социални асистенти

  • 4 589
  • 7
  •   1
Отговори
здравейте майчета!пише ви една майка от варна.детето ми има много проблеми и за да е в обикновенна детска градина трябваше да си осигурим социален асистент-няма да разправям колко беше трудно да намеря подходящия човек.сега като го имам той се отказва т.е. тя ,защото общината им бави заплатите,които и без това са мизерни-230 лв!аз и доплащам ,но това не стига просто нямам много възможности.искам да разбера как е при вас,как се справяте да ходите и на работа и да осигурявате нужната среда за всяко дете независимо дали е с проблем или не -това да е сред връстниците си.ще съм благодарна ,ако някои ми пише!

# 1
  • Мнения: 4 451
Aз също се нуждая от такъв. Може ли да ми кажеш към кой да се обърна? Преди време бях подала молба в социала, но от там ми отговориха, че освен родител, друг човек няма право да бъде социален асистент. Confused
Регистрирай се, моля те, ще ни бъде по-лесно да комуникираме.

# 2
аз съм регистрирана като nedan,но нещо днес не можах да го използвам и затова писах друго име.ако си от стамболийски,както подразбрах незнам дали имате такава система -соц.асистенти,тъй като във варна назначението и заплащането е финансирано от общината.доколкото знам само в нашия град се извършва тази услуга.не става ли възможно някои от родителите ти да е личен асистент на детето?трябва обаче да е в трудоспособна възраст.

# 3
  • Мнения: 2 242
chotukova (nedan), нашето дете също посещава масова ДГ с асистент по същата програма. За съжаление правилата са еднакви за всички - когато не им превеждат парите е така за всички. А това дали асистента ще напусне е негово еднолично решение. Тъй като забавянето на парите се случвало нерядко, остава възможността да се договорите с асистента да го подпомогнете докато им преведат парите...
Нашата асистентка също още чака превода... Дано се получи скоро, защото на тях никак не им е леко. А те са връзката на нашите деца с останалите. Благодарение на асистента децата ни са сред връстниците си, а родителите получават възможността да работят.

# 4
  • Мнения: 4 451
Момичета, тъкмо вчера питах в темата и днес ми се обадиха по телефона от социала. Ще имаме късмет, ще си имаме социален асистент и то човек, който аз посоча, без да е задължително да сме ние родителите. Което е чудесно, защото тук в града имаме една безработна учителка, която преди година водеше специализирана група за деца с увреждания към едно от училищата. Само дано се съгласи! Praynig Като отида в Социални грижи, ще разкажа по-подробно за какво иде реч.
Специални благодарности на Зламома и Ваня за инфото, което ми дадоха на ЛС.  bouquet

# 5
  • Мнения: 214
Мари_Анка , много се радвам, че ще имате соц. асистент. Дано и тази учителка, която си избрала да се съгласи да работи с Мими.

# 6
  • Мнения: 2 232
Добре де, някой може ли да разясни тази програма-социален асистент, само за Варна ли е ?Като чета явно е и за другите градове...

# 7
  • Мнения: 3 540
Програмата соц. асистент си е за всяка община различна!
Тази година имаше конкурс за проекти от НПОта за дадената програма .Срокът беше до 28.10.2008г.
Мисля ,че по пълно инфо ще получите от вашата община в отдел ,,Социални дейности"

Мари_Анка,пожелавам ви искрено:УСПЕХ със избрания от теб соц. асистент! Hug

Последна редакция: пт, 28 ное 2008, 06:37 от Vanq 66

Общи условия

Активация на акаунт