне 9 месеца......добре, че мъжа ми беше положил всички кабели от стълба до къщата, иначе незнам колко щяха да ни одрусат и колко време да им отнеме.
Навремето се заплащаше в зависимост от това дали искаш монофазен или трифазен ток

# 231
  • Мнения: 189
Понеже информатора е на работа, довечера ще мога да отговоря по-адекватно. Това, което ми обясни по телефона е, че принципно се събират мощностите на ел.уредите, но ако сбора е 100кв, с такава мощност се захранва жилищен блок с няколко входа, което логично следва, че това е огромна мощност за една къща, колкото и уреди да има в нея. Една и съща мощност се разпределя в няколко кръга и всеки един кръг има тази мощност. Пример-бойлера ще е на един кръг, контактите в кухнята на втори, радиатори ,климатици на трети и така. В най-старите кооперации кръгът е само един, но вече не се работи така.Има съмнение, че това се прави заради разликата в плащането- първо за включването и после за текущите сметки.

# 232
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Пример-бойлера ще е на един кръг, контактите в кухнята на втори, радиатори ,климатици на трети и така.
Това е така, но енергото ти ограничава мощността, която ползваш чрез главния бушон. И ако си си платил мощност от 6 кв ти слагат бушон 10А. Каквито и кръгове да правиш, ако си включиш бойлера и фурната (примерно) заедно този бушон ще изключи.

# 233

Общи условия

Активация на акаунт