анемия има или няма?

  • 1 142
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Здравейте, мами!Ех дано има някой който да ми отговори Praynig Днес бяхме на консултация всичко беше ОК но резултатите от кръвта показаха хемоглобин 110 и педито ни каза че имаме лека форма на анемия. Ние сме на 6м. и половина неговите съвети бяха да започна да давам жълтък и другото което е изписа сироп Малтофер който е обогатен на желязо. Само да кажа че с малката от скоро започнахме захранване и съм въвела само картоф,морков,тиква хапва си по малко явно кърмата за нея си остава най вкусна. И така малко се ошашках но се надявам да се оправи а  другото което се чудя този хемоглобин 110 не е ли е в рамките на нормалното за едно толкова малко бебе което до скоро е била само на кърма ?
Хиляди благодарности предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 1 344
Не съм лекар,но мисля,че хемоглобина на детето ти е ок.За твое успокоение потърси и 2-ро мнение!

# 2
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 922
110 е ок за 6 месечно бебе.


Хемоглобин: g/L

< 1 седмица 154 - 240
1 седмица - 1 месец 127 - 187
1 - 3 месеца 92 - 150
3 - 6 месеца 101 - 129
6 - 12 месеца 107 - 131
1 - 3 години 108 - 128
3 - 6 години 111 - 143
6 - 14 години 118 - 150

Линк

# 3
  • Мнения: 822
Педито да не се е объркала нещо.Потърси за всеки случай второ мнение.

# 4
  • Мнения: 1 168
Не мисля, че се е объркала. По скоро се смята стандартно, че щом е под посочените граници т.е. под 120 за жени и 140 за мъже е анемия - за 110 е лека, под 100 вече няма да е толкова лека. И моята щерка беше с такъв хемоглобин и 6 месеца пихме Малтофер /капки/ докато го качим с 15 единици. Не мисля, че е проблем да даваш Малтофер, но щом си захранила само с картоф, според мен не избързвай с жълтък и месо /за месо не те ли посъветва педи Laughing/. Хемоглобинът и без това не се качва лесно и малко жълтък няма да му повлияе, да не говорим, че може да навреди.

# 5
  • Мнения: 46 492
Мдам, границите за 6 месечно дете са 101 - 129.
110 даже не не се доближава до долната граница Rolling Eyes

Разпечатай това от линка и го занеси на лекарката. Много ми е интересно какво ще каже?

На тази възраст освен плодове и зеленчуци + кърма на поискване, друго не бих дала.

Не мисля, че се е объркала. По скоро се смята стандартно ...

Е точно де, объркала се е, че не преглежда възрастен, а дете.
Как да имаш доверие на лекар, който не може да разчете най-обикновена кръвна картина?

# 6
  • Мнения: 1 168
Разчита я картината, то всичко си пише на нея. Въпросът е, че и за бебетата повечето педиатри гонят стийности като за възрастни, защото хемоглобина продължава да пада поне докато детето не мине на "обща храна". За да не изследват всеки месец, предписват Малтофера, че като го вкарат в нормите за възрастен, да има накъде да пада! Mr. Green

# 7
  • Мнения: 1 353
110 си е съвсем нормално  Peace

# 8
  • Мнения: 46 492
... Въпросът е, че и за бебетата повечето педиатри гонят стийности като за възрастни, защото хемоглобина продължава да пада поне докато детето не мине на "обща храна". За да не изследват всеки месец, предписват Малтофера, че като го вкарат в нормите за възрастен, да има накъде да пада! Mr. Green

Не е вярно, че продължава да пада, поне при моето дете си се вдигаше. Даже след като мина на обща храна, за сметка на млякото, стана точно обратното - леко падна.
Аз такъв педиатър, който ми изписва Малтофер и ранно въвеждане на месо, още повече щом Hb е супер, направо бих го сменила. Той утре ще ми каже и че 2 годишно трябва да го вкара в нормите за ръст и тегло на възрастен, абсурдно е - има си норми за всяка възраст, щом показателят е ок - да каже на родителите, че всичко е наред, а не да го вкарва във филми  Stop

# 9
  • Мнения: 835
Днес бяхме при педито и показах резултатите/бебо също е на 7мес/.Хемоглобина и е 114.Каза да давам през ден месо и жълтък, но ние жълтъка сме го въвели вече.

Нямало място за притеснение, месото сачва Нв, така, че въвеждаю местните пюрета и жълтъка.

# 10
  • Мнения: 3 675
Все пак се гледат и други показатели на еритроцитите - MCH, MCHC, MCV, за да се определи дали има детето анемия, също се гледа и хематокрита.Мисля, че тези показатели на хемоглобина са нормални.

# 11
  • Мнения: 162
Не мисля ,че трябва да се притесняваш при такава стойност на хемоглобина.Тепърва ще започвате захранването с месо и желтък и детето ще си набави нужните количества от храната.Колкото по-малко химия толкова по-добре.Аз не дадох Малтофер на малкия ми син при хемоглобин-108.

# 12
  • Мнения: 26
110 е нормално, но потърси някой лекар да ти каже .

# 13
  • София
  • Мнения: 4 294
Абсолютно в нормите си е хемоглобина на бебчето  Peace

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Не се притеснявай за стойностите на хемоглобина. 110 си е много добре даже.
Аз не бих тъпкала детето си с разни капки, без да е доказано, че е анемия и то желязодефицитна. Peace

Общи условия

Активация на акаунт