Взимане на урина!

  • 763
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 234
Скъпи мами, предстоят ни първите изследвания на 6 месеца!Взех от аптеката колектори за урина, но нещо не мога добре да ги залепя ли що ли, ама все неуспешно пробвам да събера материал  Simple Smile Едва хванах 10мл!Кажете как лесно да се справя с предизвикателството и какво количество урина ще е достатъчно за изследването!?
Предварително ви благодаря!
Бъдете здрави!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
10мл стигат според мен.То какво да се обяснява-начина на залепване е един.Аз на 6м успях от първия път,но на 1г доста колектори похабих.Успех!

# 2
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз на 6м. взех урина с памук в памперса.

# 3
  • Мнения: 77
Аз взех с залепен шишенце с  лекопласт  Peace

# 4
  • Мнения: 234
А задължително ли е да е сутрешна и мога ли да я занеса в лабораторията на другия ден!?  newsm78

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Ако е обикновена/не стерилна/ може и да не е първата,но се носи от 30 минути до 1 час след вземането-колкото може по-скоро.Една лаборантка ми каза,че може и до 2 часа,но ми се виждат много.

# 6
  • Мнения: 234
Е тая където я взимам с колекторчето нали си е обикновенна, а не стерилна!?Оф трябва май да звънна на педито да ми обясно, че пак ще се изложа  Joy

# 7
  • София
  • Мнения: 790
Взетата с колектор урина е нормална, но не е стерилна. За изследванията за 6м не е необходимо да е стерилна. Иначе и 10мл стигат.

# 8
  • Мнения: 3 675
Да, определено трябва да се пита педиатъра и той да обясни. FlutterНо аз не разбирам защо ще трябва стерилна урина, ако няма индикации за това, и нормална върши работа, защо излишно да се затруднява вземането на пробата.

# 9
  • Мнения: 166
На 6 м. профилактичният преглед на здраво бебе при личния лекар трябва да включва  преглед,теглене,мерене,противохепатитна ваксина,изследване на кръв и урина-албумин и седимент.За последните взетата урина се носи в клинична лаборатория/до час и половина-макс-два/.Мамите по-горе са прави ,че не се прави посявка от тази  урина в микробиологична лаборатория.

Общи условия

Активация на акаунт